Kurzweil Forte

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
concord
Vybavení

Re: Kurzweil Forte

Příspěvek od concord »

Benqo ty si predca SPION. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Benqo píše:
03 kvě 2019 09:52
Po prečítaní vašej diskusie som spokojný s mojou trpaslíčou teóriou :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Predpokladám, že Forte bolo na začiatku okresané o 1000-300 zvukov, lebo to vyrobili ako stage piano. Mal som RD700 a tam tiež neboli tisícky zvukov. Na druhej strane (asi) vždy R&D tvrdili, že Forte obsahuje všetky PC3+Kore64 sample. Takže kto chce, natiahne si zvuky, ktoré potrebuje.
Inak dobrá poznámka :palec+: - kto tu teda vlastní Forte? Ja napr. nie.
Ano Forte je spíše stage piano , mělo by mít všechny samply z PC3 + výběr z Core. Myslím ze tam je 3000 pozic aby sis uložil vše co potřebuješ a umístění aby ti vyhovovalo. Tohle beru jako obrovské plus, že tam dali jen výběr zvuků. Jen ta cena je vysoká

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Hm... Cena Forte bola vysoka, ked to bolo len stage piano. Teraz je podla mna cena (2500-3000€) primerana konkurencii. Zalezi, aky eshop pozeras. Na webe najdes aj 1000€ rozdiel v cene.
Preto je tu PC4 ako alternativa 😉🎹🍻💸

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

No za kvalitu - zvuk a konstukcia sa plati. Treba pockat na akciu alebo B - kus.
Cenovo oproti konkurencii je to top cena. Taketo programovanie neponukne ziaden iny nastroj na trhu, v kombinacii z flasch je to killer pre ostatny svet. 3000 pozic :mrgreen: no to bude stacit. :mrgreen:

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

FM- engine ze nema ako zdroj sample. Takze hromadne nicenie zacina.A ten zvuk v 2 minute vau az to hreje. Zvuk zda sa vyzera byt velmi cisty.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

No, div jsem si u toho neočůral gatě, ještě počkám jak bude vypadat PC4, jenže už teď vím, že nechci stejně mizernou klávesnici, jako mám u 2661 -prý má být stejná. Já mám pod klávesami A33 a hraju na to, nebolej z toho rruce tolik ....

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

Slepy test workstation. Skoda ze tam nebolo FORTE.

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Vla-sto, všeeetko je na youtube a facebooku ;)
Na Insta a Twitteri sú info len tak okrajovo.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Ono , tohle byl "čerstvý" odkaz z jejich stránek, na mobilu mi to neukazovalo youtube

vasek

Příspěvek od vasek »

concord píše:
21 kvě 2019 19:15
Slepy test workstation. Skoda ze tam nebolo FORTE.
Absolutní souhlas s výsledkem (kromě toho Casia, to mi zní lacině). Nechápu komerční úspěch Kronosu, neviděl jsem ukázku, kde by se mi líbil. No a Nord je samostatná kvalitativní kategorie, ten vždycky soupeře totálně deklasuje tak, jako i zde...

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Odpověď je jednoduchá, Korg a Yamaha jsou mašiny na peníze, proto se to tak vynáší do nebes. Navíc na Korg je veliká podpora firem co dělají zvuky, protože je tam hodně zákazníků. Kurzweil prostě potřebuje lidový model, který bude umět dobře spolupracovat s PC, taková je doba. Není to jen o zvuku...

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Lidový model podle mě bude SP6. Čekám jen, až bude na prodejně, abych ho vyzkoušel, případně pořídil. Jen se strašně bojim klaviatury.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Udělal jsem stránky pro K2XXX a dal jsem tam výpis CD co byli pro Kurzweil. Už jen z toho pochopíš, proč byl Kurzweil silný a nebylo to jen nástrojem, bylo to podporou, kterou současné vedení prohospodařilo...

MDudas

Příspěvek od MDudas »

To ano, ale vsetko za prachy, ktore tu nikto z nas nema ... (vcitane hardware doplnkov a zvukov)

Co sa tyka tych zvukov Korg-Yama-Roland atd - uz sa asi opakujem, ale... Japonci miluju zvuk piana so sirokou stereo panoramou - hracovi to viac pripomina zvuk blizkeho piana, na ktorom prave hra. Posluchacom je to zrejme menej prirodzene, lebo su zvyknuti pocut klavir "z dialky". A k tomu tito Japonci miluju aj EQ do tvaru V - basy prehnane + vysky poriadne ostre, stredy nikde. To cele dava dokopy moderny, "popovy" zvuk v studiu nahravaneho piana.

Kurz aj Nord maju zvuk vyrazne stredovejsi (menej basov a vysok) a panoramu taktiez omnoho viac v strede.

Mne je rozhodne prirodzenejsi ten druhy pristup, lenze ono je to o zvyku. Ked si clovek zvykne na ten japonsky zvuk, US/Euro zvuk mu prijde suchy a slaby. A samozrejme aj opacne - japonsky zvuk moze niekomu zniet ako prehnany, prebasovany a prilis gycovy.

Odpovědět