Korg Wavestation

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Amorph
Moderátor

Korg Wavestation

Příspěvek od Amorph » 03 bře 2008 12:18

Na srazu par lidi i tahle masinka zaujala, tak tady davam jen nejaky uzitecny linky a jedno docela hezky demo (ne ze by to neslo behem par minut vygooglit).

Wiki a asi nejucelenejsi info http://en.wikipedia.org/wiki/Korg_Wavestation

Wavestation zakladna Dana Phillipse http://danphillips.com/wavestation/index.htm

asi 15 minut prochazeni tovarnich presetu http://www.oegb.at/chemie/cafe/wavestation.mp3

seznam tipu pro wavestation od Bena Halla. http://www.music4moment.com/Stan/music/ws-toc.html#top
Naposledy upravil(a) Amorph dne 04 bře 2008 00:07, celkem upraveno 2 x.

dano

Příspěvek od dano » 03 bře 2008 12:23

no mna ta masinka rozhodne zaujala... mozem povedat, ze Korg ma este nikdy nesklamal... inak Amorph, bud na tom nastroji moc nehras, alebo sa nekamaratis s prachovkou :-)

peteness

Příspěvek od peteness » 03 bře 2008 12:34

Amorph: Wavetation je cool a byla to super predvadecka. Skoda ze me zradily sluchatka a ke konci uz sem na zkouseni syntu rezignoval. Tenhle stroj jeste musim testnout!

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 03 bře 2008 12:59

dano: hehe, jsi me odhalil, vcera jsem uklizel asi po pul roce:)

demsky

Příspěvek od demsky » 03 bře 2008 22:05

Ja mam strasne RAD Wavestation, i ked zatial som si ho uzil iba z Korg Legacy Digital Edition. Ma to hlavne vynikajuco zvolene waveformy s ktorymi sa daju urobit doslova DIVY. Wavesequencingom som sa zaoberal aj na svojom Kurzweili kedze dovoluje pouzit v jednom programe az 32 vrstiev a kazda moze mat inu keymapu a algoritmus, najdlhsi cas som stravil browsovanim obalok :)

mna osobne by zaujimalo (este som nemal cas sa tym zaoberat), ci jednotlive waveformy mozu byt synchronizovane s BPM, na Kurzweili som to vyriesil tak ze v Envelope Control/Attack sekcia je napojena na FUN matematicku rovnicu v ktorej jeden zdroj taha aktualne tempo a DATA kolecko to posuva o cislo 1 (a+b).

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 03 bře 2008 22:37

Docela často tam stál tak opuštěně ve stínu :) .. nevím proč, možná kvůli tomu prachu :) ... já se u něj zastavil asi čtyřikrát a tahle barevně nevýrazná mašinka mě mooc mile překvapila.. jen jsem projížděl presety, ale organ a pad zvuky mě skutečně celkem dostaly..

jen mě to zas donutilo zamyslet se nad volbou masterkeyboardu - dost překvapeně jsem shledal, že tahle lehoučká mechanika mi straašně vyhovuje.. takže kladívka asi nebudou dobrou volbou :)

bodyia

Příspěvek od bodyia » 03 bře 2008 22:50

Wavestation se mi taky moc líbil (byť jenom z předváděčky, konkrétně vyzkoušet se mi jej nějak nepodařilo), už několikrát jsem v minulosti byl v pokušení si jej pořídit a myslím, že dalšímu pokušení odolávat nebudu.

S kladívkovou mechanikou to mám podobně jako SadLuck, pěkná klavíírní 88ka je prostě "něco", ale na hru mi mnohem víc vyhovují polovyvážené rychlé klaviatury (K5000 nebo DX7II like). Škoda, vypadalo by to v bytě hezky:-)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 03 bře 2008 23:19

demsky: nevim uplne jak tu synchronizaci myslis - jako jestli jako bpm prehravani sekvence, tak ta ridit jde, ale bohuzel jen externe pres midi. Jinak je impllicitne natvrdo asi 120Bpm (hm, nebo o neco min? ted nejak nevim), Coz je tedy trochu skoda. Ale i tak je s tim fura srandy. Btw, wavesekvence se da i modulovat.

Jeste jsem na ty prezentacce trochu zapomnel vic predvest vektorovou syntezu. V zakladu je to sice to, ze muzete plynule crosfejdovat mezi dvema nebo ctyrmi zvuky, ale navic si muzete jostickem nakreslit libovolnou sekvenci bodu v xy a mezi nima nastavit prechodovy casy a jestli bude cyklicka. A tahle obalka muze ridit mix oscilatoru automaticky. Ale tim to nekonci, ty obalce muzete jeste nastavit 4 zdroje modulace, at uz dve lfo, nebo klasicky neco z velocity/aftertouch/libovolny midi cc atd. Takze se da treba udelat i to, ze obalka je jen bod uprostred, ale je automaticky rizenanecim jinym nez joystickem (a nebo obojim). Joystick samozrejme neslouzi jen pro rizeni vektor syntezy, ale jde pouzit pro modulaci obalek a dalsich parametru. Treba pro dva efekty - vyborne takhle funguje treba hodit resonanci overdrive na x plus frekvence parametrickyho eq na y a clovek by pak ani nerek, ze wavestation ma v zakladu jen lowpass bez rezonance:). Kdyz si pak neco prihodite na modulacni kolecko - treba delka release a neco na velocity, tak uz to zacina byt hodne zivy. To, ze se tehle vektorovejch patchu da nahazet 8 na sebe a kazdymu nastavit rozsah klaviatury a velocity, to uz je docela samozrejmost. No v takovym pripade akorat bohuzel dojdou rychle oscilatory a polyfonnie jde do kytek.

No a nasel jsem ted na netu supr stranku - seznam tutorialu a tipu pro wavestation od Bena Halla. http://www.music4moment.com/Stan/music/ws-toc.html#top

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 04 bře 2008 13:55

Hammer mechanika se hodí jenom na něco (klavír překvapivě). ten se na měkkou klávesnici hrát nedá, aby zněl autenticky. tj. pokud člověk chce klavír tak hammer + na synth zvuky něco měkkého. Já mám SY99 a jsem spokojenej.

ad WS - Amorph zkoušel jsi porovnat hardware s Korg legacy digital Wavestation?
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 04 bře 2008 14:12

a.tom.x: zkousel a rek bych, ze jestli se to lisi, tak fakt malo. U toho hw mozna neco delaj prevodniky, takze to muze zikat lehkou patinu (ja to treba bezne nenahravam pres line in, ale pres preampy, ktery lehce ohulim, takze ten zvuk je pak takovej mekci), ale urcite to neni nic, ceho by si clovek lehce vsimnul. Nejsem si jistej, jestli neni jeste nejakej malej rozdil v efektaku, ale muze to byt i tim, ze digital edice je jakoby na nejnovejsim firmwaru a ma v sobe vsechny wavestationy, kdezto ja mam doma prvni verzi se starsim firmwarem. Kazdopadne rozdily jsou kosmeticky, kdyz nepocitam ze bez joysticku to proste neni ono:)

vasek

Příspěvek od vasek » 05 bře 2008 09:07

Včera večer jsem si chvilku hrál s Wavestation z Korg Legacy a je to fakt parádní nástroj. Žádný divoký zvuky a sekvence, ale fajn inspirativní zvuky, na který se dá hrát muzika.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 05 bře 2008 18:19

já mám Legacy digital edition, kvůli M1 piánu a celkem je výhoda, že jsou k dispozici všechny karty co se do toho dodávaly :)
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Amorph
Moderátor

Korg Wavestation - oprava

Příspěvek od Amorph » 17 úno 2012 14:53

Zdravim, po letech musim prikrocit k lehke prohlidce a generalce Wavestationu. Jedna klavesa se nevraci, par dalsich jde trochu ztuha a je potreba vymenit interni baterie. Ma s tim nekdo zkusenost? Zvladnu to doma sam bez jakychkoli predchozich zkusenosti v omhle smeru? Nebo radsi vyhledat nekoho kdo se tomu venuje a dat mu to na generalku?

Pytkin
Moderátor

Re: Korg Wavestation

Příspěvek od Pytkin » 17 úno 2012 15:05

zvladnes to sam..

Odpovědět