Dexibell VIVO

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
pap66
Příspěvky: 17
Registrován: 26 úno 2012 14:28

Re: Dexibell VIVO

Příspěvek od pap66 »

Používam viacmenej PLT,ale takisto aj ostatné zvuky.
Dobre vyznejú aj základné klavírne zvuky,ale PLT je špička,naozaj massívny zvuk,celý nástroj je veľmi massívny,tlačítka gombíky prvotriedne,žiadne čínske sračky,proste európsky.
P.

TondyA
Příspěvky: 1
Registrován: 23 lis 2020 18:40

Re: Dexibell VIVO

Příspěvek od TondyA »

Přeji všem hezký den.
Jelikož se tady rozběhla taková menší diskuze k nástrojům Dexibell,rád bych přispěl i se svým skromným názorem na tyto stage piana,jelikož se může najít někdo,kdo se rozhoduje a váhá,jestli si to koupit,a tak...
Ještě chci dodat,že oceňuji nadšení pana ZFarkase, prostě se po těch letech hraní a zkoušení všeho možného zamiloval do zvuku Viva,a musím prozradit,že jsem na tom stejně.Nejde o to jestli je to italský,japonský,čínský,na tom přeci nezáleží.....
Tenhle trh s elektrickými nástroji je komerční,tak čemu se divit,když dneska koupíte Kurzweil klávesy za 4.000kč,dřív to byly nástroje pro ty,kteří byli ochotní zaplatit plno peněz.To už neplatí,a tak je fajn,že v tomhle nepřehledným trhu s klávesovými nástroji občas vyleze někdo s novým konceptem,jako třeba italští hoši u Proelu.
Jsem spíše klávesový nadšenec,než muzikant který vystupuje s kapelami všude možně,takže množství nástrojů které jsem měl možnost mít,anebo si na ně zahrát není tak velké,mohu porovnávat se zvukem Kurzweilu,měl jsem PC2X, příjemný nástroj,na svou dobu pecka,zkusil jsem Forte88,z Korgů Krome,Grandstage,staré a velmi solidní GEM rp,hodně se mi zalíbily zvukové moduly,jako třeba Rolandy JV,dodnes mám skvělou JV880 a expanzní karty k tomu,ten zvuk co z téhle krabičky leze je hodně fajn...,dále jsem měl Alesis QS,a i celkem prima je i CP300 od Yamahy,kterou nahradila CPčtyřka.Tohle píšu proto,že s těmito nástroji mohu porovnat Dexibell Vivo.Norda jsem nikdy nehrál,zdá se mi to dost drahé,ale ta obliba u muzikantů napříč všemi žánry není náhodná.
Pokud někdo čeká,že VIVO umí všechny zvuky na jedničku,není to tak.Dokonce souhlasím s tím,jak tady kdosi psal,a sice,že tovární zvuky mnohdy nejsou ideální,navíc ta Fatar TP40GH klaviatura je trochu těžkopádná,i když naprosto skvěle zpracovaná.Stejná je ve Forte88,ale je lehčí a s hladkým povrchem,žádný ivory top.Tohle všechno může odradit někoho,kdo si piáno vyzkouší někde v prodejně,navíc nyní už ani není kde,protože Audiopartner s dovozem do ČR přestal.Což je škoda.
Pokud si nástroj osaháte víc a seznámíte se s nastavením zvuků,zjistíte,že kombinace samplingu a modelingu je zde zmáklá jako nikde ne.
Mně by ten nástroj na první dojem taky nebral,kdybych si nezvykl na nastavení zvuků na té Yamaze CP4,která je koncipovaná úplně podobně,a kde jsem se dost vyškolil,než jsem po prvním nemastném a neslaném pocitu z nástroje mohl v klidu říct,že to je naprosto super piáno.
Dexibell jde ještě dál a nezahltí vaši pozornost stovkami zvuků,nýbrž je dobré si na přehledných stránkách výrobce poslechnout platinum edici,kde jsou poměrně objemově velké soubory samplů akustických pian,a některé z nich si do nástroje stáhnout.To samé platí i pro Rhodes piana.Jednotlivé vzorky platinum jsou okolo 700-800 Mb,a nástroj samotný má interní paměť 1.5Gb,tedy nezbývá,než obětovat interní zvuky,které fyzicky nejsou odstraněny,ale jenom přesunuty do interního úložiště a mohou být kdykoliv obnoveny,pokud tedy máte k dispozici dostatek paměti.Těch 1.5GB není mnoho a nafouknout se bohužel nedají,takže tady pak platí,že kvantita musí ustoupit kvalitě.
Tady ale té opravdové.Samply třeba Us Grand,což je tuším nějaký Steinway,nebo French piano- krásné hřejivě znějící ,případně ostřejší German Grand piano,ideální do mixu,to jsou zvuky,které musí zaujmout každého,kdo má rád přirozený zvuk akustických klavírů.
Společně s nastavením různých rezonancí,dozvuků,rychlostní citlivosti,mikroladění a podobně,jsem docílil zatím nejhezčí zvuky klavírů ze všech nástrojů,co jsem slyšel.Berme v úvahu,že to není opravdová dřevěná bedna,pouze simulace chování akustického zvuku,ale jaká.
Velmi vydařené je i kupodivu tovární upright pianino,komorní,zvukově barevné,tak trochu vintage,strašně mně to připomíná pianina od značky Schimmel,na doprovody ke zpěvu excelentní.Douhlasím s tím,co psal pan MDudas,že Italové toto dosáhli použitím neořezaných,kompresí nezničených samplů,a snad také tím převodníkem 24 bit.Nejsem ajťák,ani zvukař, nedokážu posoudit odborně.
Rozhodně se zde zvuk nese ve velmi zřetelných plných středech a nádherných až brilantních výškách,které znějí přirozeně,netahají za ucho.
Basy jsou spíše takové jemnější,neagresivní,žádné skoky mezi oktávami,nižší středy absolutně vyvážené,bez huhlání.O nějakém loopování,anebo nedej Bože ztrátě intenzity zvuku při vsrtvení zvuků a sešláplém damper pedalu ani stopy.Zjevně výrobce s tím postupem nabírání samplu a jeho zpracováním v nástroji,stejně jakož i polyfonií nekecá.Prostě to tam je.Nepotřebuji přidávat lampový preamp na výstup,nic takového,úplně stačí ten krásný vyvážený zvuk pustit přes kvalitní ozvučení,v mém případě Eve Audio.
Podobně se chovají Fender rhodes zvuky PLT,Dyno piana mají takový ten hezký cinkavý ocásek,jako když slyším Rhodes z toho Rolanda JV.
Blíží se to všechno až nebezpečně blízko analogovému zvuku.Nevěřil jsem tomu,ale uši mi snad slouží ještě dobře.
V nástroji naleznete i elektro zvuky typu FM,ať už je to MK20 od Rolandu,či DX7.Prostě osmdesátky jako vyšité.Každý zvuk si lze ve vrstvě vyladit zvlášť,dokonce u některých přidat i rezonanci kabinetu piana.
Osobně nevyužívám varhanní zvuky,v nástroji jsou spíše i pro doplnění ,není to Nord Elektro.
Najdou se i vynikající klavinety,několik pěkných padů,Poly synth zvuky,něco málo z Oberheimů,všechno ok.
Sekce strings,je trochu slabší,stáhnul jsem některé zvuky ze stránek výrobce,a nástroj zase o něco ožil,bohužel takové ty nadýchané struny,jako mají Rolandy nebo Kurzweily tady nejsou,ale zato jsou to zvuky,co se bezvadně hodí do muziky jako pady a fantasticky se pojí s klavíry.
Na klaviaturu se dá poměrně rychle zvyknout,nic nevrže,klapky jsou rovně jak když střelí,všude stejné mezery,žádný pocit,že se vám něco rozpadne pod prsty,reaguje to dobře,ty 3 senzory jsou hodně znát.Dřevěnou klaviaturu člověk u elektronického piána vlastně vůbec nepotřebuje,jde vždycky hlavně o hratelnost,zkalibrování reakce kláves od výrobce,a jelikož jsem opravdu zvyklý na CP4,která má klapky velmi dobře hratelné,tak musím říct,že tady Fatar odvedl dobrou práci, a nemyslím si,že by italský výrobce klaviatur prodával italskému výrobci nástrojů nějaký šunt.U nich doma určitě ne.Několik výtek přesto mám,a sice k displeji ,ten je dost malý,a přitom je dost místa kolem,
ovládání efektů je trošičku svérázné,než u jiných nástrojů.Kvalita DSP je velmi dobrá,efektů by mohlo být víc,týká se hlavně typů phase,tremolo,delay….
To,že se nástroj po zapnutí bootuje asi půldruhé minuty,nelze dnes vnímat jako nedokonalost.Italové pracují i na nových verzích operačního systému,takže po aktualizaci je několik nových funkcí v menu,které leckomu pomůžou.
Osobně mně mrzí,že gratis poskytované doprovody X-MURE ,lze spustit jenom na I-padech,nevím,jestli se to třeba už nezměnilo,ale je to škoda.Obecně zpracování nástroje je celokovové šasi, kvalitní ovládací prvky,bočnice ze dřeva - masivu.To se taky hned tak nevidí.
Praktické jsou i výstupy na slabší i silnější jack pro sluchátka,pokud někdo chce cvičit třeba s učitelem v paneláku v podvečer,...může být.
Tedy snad jsem osvětlil někomu,jak to s těmi italskými piány je,...velká škoda značky GEM,dopadla špatně kvůli slabé propagaci ,Dexibell je vidět na Nammu,Musikmesse,mají hezký Webináře na Youtube s Ralfem Schinkem.Viděl jsem i videa a rozhovory s panem Luigim Bruttim,což je skvělý akordeonista a srdcař,který stvořil tyto nástroje,jenž mají na sobě napsáno Handmade in Italy. Poslední dobou přibývají italští a američtí umělci,kteří na tyhle nástroje hrajou,a když jsem viděl novou Vivo H10 s rovnou nasamplovanými PLT piány a samozřejmě i tomu odpovídající dvojnásobnou pamětí na samply,tak mi spadla brada přátelé.
Prostě mám rád,když někdo něco dělá jinak a s nadšením,viz třeba kytary Suhr v Usa,u nás Bgs,Dowina,Furch.To je prostě fajn,a i k vyšší ceně je člověk ochotný si to něco navíc dopřát.Jasně,že každý je limitovaný finančně,tím,co může utratit za hudební nástroj.Ale zase,ruku na srdce,kdo z muzikantů je tak úplně normální...?
Užívejte den,nepodlehejte panice dnešní doby a podělte se o názor,ať je jakýkoliv.
T.

Uživatelský avatar
Benqo
Příspěvky: 738
Registrován: 09 bře 2016 09:59
Vybavení

Re: Dexibell VIVO

Příspěvek od Benqo »

Hezky napsáno 😉

pap66
Příspěvky: 17
Registrován: 26 úno 2012 14:28

Re: Dexibell VIVO

Příspěvek od pap66 »

Plne súhlasím s horeuvedeným veľmi podrobným článkom,mne ešte v rockovej kapele žiadny iný klavír sa neosvedčil.
Je podivné,keď človek domá hrá spolu s ostatnými značkami, ten rozdiel tam nevyniká,tam všetky znejú veľmi pekne,samozrejme
na normálnej hlasitosti,ale to potom aj skončí v izbe,a VIVO to tlačí na koncerte ako Ferrari..........
Pravda je,že je to na 80% na klavíry,mne sa páčia aj pady, strings,sú veľmi mäkké,nekričia.
Dúfam,že budú pokračovať vo vývoji,netreba tam napchať 1600 zvukov,radšej mať kvalitné 10,ako tisíce tkzv."zvukov"
Spomínali ste tu aj hammondky,nuž najvernejšie k originálu Viscount Legend......zase taliani.....zaujímavé,nie?

Vla-sta
Příspěvky: 936
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Dexibell VIVO

Příspěvek od Vla-sta »

Viscount Hamoundy uměl vždycky, nejlepší v kombinaci s leslie bednou , na tom jsem roky ujížděl na předváděčkách, ale v řadě Legend mají už i super el. Piana. Jen ta simulace klavíru mě nepřesvědčila. Tam ten algoritmus ještě není 100%. Roky jsme používali od nich MIDI filer, na svoji dobu to byl mercedes

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Dexibell VIVO

Příspěvek od ZFarkas »

Ještě si dovolím malý appendix, zejména k pěknému popisu od TondyA:

1. moje aktuální výbava, se kterou jsem konečně beze zbytku na 100% spokojen po 40 letech hraní na už řádově stovky kláves od vintage analogů přes hybridy po SW synty, grooveboxy, rhytmery a samplery je: Dexibell Vivo + Korg Prologue + Elektron Digitone keys + Vocoder EHX + Roland XP30 (ten nepoužívám studiově ale jen když potřebuji odehrát live "nalehko"). Nemíním rozvádět které klávesy a grooveboxy těmto prvním třem nesahají ani po kotníky celkovým zvukem (skoro všechny;-) a neberu v potaz, že jsou pochopitelně i desítky lepších ale aspon pro mne nedostupných (OB-Xa, Prophet 5, Mini D original...)

2. Dexibell Vivo v továrním nastavení je jen velmi (pod)průměrný, doporučuji dohrát nejen PLT kolekci, ale zejména zdarma k mání po chvíli hledání nové SF2 knihovny v kvalitě 24b/48kHz - takto mám v Dexibellu Hammondy a další varhany + polysynty (Juno, Moog, Hohner, Solina, ARP..) se sílou, expresivitou i hutností originálu a přitom to nezní ani náznakem nějak digitálně, blátivě v basech, pod dekou apod jako snad všechny workstationy co jsem kdy měl nebo hrál. Dokonce ty samé dohrané multisamply co zní třeba ve Fantomu mizerně a vůbec ne jako originál, tak v Dexibellu zní skutečně jako original nástroj se vším všudy. Fakt nevím jak to v té italské továrně (té samé kde se kdysi vyráběly legendární Oberheimy) udělali, ale Dexibell mi nejen nahradil Polysix, Poly 61, vintage Moogy atd (nyní ani v nejmenším nelituji že jsem všechny své vintage analogy prodal), ale umí toho i daleko víc a některé synty na něm mi dokonce i zvukově a sytostí válcují zvuk na Prologue ze 2 pure analog VCO :wink:

3. Platinum EP'70 Bell rejstřík upravený interním EQ a kompresorem a uložený do user memory v Dexibellu je inspirativní asi jako originál Rhodes piano - každý tón má snad desítky nuancí a dynamiku originálu, v basech nezahuhlaný a konkrétní, v nejvyšších oktávách stále s pevným tělem a v celém rozsahu klaviatury naprosto přirozeně a příjemně znějící, dokonce zní perfektně přes cokoliv - sluchátka, aktivní PA i kytarový nebo basový kombo, stejně jako kdysi vintage analogy hrály dobře ať byly puštěné přes snad cokoliv. Např. Korg SV-1 a nejlepší rejstřík Rhodes piana jakkoliv doupravený equalizerem na SV-1 zní proti tomu PLT na Dexibellu dovolím si říct poněkud tristně, SV-1 už jsem naštěstí prodal :lol:

Fildor
Příspěvky: 7
Registrován: 11 dub 2007 17:12

Re: Dexibell VIVO

Příspěvek od Fildor »

Zdravím pánové,
Mám dotaz stran Dexibelu.
Váhám mezi modelem Combo J7 (na živé hraní pro piána, elpiána, clavinety, hammondy)
a modelem S7 Pro M (ten bych použil i na domácí cvičení, díky řešení s repráky (nevím jestli to zní dobře, zkušenosti?)

Otázka je jak je to s pamětí, pokud použiju Platinum pián a el. pián, dále nějaké supr B3 samply, zbyde tam ještě místo pro nějaký ten dobrý clavinet?
Díky
Petr

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3823
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Dexibell VIVO

Příspěvek od MDudas »

Spominane modely tu urcite nikto nevlastni. Oba maju 1,5GB RAM.
Dexibel ma na webe vsetky specifikacie... a velkost sound libraries sa da zistit jednym klikom.
Napr.:
EXP German Grand ... 276MB
EXP ITALIAN GRAND ... 310MB
EXP Romantic Grand ... 287MB

EXP ITALIAN GRAND PLT ... 763MB
EXP Japan PLT ... 810MB
EXP German PLT ... 757MB
EXP USA PLT ... 757MB

EXP 70s EP ... 85MB
EXP 70s EP PLT ... 238MB
(PLT = Platinum)

Vies presne, preco chces Dexibel ? Su to Taliani - nieco maju vysoko kvalitne, ine zvuky su na smiech.
A oba modely maju uplne odlisne typy klaviatury. Nevadi ti to ?
Inak tie motorizovane tiahla a neobmedzena polyfonia... to ma vzdy potesi. :palec+:

Fildor
Příspěvky: 7
Registrován: 11 dub 2007 17:12

Re: Dexibell VIVO

Příspěvek od Fildor »

Díky,
Problém domácího hraní jsem částečně vyřešil.
Rhodes 54 fakt super pocit z hry a ten zvuk je boží. Ještě musím dokoupit adekvátní ozvučení, a tady váhám mezi lampovým kombem, a nebo lamp preamp a bedny.

Na živé hraní používám XP30, JX8P a Nord electro 5D, a ten bych popřípadě nahradil Dexibelem (podle reakcí v tomto fóru to je na live hraní jak dělané).
Důvod je ten, že jak xp30, tak Jx8p proleze kapelou a pěkně ji doplní, ale občas se mi zdá že NE5 musím vytavit volume aby byly Hammondy slyšet. Zvuk el. pián mě už nudí a tak.
Výsledek by měl být Dexibel (Hammondy, piána, Elpiána, synthy) plus XP30 (dechy, synth, ..)
Ale podle velikosti RAM a vzorků mi vychází že tam dám (EXP USA PLT ... 757MB + EXP 70s EP PLT ... 238MB + Hammond B3 SF2 500MB) a končím,
Tři zvuky se mi zdají docela málo, jak to je s přepínáním zvuků na USB, trvá to?

Fildor
Příspěvky: 7
Registrován: 11 dub 2007 17:12

Re: Dexibell VIVO

Příspěvek od Fildor »

Ještě mě napadlo, u Dexibel Combo J7 jsou Hammondy součástí RAM 1,5GB, nebo to je interní paměť, modeling?

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Dexibell VIVO

Příspěvek od ZFarkas »

Po covid pauze jsem začal hrát s klasik rock'n roll band - všichni poctivý USA vintage nástroje a aparáty, saxík za čtvrt mega... Styl klavíru ala Jerry Lee Lewis, zvuky epiana a varhan '60. léta. Tak tady už nestíhá zvukově XP-30 ani s dokonale editovanýma zvukama z SR-JV karet, analog synty se do toho nehodí stylově, ale Dexibell Vivo naprosto exceluje, a paradoxně nejlíp se k ostatním nástrojům na podiu pojí původní interní klavír Italian Live, lépe než všechny Platinum. Je slyšet každý tón LR i PR i každý zahraný výraz a nuance, co vyleze diky super dynamice min 116 dB a těm 15sec multisamplům 24bit/48kHz a full polyfonii a přitom hlasitost nemusím zesilovat nad zbytek. Dexibell je prostě dokonalost na podium. :palec+:

Uživatelský avatar
dedko
Příspěvky: 975
Registrován: 14 říj 2009 18:55
Vybavení

Re: Dexibell VIVO

Příspěvek od dedko »

Tak to je zaujimavé, tiež som nedávno začal s novou kapelou nejaké staré bigbíty a je tam aj JLL, som v štádiu hladania nástroja a hento by som rád počul. Ak máš nejakú nahrávku ,daj sem... díky.

Uživatelský avatar
Stardust
Příspěvky: 508
Registrován: 11 led 2007 13:21
Vybavení

Re: Dexibell VIVO

Příspěvek od Stardust »

Můj zájem o Dexibell VIVO je dost chatrný. Ale chci vidět, jak Dědko hraje Jerry Lee Lewise! I kdyby to bylo na Casio CTK.


Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Dexibell VIVO

Příspěvek od ZFarkas »

dedko píše:
12 dub 2022 18:59
Tak to je zaujimavé, tiež som nedávno začal s novou kapelou nejaké staré bigbíty a je tam aj JLL, som v štádiu hladania nástroja a hento by som rád počul. Ak máš nejakú nahrávku ,daj sem... díky.

No jinak: slyšel a vyzkoušel jsem na podiu už snad všechno, mám NI Kontakt a kupu SW syntů a samplerů, mohu si nyní koupit cokoliv, ale klavír Vivo Live, rhodes Vivo 70EP Platinum a hammondy Vivo Vintage Organs jsou po drobné editaci výrazově a zvukem prozatím nejlepší za všeho mně známého, alespoň pokud to beru z pozice muzikanta vyškolenýho na klasickým klavíru. Pokud by Vivo bylo i jen nepatrně horší než třeba Kronos nebo Nord Stage, tak bych hrál na ten Korg nebo Nord a ne na Dexibell. Nicméně je to i věc sluchu a hudebního vkusu každýho, záleží asi i na čem kdo vyrostl a co od dětství poslouchal. Znám spoustu mladších muzikantů co v životě nejen nehráli na akustický klavír, ale ani ho v životě neslyšeli v žádné nahrávce. Tož pro ty zase bude Dexibell asi tím nejhorším nástrojem na trhu. Je to individuální. :wink:

Odpovědět