Kross-rychlost startování

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
saturninek
Příspěvky: 53
Registrován: 28 lis 2014 07:47

Kross-rychlost startování

Příspěvek od saturninek »

Zdravím všechny, nejsem schopný nikde najít odpověď na otázku, jak rychle startuje Korg Kross. Našel jsem info, že Kronos startuje přes dvě minuty, Krome asi 50s, ale jak rychlý je v tomto směru Kross jsem nikde nenašel. Můžete mi někdo, kdo ho máte odpovědět? Díky. :D

saturninek
Příspěvky: 53
Registrován: 28 lis 2014 07:47

Re: Kross-rychlost startování

Příspěvek od saturninek »

Hm, tak buď tenhle nástroj vlastní málo lidí, nebo ti co ho mají nechodí na tuhle konferu :-) Tak jsem našel video, na kterém je vidět start Krosse a kdyby to někoho zajímalo, tak startuje kolem 15s :-)
Pokud by se tu někdy našel někdo, kdo má chuť o tomhle Korgu pokecat, tak pište...já o něm zatím jenom uvažuji, láká mě nízká váha, slušný zvuk a dobrá výbava oproti velmi zajímavé ceně... :roll:

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Kross-rychlost startování

Příspěvek od ZFarkas »

Ahoj, testuju průběžně klávesy co přidou na trh. Kross byl aspoň subjektivně pro mne na domácí blbnutí inspirativnější a celkově obsluhou pohotovější a rychlejší než např. obdobné Yamahy MO, MOXF, Roland FA, Kurzweil SP4, Hammond SK1 a celá kupa starších podobných lowbudget krámů. Zvuková "kvalita" mi přitom připadla u všech +/- stejná. Prostě rompler se vzorkama, filtry, efekty, DAC převodníky i audio výstupy podstatně nižší kvality než co se dávají do highend nástrojů téže značky. V kapelách mě s tím tedy vždy rázně vyhodili, hned to každej poznal, že to nemá bůhvíjaký sound, třeba alespoň adekvátní k ostatním akustickým nástrojům na podiu nebo k úrovni těch zvukově špičkových starších romplerů a analogů. Ale v homestudiu OK a kupodivu se z toho dá dostat zvukově více "charakteru" než z poněkud jednotvárného a sterilnějšího soundu těch konkurenčních. Třeba na jiný styl pro někoho jiného to může být naopak, nevím, pro mne takhle. Nějaký ukázky co mne napadlo na nějaký nakroucený zvuky Krossu mám na svým http://www.soundcloud.com/countrymetalman, kde je v názvu "Kross", nahraný je to taky většinou přímo na recorder v Krossu ve wav. A startuje určitě v pohodě rychle, nic delšího než ostatní podobné krámy. U Polysixe čekám půlminutu a u Mooga 15 minut po zapnutí než se ustálí ladění na stálo...

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Kross-rychlost startování

Příspěvek od MDudas »

ZFarkas píše:V kapelách mě s tím tedy vždy rázně vyhodili, hned to každej poznal...
Ty si hral s Floydami ? :shock:

vasekg
Příspěvky: 94
Registrován: 23 kvě 2012 16:48

Re: Kross-rychlost startování

Příspěvek od vasekg »

No, mám čerstvě Roland FA 08 a ten startuje asi 7 vteřin. To jen tak pro srovnání.

saturninek
Příspěvky: 53
Registrován: 28 lis 2014 07:47

Re: Kross-rychlost startování

Příspěvek od saturninek »

Hm, to je mazec, tak Roland FA sedm vteřin, Korg Krome skoro minutu :mrgreen: To celkem nechápu. V železe to není, to je dnes věc, kterou snad výrobci nemusí řešit. Takže je to zřejmě programováním pracovního prostředí, v případě Korgu zřejmě hraje roli dotykový display. Ale je to jedna z věcí, která mne na tom irituje.
Roland FA mě prvně zvukově nezaujal, asi mu dám ještě jednu šanci... :D

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Kross-rychlost startování

Příspěvek od Pytkin »

Ono zrejme zavisi , ci je v tom syntaku linux alebo windows ..

vasekg
Příspěvky: 94
Registrován: 23 kvě 2012 16:48

Re: Kross-rychlost startování

Příspěvek od vasekg »

Kromě Roland FA 08 mám ještě Korga PA 600, moji oblíbenou samohrajku. Ta má dotykáč a startuje cca 40 vteřin. Z toho bootování Rolandu jsem byl úplně hotovej. Jo a pak mám ještě Casio WK 1200 (to je tuším rok 1992) a ten startuje asi 3 vteřiny :)

saturninek
Příspěvky: 53
Registrován: 28 lis 2014 07:47

Re: Kross-rychlost startování

Příspěvek od saturninek »

Pytkin píše:Ono zrejme zavisi , ci je v tom syntaku linux alebo windows ..
:mrgreen: :mrgreen: :palec+:
A vvvo ttom to jje... :mrgreen:
Ten win beru spíše jako vtip(nebo ne?), ale jsem přesvědčen, že i ten se dá modifikovat tak, aby nabíhal v řádu několika vteřin, vždyť mi win7 z ssd nabíhají do plna se vším tím sajrajtem, co mám nainstalený za 40s. Pokud budu cokoliv modifikovat tak, že to bude mít spešl účel, tak to musí jít tvrdě dolů. Snad ta knihovna samplů!?!, jestli má grand pianno 2,5G, ale i tak mi to příjde šílené...
Proto pokukuju po workstationu, protože se mi nechce zapínat comp, i když další důvod je třeba možnost komponovat třeba v křesle u krbu...ale představa, že potřebuju třeba jen přehrát pár akordů a musím k vůli tomu čekat minutu mě fakt štve... :palec-:

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Kross-rychlost startování

Příspěvek od MDudas »

saturninek píše:V železe to není, to je dnes věc, kterou snad výrobci nemusí řešit.
Toto tvrdenie som nejako nepochopil. Zelezo je prvorade, az potom je soft. Staci, ze musi kopirovat x GB medzi ROM a RAM a okamzite sa ukaze rozdiel v zeleze. (a kremiku :wink: ) Vsak si porovnaj, ako startuje obycajny disk a ako SSD s tym istym OS.

A hlavne - s cim to porovnavas? S pocitacmi ? S telefonmi ? Maju keyboardy vnutri tu istu technologiu?
Naposledy upravil(a) MDudas dne 19 pro 2016 20:22, celkem upraveno 1 x.

saturninek
Příspěvky: 53
Registrován: 28 lis 2014 07:47

Re: Kross-rychlost startování

Příspěvek od saturninek »

Tak to jsi mne opravdu špatně pochopil.
Myslel jsem tim, že obecný výkon výpočetní techniky je dnes již na takové úrovni, že z hlediska hardwaru neni důvod, aby byl start nástroje takto zdlouhavý. A protože mezi výrobci jsou v tomto značné rozdíly, tak si myslím, že je to právě zpúsobem, jakým je OS nástroje naprogramován.
Co se tyká porovnáni počítačů a keyboardů, tak ano, mají v sobe tu samou technologii. Třeba Kronos jede na platformě Inel Atom...
Samozřejmě tam vždy bude spoždění, nějakou dobu trvá vývoj-výroba nástroje a pak se také vyrábí a prodává po dobu několika let. Tady bude zakopaný pes... :mrgreen:

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Kross-rychlost startování

Příspěvek od MDudas »

Ne, ne. Ja som pochopil dobre. Iba sa snazim naznacit, ze chapanie "zelezo = procesor" je velmi zuzene.
Samozrejme ak pri starte inicializuje milion kniznic, graficke prostredie a co-ja-viem-co, tak to spomaluje. Ale rovnako (a mozno viac) spomaluje, ak kopiruje velke sample medzi ROM a RAM, pripadne ak kopiruje casti OS z ROM do RAM. Vtedy nejde o ziadne "zle naprogramovane" procedury, ale je to hardwarove obmedzenie - pomala pamat.

saturninek
Příspěvky: 53
Registrován: 28 lis 2014 07:47

Re: Kross-rychlost startování

Příspěvek od saturninek »

Hm, tak částečně to tím bude, však v předchozím příspěvku jsem psal ("snad ta knihovna samplů!?!, jestli má grand pianno 2,5G").
Ale stále jsem přesvědčený, že je to spíše hlavně způsobem, jakým je to naprogramováno. Tím nemyslím, že špatně, ale pomocí takových vývojových nástrojů, které neumožňují ten čas zkrátit. Když bych použil analogii k počítačům, tak na stejném HW mohu provozovat nějakou velmi optimalizovanou distribuci Linuxu a pak na tom stejném adekvátně výkonnou Win (jsem zvědav, kdy mě za tohle srovnání někdo začne kamenovat :mrgreen: ) a Linux bude bootovat třeba za 30s a Win za 90s. Uživatelsky budou oba systémy zcela jiné(Korg vs Roland), avšak výkonnostně podobné...

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Kross-rychlost startování

Příspěvek od MDudas »

Mozeme o tom dlho diskutovat, ale asi aj tak nemame dost info. :wink:
Ja osobne si nemyslim, ze si pri tolkych synth-enginoch mozu dovolit neoptimalizovat kod. Predpokladam, ze to programuju v C++. Podla mna usudzujes na zaklade skusenosti, ktore sa na tento priklad nedaju pouzit. Vlastny uzatvoreny OS bez kadejakych bezpecnostnych vrstiev, sluzieb, sietovych veci, uzivatelskych profilov, driverov, antivirov, firewallov, atd, atd - nic tam nepotrebuju. Je optimalizovany pre jeden hardware- fakt nevidim dovod, preco by mal byt ich kod nejakym sposobom pomaly... :shock:

Okrem toho - shadowing (kopirovanie ROM do RAM) sa prave z uvedenych dovodov pouziva odkedy tusim existuje PC platforma. Bezna ROM pamat je tak pomala, ze myslim nepostacuje ani ako zdroj dat pre pripravu prehravanych samplov. (o behu OS vobec ani nehovorim).

saturninek
Příspěvky: 53
Registrován: 28 lis 2014 07:47

Re: Kross-rychlost startování

Příspěvek od saturninek »

Hm, no ROM se snad už používá jen v zlidovělém označení rompler, ale prakticky už snad nikdo tento druh paměti k ukládání samplů nepoužívá. Konkrétně Krome má tuším data na SD flash paměti.
Ale je fakt, že pokud se má načíst 2,5G knihovna klavírních samplů, tak to asi zabere docela dost času. Máš pravdu...tím pádem to tedy pánové v Rolandu mají pěkně zmáknuté... :D

Odpovědět