KORG KRONOS

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 196
Registrován: 04 říj 2009 10:45

Re: KORG KRONOS

Příspěvek od Keyboarder » 21 čer 2019 11:35

Edit:
Než jsem svůj předchozí komentář dopsal, tak Greyhound90 svůj příspěvek, na který jsem reagoval, zkrátil, takže body 2 a 3 mého komentu jsou již neaktuální. Ale i tak si za jejich obsahem stojím! :-)
Kurzweil PC3K7+KORE64, Roland Combo VR09, iPad (Sunrizer, Sampletank, Korg iPolysix, Korg Module, Yamaha Synthesizer), Yamaha PSR740, PSR-S750

PMC
Příspěvky: 133
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: KORG KRONOS

Příspěvek od PMC » 21 čer 2019 18:49

Greyhound90 píše:
20 čer 2019 21:52
PMC: mimochodem malý přípodotek: nejdete v případě volby kláves vašeho syna v ZUŠ s kanónem na vrabce? Klávesy za cca plus minus sto litru je docela odvážná investice. Za to bych měl dobře zajetého meďoura. :) Co KORG M50 či KORG KROME? Pětinová investice? Přitom se stejným výsledkem. Při tom co chce podnikat. Zbytečné vyhazování peněz. Reší se tu knob balance a podobné hlouposti. Syna bych předně posadil k dobrému pianinu či ke klavíru aby se naučil správnou dynamiku a prstovou techniku. To se u těchto elektrických hraček nikdy nenaučí.
To je těžká otázka. Já si ji dovolím poupravit na otázku, má to smysl? Sám jsem o tom hodně dlouho přemýšlel. K čemu jsem dospěl je zřejmé, ale souhlasím, je to odvážné. Syn hraje na nějaké klávesy přes 6 let, víc než polovinu svého života a věnuje se tomu poměrně intenzivně. Příští rok bude mít v zuš předměty nauka, keybord a komorní hra, soukromě k tomu ještě hru na klavír plus k tomu cvičí hodinu až dvě denně - a baví ho to. Pak mám ještě dalšího syna, mladšího, ten hraje tři roky, na soutěži došel v nulté kategorii do krajského kola, kde získal první cenu a ten to má rozložené keybord + sólový zpěv v zuš + dlouhodobě sborový zpěv mimo zuš. Třetí dcera je ještě malá, teď měla 5 let, ale má sborový zpěv, ale chce také umět hrát a už hraje jednoduché věci na reface dx, ale v zuš teď udělala přijímačky na tanec, tak uvidíme. O využití toho nástroje se nebojím. Protože je to TOP, očekávám, že mým dětem bude mít co nabídnout až do jejich dospělosti a odchodu z domu, a že už nebudu muset každý rok až dva kupovat něco nového. Očekávám, že tohle je poslední nástroj co jsem koupil. Akorát ještě možná bude potřeba nějaký slušný synťácký master keyboard tam, kde klavírní mechanika není vhodná.

Otázka, zda není až moc drahý/dobrý jsem si zodpověděl snadno. Je to už 6. nástroj (celkově jsem do nich investoval přes 60 kKč), z každého syn vyrostl dřív, než jsem čekal. Poučen tímto vývojem jsem se rozhodl koupit to nejlepší, už nechci kupovat ještě 2 x něco mezi. Ve výsledku by mě to stálo víc.Takže cenu neřeším. O krome a spol jsem tak nijak vážně neuvažoval, rozhodně to není se stejným výsledkem. Sound design je pro nás zajímavý, s reface dx jsme si opravdu vyhráli a zde si myslím kronos hraje prim. A ta cena tak vysoká nebyla, kronos2 88 se dá sehnat za 80 kKc a já využil mimořádné night slevy na muzikeru a koupil ho za 75 kKc a k tomu ještě dostal zdarma 50W pa reprák za 3 kKč, který se nám hodí, protože naše zuš je technologicky vážně zaostalá, hanba mluvit, s čím syn občas vystupuje a i to pa600 už dost chrastí při vyšší hlasitosti.

S čím jsem měl dilema a s čím jsem váhal bylo zda kronos nebo pa4x. Pa4x 76 není o nic levnější, takže o ceně to nebylo. Vím že s ním bych měl v zuš mnohem jednoduší cestu, ale nerozhodoval jsem se jen s ohledem na zuš, vlastně jsem se na něj vykašlal. Vysokou váhu jsem mimo jiné přikládal kvalitě klaviatury, chtěl jsem co nejlepší klavírní, protože na klavír má syn vyhlášenou, ale také náročnou a přísnou učitelku. Teď se mu bude cvičit doma mnohem lépe. Také jsem chtěl synovi rozšířit obzory a kronos, to je pohled do úplně jiného světa, je to brána do profesionální hudby. Pa4x je spíše brána na one man show na svatbách, zdá se mi. Nic proti, ale mimo zuš mi přijde méně využitelné. Z důvodu kvality klaviatury a zvuku jsem se rozhodl pro kronos.

Pro klavír ani pianino není u nás místo, investice je to podobně vysoká a na klavíru se naučíš hrát dobře na klavír, nikoliv na keyboard. Hru čistě na klavír nepovažuji za úplně perspektivní, ne natolik, aby se tomu obětovalo všechno ostatní a myslím, že na kronosu půjde cvičit docela dobře i klavírní techniku hraní.

Balance knob není hloupost, je to špička ledovce hraní na živo a zde pořád hledám cestu, jak kronos správně uchopit. Zatím se mi zdá, že nějak není stavěný na to, aby se u něj během songu daly střídat programy a kombinace ve chvíli, kdy se realtime upravuje zvuk a karma. To se mi jeví jako problematické. Jako nejschůdnější cesta se mi jeví mít jednu kombinaci a v ní měnit zvuky ve vybraných stopách, kronos sám to asi neumí, ale možná k tomu půjde donutit pomocí midi, uvidíme. Pracovně bych chtěl na tím naaranžovat Axel F s tím, že postupně by hráč v pravé ruce odehrál všechny zvuky, jak postupně přibývají a v levé by hrál basy. Ještě jsem nepřišel jak správně na to.

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 345
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: KORG KRONOS

Příspěvek od Greyhound90 » 23 čer 2019 22:12

Berete to vše nesmírně zodpovědně a vědecky. Což je samozřejmě v pořádku. Tím, že synovi koupíte to nejlepší co KORG nabízí je fajn. Jen se potom zeptám: co potom dál? Proč to děláte nebo respektive váš syn? Kdybych měl v 80. letech otce co mi koupí takové klávesy, o tom se mi pouze snilo. Je dobře že nastala taková doba.

martinrx
Příspěvky: 310
Registrován: 04 bře 2007 22:07
Vybavení

Re: KORG KRONOS

Příspěvek od martinrx » 12 črc 2019 15:11

Zkouším Kronos, jestli by se dal použít pro mé účely na live místo pc3 a zarazil jsem se na jedné věci: Když začnu vyrábět Combi zvuk podle svých potřeb, tak se mi nenačítají efekty původního programu. Dělám někde chybu? Nebo dá se to aspon nějak zkopírovat?

PMC
Příspěvky: 133
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: KORG KRONOS

Příspěvek od PMC » 12 črc 2019 15:44


Odpovědět