Kurzweil PC3

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
hubert

Re: Kurzweil PC3

Příspěvek od hubert » 17 úno 2015 07:44

Pytkin: ej ty jeden :)

Inak hra to zaujimavo aj ked na rit som z toho nespadol
Naposledy upravil(a) hubert dne 17 úno 2015 09:51, celkem upraveno 1 x.

dendy

Příspěvek od dendy » 17 úno 2015 07:46

:palec+: :palec+: paradne ten kurz hra .. prve demo kde pocujem ze to ma fakt super zvukovy engine .. fakt pekny filter, ta rezonancia je super

pyktin: toto mi nerob, hned po ranu som skoro padol zo solicky :lol: :lol: :lol: :lol:

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 17 úno 2015 08:07

Re: Pytkin: zdá sa mi to už trochu "mimo mísu"

a začína to tu mať charakter IV. cenovej kategórie

demsky

Příspěvek od demsky » 17 úno 2015 09:35

No ved je to Variable Architecture Synthesis Technology na steroidoch, ked vysledky na K2000/K2600 boli v tej dobe dostacujuce na emulaciu analogovych syntakov, tak teraz to plati dvojnasobne. Vo svojej dobe Best of VAST (update objektov na K2600) bol najlepsi subor programov na vsetko mozne co som mal a ked sa Kurzweil od tohto odrazil pri PC3, tak samozrejme ze vysledok uz je vysoky nadstandard. A toto co som pisal o zvukovej neopocuvanosti pri zalozeni tohto vlakna hadam stale plati, je to neuveritelne, ale Kurzweil zije!
Naposledy upravil(a) demsky dne 17 úno 2015 11:08, celkem upraveno 1 x.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 17 úno 2015 10:09

Slušná práce, ten Moogovský bass! Velice podobný zvuk jde sice i na M3 nebo Fantomu G, ale je z toho pořád trochu cítit digitální zpracování. Trochu chybí taková ta typicky analogová průraznost i v oblasti prezenc frekvencí a středů a těch syčivějších výšek v tom slyším zbytečně moc. Na podobné typy zvuků bych krom analogových originálů asi volil kvalitní VA synth, třeba Virus nebo Lead A1 - zde podobný 'Weather Report' bass asi díky i novým DAC převodníkům na 96kHz a zejména kvalitnějším filtrům než u workstationů zní prakticky naprosto shodně s novějšími Moogy, cca od Rogue dále, samozřejmě jako starý Mini D ne. Je to tedy můj subjektivní názor čistě podle sluchu, žádné dogma prosím. No rozdíl v praxi je potom ten, že podobný moogovský bass z workstationu proleze zahuštěnějším hudebním live mixem při stejné hlasitosti 2x hůře než průraznější orig analog nebo VA bass co má frekvenční pásmo 2x užší, ale o to více zřetelné všechny pouze ty typické vyšší harmonické kmitočty. Typické pro třeba starý Mini D nebo Odyssey, ke kterým je to všechno napasovávaný... A tohle už je myslím obecněji platná věc doložitelná i teorií elektroakustiky, ne subjetivní záležitost...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 úno 2015 10:52

cmm : vsimol si si , ze ty tu pises dokola stale tie svoje bludy .. co tak skusit konecne aj daco k veci ..

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 17 úno 2015 11:48

napsal jsem k věci.. zda jsou to bludy nebo pravda, nechávám na každém.
pytkin: tvůj poslední komentář ale zaručeně není k věci... Co takhle místo navážení rozšířit např., že nejen Virus a A1, ale třeba taky Lead 1-4 nebo Radias? :wink:

Keyboarder

Příspěvek od Keyboarder » 17 úno 2015 12:09

Countrymetalmanovi smazali vlákno o A1, takže je opět na návštěvě u Kurzweilů! Jupííí! Bude sranda :-) :-) :-) Ale třeba to, jak jen na základě YT videa dokáže udělat pouhým sluchem tak detailní spektrální analýzu, je dojemné, ne? Navrhoval bych přejmenovat CMM na CML – centrální mozek lidstva.

Ta moje ukázka určitě neměla za cíl někoho posadit „na riť“ - koneckonců jedná se jen o jeden jediný program bez EQ a jakýchkoliv efektů. :-) U jinak strukturovaných VA programů jsou výsledky zase zcela jiné. Na základě diskuze v tom smazaném vlákně a ukázek na YT jsem si chtěl vyzkoušet, jestli už náhodou nedozrál čas si nějakého Norda pořídit. Ale prozatím za sebe jednoznačně NE, i když se mi tyto nástroje zvukově taky moc líbí. Vše co potřebuji, mi PC3 ale stále ještě nabízí měrou vrchovatou. Možná až Nord začne vyrábět nástroj, který bude umět pracovat s větší polyfonií a více zónama než doteďka, bude umět i nějaké master funkce pro řízení externích zařízení, nebude stát majland a bude se mi líbit i vizuálně... No ale to už by potom vlastně byl Kurzweil! :lol:

EDIT:
Omlouvám se, tu diskuzi o A1 jsem nějak nemohl najít, ale teď se mi zase objevila
Naposledy upravil(a) Keyboarder dne 17 úno 2015 13:30, celkem upraveno 1 x.
Kurzweil PC3K7+KORE64, Roland Combo VR09, iPad (Sunrizer, Sampletank, Korg iPolysix, Korg Module, Yamaha Synthesizer), Yamaha PSR740, PSR-S750

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 17 úno 2015 13:06

:palec+: presne tak

inak za seba sa bez akejkoľvek hanby verejne priznávam, že ja osobne nepočujem z YT nahrávok, či je moc ...."v oblasti prezenc frekvencí a středů a syčivějších výšek..." v tej nahrávke.

pre mňa je to perfektná demonštrácia konkrétneho uživateľa nástroja konkrétnej značky

osobne som presvedčený, že ak by sme sem dávali viac takýchto podobných ukážok svojich nástrojov v konkrétnych vláknach, výrazne by to obohatilo jednotlivé debaty a pre čitateľa by to bolo neskonale zaujímavejšie a obohacujúcejšie

dendy

Příspěvek od dendy » 17 úno 2015 13:18

petermikulas píše:osobne som presvedčený, že ak by sme sem dávali viac takýchto podobných ukážok svojich nástrojov v konkrétnych vláknach, výrazne by to obohatilo jednotlivé debaty a pre čitateľa by to bolo neskonale zaujímavejšie a obohacujúcejšie
ano ja to aj robim, vzdy ked sa mi nejaky synth dostane do ruk spravim na neho nejake demo ..

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 17 úno 2015 14:11

Super, dík Dendy, viem o tom, včera som popočúval mnohé tvoje skladby na Tvojich stránkach /v podpise/ a to si aj vážim. Dík.

Len som si dovolil to navrhnúť nám všetkým, lebo fakt sa domnievam, že tadiaľ vedie cesta, na rozdiel od nekonečných a ničím nepodložených debát v zmysle napr. A1 je výrazne lepšia na plochy ako NL4 a pod. alebo A1 je "o triedu lepšia" ako PC3 či PC3K.
Dávajme k takýmto, /inak vždy subjektívnym vyhláseniam/ aspoň zvukové ukážky a hneď to naberie iný rozmer.

Preto som sa tak potešil keď Keyboarder to sem šupol a hotovo, bez nejakých zbytočných siahodlhých nekonečných vypisovaní predošlých textov /často neskutočne duplicitných/.

Inak viem, že si vyzval ku komparačným nahrávkam na susednom vlákne o A1 a myslím, že to je ono. Treba dať komparačné nahrávky a hneď si každý z nás urobí mienku a svoj subjektívny názor. Super. Konečne sa takto niekam pohneme.

bassline

Příspěvek od bassline » 17 úno 2015 15:07

Pytkin píše:uplne na picu .. malo krive .. ziadna expresivita .. mal by si sa pobavit s bazlajnom , nech ti poradi ako robit dema ...
Ty necitas co som pisal k tomu zvuku z A1 temy ? Ja som tym zvukom neukazoval ziadnu expresivitu ani modulacne moznosti synthu !!! Tak uz konecne prestan aj s panom hubertom dodzubovat a radsej sa obcas zamyslite co clovek chce konkretnym prispevkom povedat.

Sorry za offtopic

dendy

Příspěvek od dendy » 17 úno 2015 15:43

petermikuláš píše: tadiaľ vedie cesta, na rozdiel od nekonečných a ničím nepodložených debát v zmysle napr. A1 je výrazne lepšia na plochy ako NL4 a pod. alebo A1 je "o triedu lepšia" ako PC3 či PC3K.
Dávajme k takýmto, /inak vždy subjektívnym vyhláseniam/ aspoň zvukové ukážky a hneď to naberie iný rozmer.
VELMI suhlasim :palec+: :palec+: :palec+:

demsky

Příspěvek od demsky » 17 úno 2015 16:39

No vsak Kurzweil kedysi mal stranku, kde bol jeden MIDI file prehnany cez podobne programy vo viacerych syntakoch/workstations, tusim Yamaha/Roland/Nord/Korg/Kurzweil, myslim si, ze v ramci celosvetoveho meritka by bolo zaujimave urobit nejaky megaserver, kde by uzivatelia mohli postovat porovnania jednotlivych situacii na roznych masinkach, bola by z toho super komunita. Kurzweil tu stranku tusim zrusil, lebo konkurencii sa to nepacilo asi...
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Stardust

Příspěvek od Stardust » 17 úno 2015 17:09

Nerad bych to nějak zpochybňoval, mám zvukové ukázky rád (i když je beru fakt hodně orientačně), ale vliv hráče a programátora je fakt obrovský. Pod každýma rukama zní nástroj jinak a každý ty zvuky trochu jinak programuje. Objektivita takového srovnání by byla dost malá. I ten zmíněný test stejných MIDI může být nastavený tak, aby zdůrazňoval silné stránky nástroje. Nicméně si je rád poslechnu.

Odpovědět