Kurzweil K2700

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Benqo
Vybavení

Re: Kurzweil K2700

Příspěvek od Benqo »

Nunu, mas zvlastny pristup k ziskavaniu informacii a potom tu pises somariny. Vyprdni sa na youtube a precitaj si specifikacie nastrojov aspon na stranke vyrobcov. A ak chces byt namakany, precitaj si manualy. Potom budes vediet objektivne porovnat jednotlive nastroje. Ved vsetko je na webe 😉

nunu

Příspěvek od nunu »

Se polepsim -) Omrknul jsem i toho kronose, Asi by se mi taky libil. Jen se bojim ze bych se to nenaucil ovladat. Dost se mi libi ten nord, asi i vic nez forte. Kam slapnu, tam je dneska cervenak a jeste s panem Rolandem... Smutne. K cemu tam ma ten notas? Ze by na emaily :mrgreen: Kde ty kacka zmizely?

Ma tam takovy arzenal a presto ma potrebu jeste tahat notas? Abych pravdu rekl tomu moc, teda vubec nerozumim co v nem muze mit.
Přílohy
Bez názvu.jpg

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

V Brně vím o dvou lidech co dokáží Kronose nachystat 100% pro profíka, že by i ho člověk koupil a 100% hned fungoval, na to zapomeň. Krásná ukázka je Progres II a Roman Dragoun, Borek Nedorost mu musel vše dlouze odladit, aby byl ochoten ho používat. A že ho to stálo hodně času. Každý upgrade firewaru je prý jeden veliký zážitek, odcházejí tam obrazovky ..... Ale existují pro něj kvanta rozšiřujících bank, ale hlavně výroba už skončila, jen se doprodávají sklady a o nástupci se mlčí. S počítačem se ale až tak moc taky nekamarádí... nástupcem by měl být Nautilus, to já ale jen beru jako takový model, který umožňuje si vzít oddechový čas pro Korg ! Takový jako nástupce to je..

Nord jede z jména, dobré mechaniky a jednoduchosti ovládání....pravý opak Kronose

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Hehe, to v tom noťase vyzerá ako Mainstage. Pravdepodobne z toho ťahá doplnkové zvuky.
Ono Kronos je namakaný, ale presne ako píše Vlasta, naprd použiteľný - človek si ho musí poupravovať. Piána neprerazia mix, strácajú sa v kapele. A zvukové banky sú doňho drahé jak šlak.
Nord je stage piano, ostatné sú workstationy, takže pri výbere si človek musí ujasniť, na čo ten nástroj chce. Sú ľudia, ktorí majú Nordy a používajú ich len ako MIDI klávesy :P

nunu

Příspěvek od nunu »

Jelikoz jsem jabkem nepolibeny tak to mam smolika. Ja si myslim ze ten uspech toho nordu neni jen tak, mne se treba piana z nej libi vic nez z forte... Ja vim, ytb neni mozna uplne nejlepsi zdroj informaci, ale hrajou ty cervene masiny dobre. Rozhodne se tomu zvuku nesmeju.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Nord je především vyzkoušenej, na live stage piana krásně prochází, ale podle mě Nord je za svým zenitem ... i když na druhou stranu, neví někdo na jakých samplech Nord jede? já mám pocit že 24 bitů, ale nikde jsem to nenašel....to třeba Kurz neumí :(

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Abych se do toho jako dlouholetý uživatel Nord Electra různých generací vložil :-)

Ty červené mašiny hrajou dobře. Kurz (z mého hlediska) často ještě o kus líp.

Ale v tom to není. Nord trefil ideální iterface pro muzikanty, kteří nechtějí moc programovat, ale prostě hrát a do toho použít pár omezených ale kvalitních efektů. Dneska už velcí hráči vydávají vlastní nordovské variace: Yamaha CP nebo Korg SV etc.

Dalo mi dost práce, aby se můj Kurz choval jako Nord. Teď už to trochu funguje a jsem s ním hodně spokojený. Je to jako se vším: když tomu člověk věnuje dost času a energie, všechno jde :-)

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Tusim sa nam to tu zase zvrhava na nakupnu poradnu. :|
...
Startdust ... :palec+:

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Šak ano, pravidlo č. 1.: Nejlepší volba je Kurzweil a je jedno jestli Forte, K2700, nebo PC4
Pravidlo č.2: Pokud máte jiný názor, platí pravidlo č. 1 :mrgreen:

nunu

Příspěvek od nunu »

Dobre Ty !!! To pravidlo dlouho platilo i u mne, ale to byla jina doba. V te dobe motif oproti k2500 hral jako fakt spatny prehravac mp3. A je jen dobre ze se tu protresou i jine masiny, dovedete si vubec predstavit ten pruser by nekomu stacila KP30 a misto ni si koupil Forte? Jak by musel bys nastvany a frustrovany? Misto lehouckeho plastiku tak tezka mrcha s pomalou klaviaturou. Takove nestesti...

Kousek od nakupni poradny je groupbuy. Nechcete nekdo neco ze synthonie?

vasek

Příspěvek od vasek »

Dovolte malou vsuvku. Nord má super interface a podle mě nejlepší zvuk klavíru, a co si budeme nalhávat - klavír prodává. Spoustu jiných zvuků upozadili a stojí za houby, ale to zjistí člověk až později :)

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

Vla-sta píše:
17 úno 2022 16:55
Nord je především vyzkoušenej, na live stage piana krásně prochází, ale podle mě Nord je za svým zenitem ... i když na druhou stranu, neví někdo na jakých samplech Nord jede? já mám pocit že 24 bitů, ale nikde jsem to nenašel....to třeba Kurz neumí :(
Ked som pocuval /nie pozeral/ piana v slepom teste tak Forte to tam doslova prevalcoval. A medzi pianami bol aj Nord. A nebude spravnou otazkou akou rychlostou pracuje hardware Norda?

nunu

Příspěvek od nunu »

Muzes dat link?

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Dík za odkaz!

Osobně to mám tak, že u kláves hledám "hratelnost," synergii mezi prsty, klaviaturou a zvukem, která je zase ovlivněna řadou faktorů (množství samplů. velocity curve etc). Tady prostě pomůže jen osobní zkušenost, ani slepý test nezaručí spokojenost při výběru.

Nord má tu výhodu, že si člověk může vybrat celou řadu modelů a tu "svoji" barvu zvuku si skoro vždycky najde. Osobně jsem ty samply, které jsou v testu hned smazal a nahradil je firemními, které mi vyhovovaly o dost víc.

U Forte to taky přímo z krabice úplně nehrálo. Ne nutně kvůli charakteru samplů, ale nějak to mezi mnou a nástrojem nefungovalo. Pak poslal Dave Weiser svoje verze a od té doby jsem spoko. Hlavně ta 7ft Yamaha mým uším hraje v kontextu malé kapely fantasticky

Odpovědět