Korg MicroKorg vs. MicroKorg XL

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
wendylucas
Příspěvky: 3
Registrován: 05 dub 2017 15:53

Korg MicroKorg vs. MicroKorg XL

Příspěvek od wendylucas »

Ahoj.
Rád bych si pořídil klávesový syntezátor, po fyzickém vyzkoušení jsem rozhodnut buďto pro Korg MicroKorg nebo MicroKorg XL, který má propojení s PC. Co byste doporučili a proč? Jsem amatér, rád bych si po večerech doma hrál. Který z těch dvou má více možností? Jak je to s případným upgradem zvuků - vstupy a výstupy. Do budoucna bych rozšířil o nějaký sequencer, loopy, beaty a podobně.

Jsem laik a zatím mi nebyl nikdo schopný dát jednoznačnou radu. U Korgů mi napsali, ať jdu do XL, v Kytarách týpek tvrdil, že taky, že to je kompatibilní s PC a má to možnost ládování nových zvuků. Mně se ale líp hrálo a pracovalo se starší "legendou" MicroKorgem, zapůsobil na mě líp...

Díky moc. lukáš

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2135
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Korg MicroKorg vs. MicroKorg XL

Příspěvek od tony9 »

Jenom zběžně sem mrkl na ty Korgy na webu.
Pokud plánuješ pozdější propojení s počítačem(sekvencer), tak běž do XL.
Samozřejmě je na tobě, který se ti líbí víc.
Mně by teda vadily u obou typů ty malé klávesy.

wendylucas
Příspěvky: 3
Registrován: 05 dub 2017 15:53

Re: Korg MicroKorg vs. MicroKorg XL

Příspěvek od wendylucas »

Díky, já to mám s píš na blbnutí, kdybych chtěl pořádné piano, asi půjdu do yamaha nebo rolandu, todle by mi mohlo stačit.

lukáš

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14152
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Korg MicroKorg vs. MicroKorg XL

Příspěvek od dendy »

Zasadny rozdiel je jeden: microkorg je synth engine z MS2000, kdezto XL je synth engine z Radiasu ... zvukovo naprosto rozdielne stroje..

Uživatelský avatar
Jirka Štolfa
Příspěvky: 814
Registrován: 11 kvě 2013 09:16

Re: Korg MicroKorg vs. MicroKorg XL

Příspěvek od Jirka Štolfa »

Ty malé klávesy jsou u každého dooost rozdílné. XL má novější typ a dle mě je to naprosto překvapivě hratelná klaviatura. O starším MicroKorgu bych to tak úplně nemohl tvrdit. Takže pokud je pro tebe důležitá klaviatura, tak XL.

Na druhé straně má starý MicroKorg jiný typ UI. Do jisté míry líp programovatelné bez PC. Ale i tak je to strašný opruz ve srovnání s VST pluginem. Takže pokud je XL ovladatelné z PC pomocí editoru (což myslím je), tak je to jednoznačná volba.

klingáč
Příspěvky: 495
Registrován: 08 pro 2010 11:36

Re: Korg MicroKorg vs. MicroKorg XL

Příspěvek od klingáč »

Ako píše Jirka Štolfa, tie klaviatúry sú fakt rozdielne.
Software editor k XLku je podľa mňa super, prehľadný, dá sa s tým šikovno robiť.
Nemal som na žiadnom počítači problémy ani s inštaláciou, ani s drivermi, ani s USB pripojením. Furt to šlo, nech som to pichol kamkoľvek. XLko na to, aká je to vetchá plastová hračka - je aj prekvapivo fyzicky odolný. Mám ho dosť dlho, prenášam, hrám, prepájam hore-dole.. Žiadny problém.

wendylucas
Příspěvky: 3
Registrován: 05 dub 2017 15:53

Re: Korg MicroKorg vs. MicroKorg XL

Příspěvek od wendylucas »

Díky všem za postřehy a informace. lukáš

Odpovědět