KURZWEIL MARK PRO twoi

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
stepanek79

KURZWEIL MARK PRO twoi

Příspěvek od stepanek79 » 16 pro 2008 18:58

Zdravím, mám problém s brumem, který vychází z nedávno zakoupeného dig. piana Kurzweil Mark pro Twoi. Po zapnutí piana vychází ze spodního pravého repro slyšitelný brum. regulátor hlasitosti je stažen na minimum a nemá žádný vliv na hlasitost brumu vycházejícího z tohoto reproduktoru. Po otočení regulátoru hlasitosti směrem doprava se brum objeví i v levém reproduktoru.
Zpočátku jsem si myslel že jde o nějaký větrák, ale po zavření všech oken jsem zaregistroval, že něco není v pořádku, sehnul se pod piano a ejhle.
Máte někdo podobné zkušenosti ?
Protože jsem to nevydržel, poslal jsem piano na reklamaci. Dnes (po měsíci)
jsem tam volal a chlápek co měl reklamaci na starost má sice piano zabalené a připravené k odeslání nazpět, ale jeho vysvětlení na otázku, čím že to bylo, neznělo dvakrát přesvědčivě. Odpověděl, že vyměnil zdroj, že sice nastala nějaká změna k lepšímu, ale že to je digitální stroj, bla bla bla... a že tam ten brum, byť menší, vždycky bude. Že tam prostě vždycky něco uslyším. Závěr. To jak se mi snažil připravit na něco, co se mi asi nejspíš po otevření krabice líbit nebude se mi nelíbí už teď. Podle mého soudu by to dělat němělo a hotovo. Maximálně nějaký ten šum, ale ne bručení !!

Tak uvidíme až to koncem týdne přijde a rozbalím..

Děkuji předem za názory a postřehy.

pozn. zdroj je interní, brum vychází jen z interních reproduktorů, přes linkový výstup do monitorů je vše v pořádku, ve sluchátkách také.

Martin

jackies

Příspěvek od jackies » 16 pro 2008 19:32

Asi by pomohla jednoduchá, všeobecně známá úprava, kterou tu ale popisovat rozhodně nebudu.

stepanek79

Příspěvek od stepanek79 » 16 pro 2008 19:53

Každou radu uvítám, klidně na mail..
stepanek79@centrum.cz

kexik

Příspěvek od kexik » 16 pro 2008 21:33

to je bohuzial blbo skonstruovany vyrobok, konkretne interny koncovy zosilovac.
1. akceptovat dany stav a pouzivat linkovy vystup
2. vratit vyrobok

demsky

Příspěvek od demsky » 17 pro 2008 10:13

presne tak ako vravi kexik, ja by som to rozhodne vratil. a inak keby som isiel do domaceho digitalneho piana, urcite by som kupil nejaku Yamahu, pretoze Kurzweil Mark Pro Twoi ma vzorky z Young Chang Grand Piana a nie zo Steinwaya ako K2xxx/PCx nastroje. Young Chang piana su nic moc...
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

stepanek79

Příspěvek od stepanek79 » 17 pro 2008 10:54

Na vrácení je už bohužel pozdě. Je to víc jak 14 dní. Jediná cesta asi povede přes opětovnou reklamaci, tzn. ještě 2xvrátit a potom peníze zpět. Nejhorší je, že to váží přes padesát kilo a reklamovat takhle velkou almaru je opravdu obtížnější. Navíc jsem ze Strakonic a reklamace se vyřizuje v Praze :(
Spokojil bych se i s tím linkovým výstupem, ale nepřišel jsem na to, jak při použití externích monitorů deaktivovat zvuk z tich interních repro. Ovladač hlasitosti reguluje hlasitost reproduktorů i signálu na linkovém výstupu. Podle mně to neumí.. :(

demsky

Příspěvek od demsky » 17 pro 2008 11:28

sakra ved je to VADNY VYROBOK, tak ti to musia zobrat naspat! ked budes mat problem s reklamaciou, napis mi PM a ja to vybavim priamo u Kurzweila.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

stepanek79

Příspěvek od stepanek79 » 17 pro 2008 13:19

Dobrá, počkám teď do konce týdne až to přijde a potom tu poreferuji. Pak by se uvidělo co dál. Děkuji za pomocnou ruku.

Martin

stepanek79

Příspěvek od stepanek79 » 27 pro 2008 19:39

Tak jsem vybalil piano, které přišlo trochu déle. Změna k lepšímu dle mého soudu nenastala. Bručí pořád na trochu jiné frekvenci. Když stáhnu reg. hlasitosti, brum se zmírní, ale zase neslyším nástroj :( Prostě špatný.
Přemýšlím co dál. Nejraději bych jim ho vrátil, ať si ho vezmou zpátky, připlatil a koupil PC3x. Nevím ale jestli je to možné. Správně bych to měl vyreklamovat 3x a potom by měli vrátit peníze. Myslím si ale, že je fakt blbost tam posílat takovouhle těžkou almaru 3x, když to stejně opravit neumí.
Zkusím tam v pondělí zavolat, kupoval jsem to přeci jenom někdy v srpnu. Myslíte že mám šanci ?
S takovýmhle tech. stavem se spokojit nehodlám.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 28 pro 2008 20:25

3x znamena, ze byl vyrobek 3x opraven coz se v tvem pripade nestalo. Jedna se tudiz o poruseni reklamacnich podminek prodejcem tudiz mas po mesici narok bud na funkcni vyrobek nebo na vraceni penez
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 28 pro 2008 20:45

jackies píše:Asi by pomohla jednoduchá, všeobecně známá úprava, kterou tu ale popisovat rozhodně nebudu.
Strihnout zem? :D
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

jsklep

Příspěvek od jsklep » 03 led 2009 00:03

Ahoj Martine, kde jsi ho koupil a za kolik? Jake mas zkusenosti s podporou Kurzweilu u nas a jak jsi jinak, krome problemu s brumem, s nim spokojeny? A jeste bych se chtel zeptat, jak je resena, resp. co to znamena, jak je v nekterych popisech inzerovana, vyuka - teacher guide.
Potrebuji koupit ceri klavir a znamy mi doporucil tento. Dekuji za pomoc.

stepanek79

Příspěvek od stepanek79 » 03 led 2009 13:25

Jsklep: Napsal jsem Ti PM.

Odpovědět