Jak dostat vytvořený song z kláves do PC ?(Korg pa300)

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
kolonista
Příspěvky: 123
Registrován: 13 čer 2005 16:31

Jak dostat vytvořený song z kláves do PC ?(Korg pa300)

Příspěvek od kolonista »

Zdravím ,
doposud jsem hudbu tvořil pouze nahráváním do PC pomoci masterkeyboard a software nuendo2.
Pořídil jsem si novou hračku KORG pa300 a vytvořil jsme si v něm skladbu.
Problém je v tom ,že nevím jakým způsobem dostat
tento song do nuendo 2 tak jak ho slyším z kláves (poměr stran , zvuky a tak dál.)aniž bych musel použít
klasicky audio line- in přes zvukovku (to se mi ale stejně potom nahraje jako mono stopa+ je tam šum).
Dá se s tím nějak vyorat , ? Nahrát to přes USB,nebo prostě jakkoliv to přenést do PC ,abych k tomu poté
mohl v PC dodat zpěv ? Díky za jakékoliv rady.

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2135
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Jak dostat vytvořený song z kláves do PC ?(Korg pa300)

Příspěvek od tony9 »

Buď budeš muset použít audio line. A nebo jestli má ten Korg ukládání na kartu, tak to přenést přes ni.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Jak dostat vytvořený song z kláves do PC ?(Korg pa300)

Příspěvek od MDudas »

Spravne som z manualu pochopil, ze PA300 ma 1 spolocny 3,5mm konektor Headphone+Audio Out? A to nazvu "professional arranger"? :shock: To je dneska svet.
kolonista píše:... to se mi ale stejně potom nahraje jako mono stopa+ je tam šum.
Mozno by to chcelo inu zvukovku, slusny stereo kabel a tie spravne nastavenia softu.
kolonista píše:Dá se s tím nějak vyorat , ? Nahrát to přes USB,nebo prostě jakkoliv to přenést do PC ,abych k tomu poté mohl v PC dodat zpěv?
Podla manualu (ktory som si precital namiesto Teba :wink: ), to podporuje iba MIDI over USB. Ani songy sa nedaju ukladat ako WAV/MP3 - takze jedine Line-Out a do zvukovky. :idea: V Global mas nejake nastavenie urovne vystupu - Headphones / Line-Out. Odporucam pouzivat.

kolonista
Příspěvky: 123
Registrován: 13 čer 2005 16:31

Re: Jak dostat vytvořený song z kláves do PC ?(Korg pa300)

Příspěvek od kolonista »

tak to je vyřešeno ,díky moc, čili stereo kabel a line-out, díky za odpovědi.:-)
PS: MDudas velké díky za Tvůj čas ohledně manualu (zhruba jsem ho četl,ale to co Ty a ještě za takovou chvíli
jsem z něho vylouskat
nedokázal ,klobouk dolů)

kolonista
Příspěvky: 123
Registrován: 13 čer 2005 16:31

Re: Jak dostat vytvořený song z kláves do PC ?(Korg pa300)

Příspěvek od kolonista »

Omlouvám se ,ale ještě se vrátím k tématu, pořídil jsem si stereo kabel, ale pořád problém.
Tentokrát v tom, že se mi v stereo stopě song zase nahraje jako mono(ono jak je ta stopa rozdělená na levou a pravou tak to vleze vždy jen do jedné strany). Nemůžu se dopátrat,jestli to je
chybou zvukové karty (alesis io2) nebo je někde jinde chyták. Díky za jakýkoliv postřeh.

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2135
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Jak dostat vytvořený song z kláves do PC ?(Korg pa300)

Příspěvek od tony9 »

Já myslím, že potřebuješ stereo kabel rozdvojený na dva mono kanály a ty pak zastrčíš do obou vstupů karty. Neboli, ta karta nemá stero vstupy, ale dva mono vstupy. Musíš to pak ještě správně nastavit v DAW.
Snad je to tak srozumitelné.
Naposledy upravil(a) tony9 dne 13 úno 2017 09:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Jak dostat vytvořený song z kláves do PC ?(Korg pa300)

Příspěvek od MDudas »

Tony a pravdu. Pokial si strcil stereo kabel do mono diery, tak je Ti to velky prd platne. :P
Inak, nie som si isty, ci ten Alesis io2 je na nahravanie klaves najlepsia volba. Original je to karta na gitary a mikrofony - cili mono nastroje. Ma sice 2 kanaly (da sa pouzit stereo), ale tie kanaly nie su uplne identicke.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Jak dostat vytvořený song z kláves do PC ?(Korg pa300)

Příspěvek od pavlii »

E..? Jak to, že nejsou identické? Oči si můžu vykoukat, ale oba vstupy lze použít pro MIC/Instr/Line - takže v tomhle problém pak nevidím 8)

P.

kolonista
Příspěvky: 123
Registrován: 13 čer 2005 16:31

Re: Jak dostat vytvořený song z kláves do PC ?(Korg pa300)

Příspěvek od kolonista »

díky za tip, no nemám v tuto chvíli stereokabel rozdvojený na dva mono vystupy,ale zkusil jsem nahrát ze stereo kabelu nahrávku nejdřív
do jednoho vstupu a pak následně do druhého ale tahá to pořád stejně poměr stran , čili i když následně to pustím dohromady je to mono.Ale možná to bude tím kabelem,to byl jen takový pokus jestli by to fungovalo,zatím se zdá že ne:-).

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Jak dostat vytvořený song z kláves do PC ?(Korg pa300)

Příspěvek od pavlii »

No však - vždyť jsi nahrál dvakrát to samé (levou stranu). To je teda výživný téma tohle 8)

P.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Jak dostat vytvořený song z kláves do PC ?(Korg pa300)

Příspěvek od MDudas »

pavlii píše:E..? Jak to, že nejsou identické? Oči si můžu vykoukat, ale oba vstupy lze použít pro MIC/Instr/Line - takže v tomhle problém pak nevidím 8)P.
Ale jo, uz som asi nad tym spal. (videl som ine parametre signal-sum) ... sorry.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Jak dostat vytvořený song z kláves do PC ?(Korg pa300)

Příspěvek od MDudas »

pavlii píše:No však - vždyť jsi nahrál dvakrát to samé (levou stranu). To je teda výživný téma tohle 8)P.
:D Kazdy nejako zacina.

kolonista, pavlii tim chcel povedat, ze ked nahrajes stereo ako mono, tak to obvykle byva nahrate ako mono (t.j. bez info o panorame), alebo ako stereo s panoramou v strede (pripadne na boku).

Takze ked nahrajes zvlast mono L a R, tak ich musis zlucit do stereo zaznamu tak, ze pouzijes spravnu panoramu +/- 100%. Inak to bude furt v strede alebo na blbej strane... :wink:

Kabel z 3,5mm stereo-jack na 2x 6,3mm mono-jack neni uplne bezny. Potrebujes napr. toto:
https://www.muziker.sk/lewitz-tuc021

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Jak dostat vytvořený song z kláves do PC ?(Korg pa300)

Příspěvek od pavlii »

:-) nepopsal jsi moje myšlenkové pochody přesně. Takhle by to fungovalo, kdyby se opravdu nahrála separátně L a R strana - což ale není tento případ.

P.

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2135
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Jak dostat vytvořený song z kláves do PC ?(Korg pa300)

Příspěvek od tony9 »

MDudas píše:

Takze ked nahrajes zvlast mono L a R, tak ich musis zlucit do stereo zaznamu tak, ze pouzijes spravnu panoramu +/- 100%. Inak to bude furt v strede alebo na blbej strane... :wink:

Kabel z 3,5mm stereo-jack na 2x 6,3mm mono-jack neni uplne bezny. Potrebujes napr. toto:
https://www.muziker.sk/lewitz-tuc021
Tak snad jde nastavit v Nuendu stereo kanál ze dvou mono zdrojů. Aspoň doufám.

rastis
Příspěvky: 3005
Registrován: 27 úno 2005 21:23

Re: Jak dostat vytvořený song z kláves do PC ?(Korg pa300)

Příspěvek od rastis »

ak zo stereo vystupu nahrava stereo kablom do mono vstupu, vzdy nahraje tu istu polovicu byvaleho stereo signalu, pretoze tu druhu vzdy skratne v mono vstupe, bezohladu na to, ktory mono vstup pouzije, toto sa pavlii snazil naznacit.

Odpovědět