KORG OASYS

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
delamitri

KORG OASYS

Příspěvek od delamitri » 04 kvě 2011 20:15

Stal jsem se šťastným majitelem tohoto nástroje. Nebyl by tu někdo, kdo by mě uvedl do tajů ovládání OASYS? Popřípadě český manuál?
Díky

James L.

Re: KORG OASYS

Příspěvek od James L. » 04 kvě 2011 22:19

Google mi něco našel, ale přímo manuál v PDF ne. K tomu si nedostal nic?

delamitri

Příspěvek od delamitri » 05 kvě 2011 07:24

Dostal jsem k tomu manuál v angličtině a prezentační DVD, který je docela naprd. Spíš scháním někoho, kdo mě to předvede naživo. To je nejlepší škola.

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 08 srp 2011 17:04

Novinka dnešního dne:

All OASYS plug-ins now free to registered users!
August 8, 2011
As a thank-you to our loyal OASYS customers, all plug-ins - including the LAC-1, MOD-7, and EXs3 Brass and Woodwinds - are now available free of charge.

Což znamená, že všichni mohou mít Oasys úplně sw rozšířený a ti, kteří si to v minulosti koupili (cca 250€ za modul), přispěli vývoji Kronosu;) Zároveň jsou slevy na library a hw pro Kronos pro reg. uživatele Oasysu.

hirli

Příspěvek od hirli » 08 srp 2011 21:11

Korg sa naozaj stava lidrom medzi velkou trojkou. Toto je seriozny pristup.

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 08 srp 2011 22:43

Na Korg fóru si to myslí tak polovina uživatelů, horlivá diskuze o zmařené investici utichla do ztracena. Frajeři by to ale byli, kdyby pro Oasys uvolnili EP1 z Kronosu. No uvidíme. Já se těším na EXs3 Brass a woodwinds, to nemám. Ale musím v sámošce koupit cdrka, abych na ně vypálil instalační iso;)

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 09 srp 2011 01:33

Lídrem se stane až zvuky (banky), které nyní rozdává, budou za něco stát (hrát).
V přímém porovnání "Roland ARX-03Brass, SRX-10" versus "Korg EXs3 Brass and Woodwinds" Korg dalece zaostává.
Jak se říká zadarmo drahé :wink:

No, je to zadarmo, tak to berme jako milou pozornost.
Od Korgu jsem nikdy nečekal zázraky u akustických nástrojů.
Vždy stál za konkurencí Kurzweil, Yamaha, Roland, jeho síla byla úplně v něčem jiném.

Kronos snad bude první korgovský počin, který prolomí tuto bariéru a konečně budeme moci brát Korg vážně i u klavírů, dechů, atd.

Co shledávám u Kronosu jako průser je efektová jednotka.
Zde se musí Korg ještě hodně učit u Rolandu a Yamahy. Jak co do výkonu, tak použití a jednoduchosti a přehlednosti routování.
Tímto paskvilem, který Korg opět představil svým uživatelům přináší opět práci navíc a horké chvilky při vyhledávání insertů, které dokonale slouží v "Program režimu" a multi (Seq) už prostě nejsou - hold máš zákazníku smůlu :cry:
Sám si je vyhledej, sám si je dosaď, sám si znovu dodělej zvuk, i přesto, že už si ho jednou vyráběl v režimu Program.
Vypadá to, že pánové z Korgu vůbec nečtou fóra, prosby uživatelů a žádosti o změnu koncepce FX nepadají na úrodnou půdu.
Neponaučili se ani na Tritonu ani na M3.
Sorry, ale tohle beru jako urážku a u workstation třetího tisíciletí nemá takto ubohá efektová jednotka co dělat!
12 insertů na nástroj tolika možností je zatraceně málo.
Tři roky starý "Roland FantomG" a 5 let stará "Yamaha Motif XS" Korg daleko převyšuje výkonem a nesrovnatelně v možnostech routingu.
Ekvalizér, který nabízí Korg na každém MIDI tarcku je vedle EQ z Motif XF úsměvný a pokud je jeho zůstala stejná jako u M3, pak je lépe ho vůbec nepoužít.

U Workstations platí jednoduché pravidlo.
Workstation je tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek v řetězci.
U Korgu to je opět efektová sekce.
Je to moc velká škoda u takto (jinak) skvělého a zajímavého nástroje.

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 09 srp 2011 12:30

No, porovnání "Roland ARX-03Brass, SRX-10" versus "Korg EXs3 Brass and Woodwinds" jsem neslyšel, netuším. Ale další moduly LAC1 a MOD7 jsou virtuální synťáky, LAC1 rozšířené Legacy a MOD7 nejlepší FM ever, tady tvoje teze o "zvucích zadarmo" neobstojí.
Nejsem znalec workstationů, ale efekty v Oasysu pro Program a Combi (tak se jmenuje multi Korgu) zvuky jsou naprosto dostatečné a zvukově vynikající i v porovnání s drahým outboardem.

Jestli máš jiné praktické zkušenosti, sem s nimi.

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 09 srp 2011 13:28

Klidně si koupím dva Kronosy nebo Oasysy, pokud budou umět podobné zvuky, ale stejně expresivně a agresivně jako třeba tenhle starej krám: http://www.youtube.com/watch?v=1cew7dAb ... re=related

hubert

Příspěvek od hubert » 09 srp 2011 14:07

Noooo to je fakt dobry argument

delamitri

Příspěvek od delamitri » 29 říj 2011 17:54

Tak zvuky se sice uvolnily, ale neumím je do nástroje dostat. Jak je mám pak autorizovat, když se nemůžu na korguser.net zaregistrovat? Nástroj jsem koupil z druhé ruky a moje ID je již registrované na předchozího majitele a jeho email. Zvuky do nástroje nahraju, vidím je v bankách, ale nehrajou:-(
Umí někdo poradit?
Díky

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 29 říj 2011 20:00

Musíš se dohodnout s původním majitelem, aby to přehlásil na tebe. Bez autorizace tam zvuky nedostaneš a když ti někdy klekne systém(třeba disk), tak nástroj ani neoživíš. Ev. se dohodni s autorizovaným zástupcem korgu, vysvětli situaci a mohli by to možná udělat. Jinak EXs3 nic moc, ale LAC a hlavně MOD jsou super.

delamitri

Příspěvek od delamitri » 30 říj 2011 07:59

Původní majitel nereaguje:-(
Lac tam mám a Mod tam mám jako DEMO. Zvuky jsou opravdu dobré. Zkusím se obrátit na korga, ale mám s nima zatím negativní zkušenosti. Nemají zájem odkazují mě na korguser.net.

Odpovědět