Klávesy živě

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Klávesy živě

Příspěvek od Greyhound90 »

30 let hraji v bigbítu - art rockové kapele na klávesy. Občas se zadaří, občas ne. Mám KORG M50 - brutální zvuk i síla signálu. Jaký je současný trend kláves? Mám totiž dojem, že během 10 ti let není na trhu nic nové jen snobský NORD, kterým se ohání Pražáci. Co vy na to ?

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Klávesy živě

Příspěvek od ZFarkas »

Předpokládám že si děláte prču s tou M50.. já si tento krám přinesl jen jednou do zkušebny jedný solidní větší plesový kapely s živými dechy a všichni vše v analogu a přes lampy a velmi slušným PA apecem, po chvíli mě s tím vyhodili, ze skladu harampádí přinesli starou starou samohrajku PSR740 - a ejhle, najednou klavír fakt zněl jako klavír, imitace dechů se nesla z front aktivek i monitorů stejně úderně i čitelně jako ty živé žestě, stejně tak synt, epiano a organ zvuky. Jinak jsem měl i M3 kde byly i tytéž samply co v M50 a rozdíl ve zvuku M3 vs M50 byl propastný, ty samé samply a zvuky zněly na M50 jako bláto, na M3 pevně a pocitově 2x více dopředu posazené. Ale pokud to stačí a je radost z muziky, já bejt kytaristou (jako že jsem taky :-) tak všechny klávesáky s lowend chinašrotem miluju, páč můžu hrát klidně přes digitál zoom apod rovnou do mixu a pořád budu zvukově nad těma klapkama v mixu. Zatímco když někdo hraje přes vintage Moogy, orig Rhodes epiano, B3 s leslie nebo i přes některé kvalitní staré digitály ala SY99, XP30, QS6, D50, M1 atd tak bych musel mít celolampu s pure analog efekty vždy, aby mě takové sytě a přirozeně znějící klapky zvukově v mixu neválcovaly. A není to o hlasitosti, ale o prosazení se čistotou a čitelností zvuku v celkovým mixu.

Uživatelský avatar
dedko
Příspěvky: 976
Registrován: 14 říj 2009 18:55
Vybavení

Re: Klávesy živě

Příspěvek od dedko »

Grey: prečo považuješ nordy za snobský nástroj? Podľa mňa sú veľmi inšpiratívne, aj keď jednotlivé rady sa funkčne dosť prekrývajú ( piano, stage, elektro). Osobne som ich najviac videl u jazzmanov. Neviem čo potrebuješ ty v bigboši, mne na kapelové hranie (sixties) stačí klavír, sláky, hammond a dychy. To mi poskytne staručký kurzweil. Vo zvukovo bohatších kapelách vídavam kronos a montage.

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Klávesy živě

Příspěvek od Greyhound90 »

ZFarkas: nedělám si prču. M50 má signál jako prase a když už mluvíš o M3 tak M50 má STEJNÉ zvuky jako M3 akorát má méně funkci než M3 . Je to v podstatě light verze M3. Jen pro ilustraci: hraji v art rockové kapele a potřebuji smyčce, varhany, piano. Měl jsem Yamaha TYROS a pokud dal kytarista kilo, neměl jsem šanci se prosadit. S Korgem M50 no problem. TYROS je tak do Šlágr TV kde hraje harmonika a malý bubínek. To potom jo.
dedko: NORD netvrdím že je špatný, ale za ty peníze je to nevkusná cena. Možná proto se s ním ohání kdekdo, aby ukázal že na to má. Odpověď jsi mi dal - takže Kurzweil?

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Klávesy živě

Příspěvek od ZFarkas »

Omlouvám se, asi kvůli délce příspévku jste nepostřehl, že už jsem výše také napsal, že M3 obsahuje mimo jimé i ty samé multisamply a presety shodné s M50. Měl jsem oboje a oboje použil i v kapele (M50 pouze 1x krátce, déle se fakt nedalo..) Zásadní rozdíl je pouze v kvalitě těch samých zvuků a samplů - z M50 leze zvukové bláto v přímém srovnání s pevným, čitelným a průrazným zvukovým projevem toho samého presetu na M3. A starý dobrý Kurzweily (ještě Japan) opravdu mají stejně kvalitní zvuk celkově jako M3 a další špičkové profesionální stanice, třeba ty co jsem vyčetl v prvním příspěvku, tak podtrhuji co už napsal dedko výše.

Ale komu 10 let stačila kvalita zvuku M50, a navíc nechápu z jakého důvodu, obhajuje a lživě tvrdí, že M3 je to samé, těžko cokoliv rozumného poradit?!?

klingáč
Příspěvky: 495
Registrován: 08 pro 2010 11:36

Re: Klávesy živě

Příspěvek od klingáč »

Greyhound:
Neviem teda či je to trend - ale narazil som na takéto niečo..
Vyzerá zaujímavo - aj vyhotovenie je pevné, minimum plastu, ako stvorené na stage.
Po ruke efektovka, delay, reverb, + tap :-)..
Klaviatúra na omak tak akurát, nevyzerá blato. Pripomínala mi námatkovo trebárs O1Wfd alebo Trinity.
Bohužiaľ som si to omakal zatiaľ tak 2 minúty (bez zapnutia, tak zvukovo sa nevyjadrím).

http://www.voxamps.com/VoxContinentalKeyboard

Ak sa ti však Nord javí snobský - tak toto pri VOX sme s cenou tiež hodne vysoko.
Taký Nord elektro by mohol pokryť tvoje požiadavky.
Alebo ak teda zostať pri korgu - z nových Kronos a z ešte starších Trinity. 8)

Uživatelský avatar
maux
Příspěvky: 403
Registrován: 21 zář 2010 16:29

Re: Klávesy živě

Příspěvek od maux »

Jak říká Dedko, inspirativní. Na nordech se vyřádí kazdej. U Kurniku se toho za posledních patnáct let moc nestalo, ale proč taky. Maj to hodně v divadlech, jsou programovatelny, s ribonem je fakt prdel, ale to tebe nezajímá. Oproti treba Motifu když drzis kilo a a přepneš banku, zvuk dohraje, yamaha to tam nasype na hulvata. Takže i na takový kraviny je treba dávat pozor, abys pak nefňukal. Nechápu pořad správně to prosazování v mixu, kamos hraje na sp2x, ja na Berlin z Kontaktu a většinou to vyřešíme kouzelnym faderem s nápisem volume. Ne vždycky je vhodný aby všechny nástroje byly superkonkretní. Když umíš hrát a tvůj zvukar nedělá u dělostřelectva, tak se dá udělat mejdan i na samohrajku z korejskyho tržiště.

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Klávesy živě

Příspěvek od Greyhound90 »

MAUX: Díky za příspěvek. Tvá poslední věta to řekla za všechny. Na KORG M 50 nedám dopustit (na rozdíl od Farkaše) také asi proto, že máme výborného zvukaře. Mimochodem Farkas: pokud Vám lezlo "bláto" z KORGA M50 tak pak Vás zvučil zvukař ala Šlágr TV, nebo jste měl nevhodný aparát. Mimochodem nevím jak to máte Vy, ale klávesy se už léta posílají přímo do mixu a tam je ten zakopaný pes. Zvučil nás kdysi v osmdesátkách Krampera a já hrál na Delicie Fenix a zněli jsme jak Genesis :-) klingáč: díky za tip, podívám se :palec+:

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Klávesy živě

Příspěvek od Pytkin »

Tak o Kramperovi sa pisu na forach az legendy .. Trebars, ze jeho bedne hraju aj za roh a podobne .. Nic menej som mal nedavno pozicanu KV2 a hralo to vyborne ..

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Klávesy živě

Příspěvek od Keyboarder »

Pokud bych se vrátil zpět k úvodní otázce jaký je současný trend kláves, tak podle mne je to tak, že na rozdíl od minulosti, kdy každý nový typ či model nástroje přinášel i nějakou zvukovou inovaci a z nahrávek z té doby lze poznat co je jakém nástroji nahráno (DX7, D50, M1), tak dnešní nástroje už „umí všechno“ a na nahrávkách se už rozeznat nedají. A to je asi ten trend. Ovšem jak to umějí, je zase jiné téma.

Nástroje firmy Nord patří bezesporu k těm zvukově nejlepším, ale jejich koncepce je zaměřena na hudebníky, kteří „jen“ hrají, tzn, že nepotřebují od nástroje nic víc (multitibral, sequencer, přehrávač audio souborů, řídící MIDI funkce atd. atd.). Nesouhlasím však s názorem, že tyto nástroje jsou výsadou Pražáků. I u nás na Moravě znám dost výborných klávesáků, kteří na tyto nástroje hrají, a poslouchat je na koncertech je vždy opravdový zážitek. Pro mne však tyto nástroje za tu cenu umějí málo a ještě se mi fakt nelíbí :(
Vlajková loď Yamaha Montage toho zase na druhou stranu umí moc, ale většina těch ptákovinek, jako jsou milióny arpeggiátorů apod, jsou pro mne k ničemu a zvukově se mi jeví jako převařený Motif, který mne moc nenadchl. Ale určitě je to výborný nástroj, na který vznikla i spousta výborné muziky.
Po desítkách Rolandů, Yamah a Korgů, na které jsem od začátku své kariéry v 80. letech hrál, jsem si kolem roku 2003 „na zkoušku“ pořídil modul Kurzweil ME1 a bylo vymalováno :-) Posledních pár let si svá ouška a ouška mých kolegů rozmazluju PC3K7 a všechno, co zní jinak, už nám není a nebude dost dobré :lol: Ale netvrdím, že je to ten nejlepší nástroj na světě! Prostě mi jen dokonale sednul a ještě k tomu se mi i móóóć líbí! :P
Pokud je Greyhound se svou M50 spokojen, je to naprosto v pořádku. Já bych sice neskousl tu klaviaturu, ale to je můj problém. Muzika je o něčem jiném.
Občas je ale dobré si nějaký nový nástroj vyzkoušet, abychom neztratili kontakt se zbytkem světa. Nejlepší je vyzkoušet si porovnávané nástroje najednou přes jeden aparát. Poslední takové porovnání mého nástroje s Kronosem 2015 mne ale jen utvrdilo v tom, že jsem si vybral dobře a nemá smysl o výměně ani uvažovat :-)
Majitel toho Kronose to musel uznat taky, i když si původně myslel, že to dopadne jinak. Dneska už má pod svým Kronosem i Kurzweil PC3A. :P

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Klávesy živě

Příspěvek od Greyhound90 »

Keyboarder: Kurzweil plno lidí všeobecně hodně chválí tak na něm asi něco bude, rozhodně díky za tip, ale nemohu zkousnout ten malej archaickej displej s kostrbatými písmenky ve stylu starého PC z 90. let.:wink:

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Klávesy živě

Příspěvek od Keyboarder »

Greyhound: V tom případě jsou pro Tebe Nordy naprosto nehratelné nástroje :-)

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Klávesy živě

Příspěvek od Greyhound90 »

Keyboarder: NORD pro mě určitě ne. Potřebuji sequencer apod. Takže sorry jako :-)

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Klávesy živě

Příspěvek od Greyhound90 »

Pytkin: Krampera v osmdesátkách na koleně udělal takový aparát, že milevská skupina Fantom, kterou zvučil byla nejlépe znějící kapelou v jihočeském kraji a možná i v republice. Pak udělal aparaturu pro Olympic, kterou jeden čas i zvučil. A pak emigroval do Kanady. Po revoluci se vrátil a založil firmu KV2. Drahá jak prase, ale za kvalitu se prostě platí. Naší studentskou kapelu v Milevsku také zvučil a mě tehdy udělal kopii od Electro Harmonixs -Mistress Flanger na klávesy. Otevřel originál a spájel to z českých součástek - prostě ďábel :D

Uživatelský avatar
maux
Příspěvky: 403
Registrován: 21 zář 2010 16:29

Re: Klávesy živě

Příspěvek od maux »

Jojo, on je pašák, dělá to kousek od nás. V pár klubech sem slysel jeho aparaty a je to takovy pekně měkoučký. Tušim že pracoval svýho času pro Mackie.

Odpovědět