Jaky vybrat master keyboard?

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Jaky vybrat master keyboard?

Příspěvek od Pytkin »

no na hranie na virusa mozes pouzit uplne lubovolnu klavesnicu ..

tical
Příspěvky: 158
Registrován: 11 bře 2009 16:02

Re: Jaky vybrat master keyboard?

Příspěvek od tical »

Ahoj, to ste me tady spatne pochopili, ta poznamka o virusu mela byt smerovana jako odpoved na to, ze nepotrebuji dalsi ovladaci prvky, ze jich mam dost, mam klavesoveho viruse... ale klaviatura je uz dost hlucna a chodim na lekce piana a co si budem povidat, chce to kladivkovou mechaniku. Ctu, ze ta yamaha neni uplne idelani v jednom prispevku, v tom pripaede co byste mi poradili do 15ti tisic? libi se mi jeste treba fatar... predem diky za rady

alquadim
Příspěvky: 208
Registrován: 23 led 2006 11:36

Re: Jaky vybrat master keyboard?

Příspěvek od alquadim »

Cest praci,

mam dotaz (jak jinak :) ). Rad bych master, na ktery muzu polozit notebook o rozmeru 36 x 26 cm.

Kdyz jsem se rozhlizel, padl mi do oka CME UF 60 (i kdyz by mi notebook trochu precuhoval), proto se chci zeptat, jestli nevite o necem vetsim.
Vzpominam si, ze jsem pred casem zahledl master s celkem velkou plochou, kde by bylo dost prostoru na note, bohuzel jsem ho uz nenasel.

Pripadne muzete mi poradit neco dle mych predstav?

Predem diky.

PS: Mam master, ale tam se nic nevleze, proto jsem pouzival stolek a to je uplne na prd (hlavne kvuli mobility).

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Re: Jaky vybrat master keyboard?

Příspěvek od fova »

Oberheim MC3000.
Vpravo ma plochu pro mys, na kterou muzes notebook polozit:

Obrázek

Stejne tak ho muzes polozit i na model MC2000:

Obrázek

Rozmer te plochy vpravo je 34x17cm. Kdyz nebude vadit, ze notebook bude par centimetru presahovat, tak se to da pouzit.

Problem je v tom, ze tyhle mastery (prestoze jsou vynikajici) uz se nevyrabi. Takze jedine jako bazarovy.
Naposledy upravil(a) fova dne 11 dub 2009 18:19, celkem upraveno 3 x.

Jindy2
Příspěvky: 2037
Registrován: 26 bře 2007 21:26

Re: Jaky vybrat master keyboard?

Příspěvek od Jindy2 »

CME to ma celkem velke tyhle odkladaci plochy, na muj UF6 se vejde 15,4" notes, navic je to cely z hliniku. O jinych zatim nevim, to ti kdyztak nekdo jinej poradi, ale kdyz tam ma treba keyboard pady (treba M-Audio Axiom), tak jsem si tu zjistoval, ze jdou snad vetsinou deaktivovat a neni problem na to ten notes polozit.

CME jsou fajn, ja mam ale starsi serii UF6 a jsou blbe udelany velocity u cernych klapek, hraji silneji. Ja to trochu poresil pres velocity krivku a zvyknul jsem si. Ale bacha na to, muze to mit i serie 60. Pokud ale ne, tak to je jedina chyba co mi vadi, jinak jsem uplne spokojenej, za ty penize co me to stalo (cca 5tisic nove) na tyhle klavesy nedam dopustit.

alquadim
Příspěvky: 208
Registrován: 23 led 2006 11:36

Re: Jaky vybrat master keyboard?

Příspěvek od alquadim »

Diky za informace.

mc 3000 vypada hezky, lec to vypada, ze se tezko shani a narazil jsem nekde na cenu 25000 Kc (rok 2008). Presto diky za radu.

Vypada to, ze se asi pustim do CME UF 60 (cena 8.500 docela jde za to, co to umi). Ta plocha se mi vsech zminenych zda stejne velka. Co se tyce laptopa, tak s sirkou by nemel byt problem, lec s vyskou (2D pudorys) to asi bude trochu horsi. Premyslim o nejakem plechovem rozsireni, ci nemate nejaky napad?
Bohuzel se mi tam uz nevejde mys, takze jsem se rozhodl nainstalit a dohrat do konce Max Payne I. a II. dil s touchpadem (pro lepsi zrucnost s touto veci). :)
Nevite jeste nekdo neco vice o tech zvukovych modulech u CME? Cena, moznosti, kvalita...

PS: presto mi porad vrta hlavou ten jeden masterkeyboard, ktery jsem pred delsim casem nekde zahledl. Jeste budu googlit. Nebo to byl sen? Bylo to znameni...? Treba bych mel postavit tovarnu na mastery... pujde do toho nekdo se mnou? ;)

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Re: Jaky vybrat master keyboard?

Příspěvek od fova »

Doporucuji ten CME koupit s moznosti vraceni do 30 dni. Tech negativnich ohlasu na ne je docela dost.

Samozrejme, ze Oberheimy jsou o penezich :-)
Je to takovy Rolls Royce nebo minimalne Mercedes v master keyboardech. Ojetina by mohla byt za cenu kolem 15000Kc a hlavne je to podle me velky drzak, ktery je robustne postaveny.

tical
Příspěvky: 158
Registrován: 11 bře 2009 16:02

Re: Jaky vybrat master keyboard?

Příspěvek od tical »

To Fova, ahoj připadáš mi celkem zavěcenej do keyboardu a chtel bych, pokud je to možné slyšet radu od tebe ohhledně toho co bych mohl koupit za master s kladívkem do 15ti zisíc a nového, předem dík za rady.
PS: potřebuji hlavně dobrou a kvalitní klaviatůru co vydrží (né moc hlučnou), potenciometry a osstatní prvky mě až tak nezajmaj...

Jindy2
Příspěvky: 2037
Registrován: 26 bře 2007 21:26

Re: Jaky vybrat master keyboard?

Příspěvek od Jindy2 »

alquadim: no hele na vysku se ti vetsi notes asi nevtesna na zadny keyboard...ale pokud bys to pouzival nekde na stage zive, tak neni problem si vyrobit nejake jisteni, pripadne nejakou hlinikovou desku nebo tak...pri domacim pouziti ti to tam ten 15,4" udrzi, kdyz to neni na stojanu a surove do toho nemlatis...

moduly, tech je vic, ja koukam po jednom DSP synthu, ale ta nabidka neni moc valna, je to tak spis pokud to chce clovek pouzivat bez PC, na to je to asi fakt sikovne, ale jinak me to moc nelaka, nevim, neslysel jsem to co me zajima...

jinak jak rika Fova, idelani by asi bylo, kdyby sis CME objednal a v pripade nespokojenosti vratil...pokud bys ale narazil na dobry kus, mohlo by se ti to skutecne vyplatit, oni za ty penize nabizeji fakt asi nejvic co jsem videl, zpracovani take v pohode, jen ruzne technicke musky se muzou objevit, tak bys to musel zkusit no, je to kus od kusu...

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Re: Jaky vybrat master keyboard?

Příspěvek od fova »

2 Tical: Diky :oops:

Pokud chces lehci mechaniku na celovecerni praci u pocitace, tak tohle:

http://www.musiccenter.cz/-Studiologoc- ... y/:3:33375

Pokud mas radsi tezsi mechaniku a nepotrebujes kolecka, tak tohle ;-)

http://www.musiccenter.cz/Casio-PX-120/ ... a/:3:28827

Mam doma a za ty penize je to skvely stroj

Pocitam s tim, ze pokud chces kladivka, tak automaticky 7 oktav :wink:

tical
Příspěvky: 158
Registrován: 11 bře 2009 16:02

Re: Jaky vybrat master keyboard?

Příspěvek od tical »

No to Casio mám na hodinách klavíru a je dobrej až na ten zvuk, ale ten fatar mi poradil kamarád už před tím a ted mi radši radí tu yamahu, tak sem na váškách... Lehčí mechaniku nepotřebuju jde mi hlavne o kvalitni tréning na piáno :).

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Re: Jaky vybrat master keyboard?

Příspěvek od fova »

Jestli to chces na trenink uhozu, tak rozhodne digitalni piano s tezsi mechanikou. Jestli to chces na praci s muzikou, tak master keyboard s lehci mechanikou.
Digitalni piano ti da poradne zabrat a to je presne to, co potrebujes do hodin klaviru. Master keyboard ti lecjake nedostatky uhozu odpusti, ale casem bys na to v hodinach klaviru dojel. Zjistil bys, ze nektere veci doma zahrajes, ale tam ne.

Casio je skvele za tu cenu, ale jinak jsou samozrejme lepsi mechaniky a nastroje s lepsim zvukem.

Nevim jakou myslis Yamahu. Doufam, ze ne NP serii, protoze ty nemaji skutecnou kladivkovou mechaniku. Jinak Yamaha je samozrejme lepsi po strance zvukove i mechaniky, ale nesezenes ji asi za 15000Kc. Nejlevnejsi P85 je za 18000Kc.

tical
Příspěvky: 158
Registrován: 11 bře 2009 16:02

Re: Jaky vybrat master keyboard?

Příspěvek od tical »

No měl sem na mysli master: yamaha kx8, sorry, ze sem to nenapsal, zminoval sem se o tom jen o pár příspevku výš. Takže říkaš digitální piano, hm ted se dívám, že má midi in out tudíž bych ten né moc dobrej zvuk piana mohl nahradit nákým plug in zvukem.... no dalši nad čím se dá uvažovat...

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Re: Jaky vybrat master keyboard?

Příspěvek od fova »

Je to o tom, na co to potrebujes.
Jestli jen na to hrani, tak digi piano je JASNA volba.
Jestli i na tu praci, tak tam uz je to diskutabilni. Digi piano te totiz bude pri praci u pocitace dost omezovat. Nema ty kolecka a tahla, mechanika je dost tezka, takze pri delsi praci se rychleji unavis a na nepianove zvuky (smycce, organy, fletny, e-piana atd.) je tahle pomaaaaaala mechanika obtizne pouzitelna. Nahravky tehle nastroju pres digi piano zni neprirozene.

tical
Příspěvky: 158
Registrován: 11 bře 2009 16:02

Re: Jaky vybrat master keyboard?

Příspěvek od tical »

Ok ještě se zeptám co sou ty táhla a kolečka? zas tolik o tom ještě nevím sem začátečník a ano mám to je pro hru na piáno, na práci s počítačem mi slouží výše zminovaný klávesovy virus TI a jak, tak vidím i si ho nechám...

Odpovědět