Kurzweil PC3

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
petermikuláš

Re: Kurzweil PC3

Příspěvek od petermikuláš » 06 bře 2015 23:49

jááááj už mi to je jasné, lebo som práve dočítal aj posledné dve strany vlákna o Nord Lead A1, tak som v obraze /díky MDudas za info, že to, o čom sa tu bavíme sa odohráva vo vlákne A1/

díky a.tom.x za obsiahle vysvetlenie /hlavne za predpokladu, že ste ešte v tuhle dobu v práci/

no a k tomu údivu niektorých členov fóra nad tými ukážkami Kurz zvukov analogov od a.tom.x-a v susednom vlákne A1 len toľko, že ja už pred rokom ako som kúpil Kurza, hneď ako som si zakúpil od AOS kolekciu "K Works: Synth Collection" som tu zdieľal svoje veľké nadšenie z neskutočne verne vytvorených analógových zvukov

od vtedy viem čo za neskutoční majstri zvuku sú chlapi v Art of Sound - teda a.tom.x a jeho kolega a čo dokáže mašina menom Kurzweil :shock:
sú to skrátka Páni, ktorí poznajú Kurzweily do detailu a teda vedia vytvoriť z nich všetky možné zvuky, samozrejme vrátane poctivých analógov
koniec koncov každý si môže všetky tie ich zvuky predsa vypočuť na ich web stránke

nuž darmo, myslím si, že mnoho ľudí hľadí na Kurzweily "cez prsty" /a radšej si kúpi Motif alebo Fantom/, ale je to podľa mňa len a len tým, že im v podstate nerozumejú, resp. nevedia z nich získať to, čo Kurz v skutočnosti poskytuje a umožňuje

Tudy

Příspěvek od Tudy » 06 bře 2015 23:55

ámen :-)

Mimochodem, na Kurzweily může koukat přes prsty jen idiot. Já měl kdysi jen blbej PC2R a i tak to byl výbornej modul. Nakonec jsem ho prodal, protože jsem si ho původně kupoval do kapely kvůli KB3 modu a v mixu s kytarama mi to nestačilo (nedostatečná Leslie simulace), ale i tak pořád pokukuju po K2500R :-)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 06 bře 2015 23:59

a.tom.x píše:
, že se nám poslední dobou množí zákazníci co si naše zvuky ohmatali na PC3 a dokupují K25/26 kvůli těm dalším kolekcím co pro PC nejsou možné.
a to je myslím dobre, pretože Vaše kvalitné zvuky v tých jednotlivých kolekciách sa tak dostávajú stále viac a viac do sveta a tým sa náš svet stáva krajším a lepším

giom

Příspěvek od giom » 07 bře 2015 11:47

Ešte mi potom vŕta v hlave ... Nedávno som debatoval s človekom čo vlastní K 2600 a ten mi dosť fanaticky vysvetľoval , že rozdiel medzi K2600 a K2661 je diametrálny a 2661 sa ani zďaleka nehrabe na K2600. Ako je to teda v tomto prípade ? Sám vlastním K2661 , ale bohužiaľ porovnať s 2600 som možnosť nemal.

demsky

Příspěvek od demsky » 08 bře 2015 10:26

To mi zneje ako zly vtip, i ked ja ked som minule bol v jednej nemenovanej predajni v Auparku si zahrat na PC3 LE8, tak mi znela nejak sucho a chladno. Asi mali zle sluchatka :-)
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 08 bře 2015 19:09

giom píše:Ešte mi potom vŕta v hlave ... Nedávno som debatoval s človekom čo vlastní K 2600 a ten mi dosť fanaticky vysvetľoval , že rozdiel medzi K2600 a K2661 je diametrálny a 2661 sa ani zďaleka nehrabe na K2600. Ako je to teda v tomto prípade ? Sám vlastním K2661 , ale bohužiaľ porovnať s 2600 som možnosť nemal.
...ale to už fakt sa mi zdá trochu prehnané zo strany niektorých majiteľov K2600 :shock: a osobne sa prikláňam k názoru Hammonda z predošlej strany 118 » 06 bře 2015 20:07

osobne si myslím, že k2661 nebude o nič horšia ako k2600

Keyboarder

Příspěvek od Keyboarder » 09 bře 2015 11:59

PC3 vs K2600

Mne ani tak nezajímá to, že na K2600 se dá naprogramovat víc než na PC3 – je to prostě jiný nástroj a kdybych chtěl K2600, tak si koupím ji a ne PC3. Pro mne je podstatné, že na PC3 mám všechno, co jako klávesák v běžné pop/rockové kapele potřebuju, a to ve kvalitě, která konečně odpovídá mým představám. Moje poslední sestava před PC3 byla Kurz SP76 + modul Kurz ME1, takže pořízení PC3 bylo přirozeným vývojem a hned jsem jí zcela propadl :-) Proto taky dělám a prezentuju své ukázky, abych ukázal, že PC3 je nedoceněný nástroj, umí v podstatě všechno a není třeba se jej obávat. Za 26 let, kdy se muzikou živím, jsem měl desítky nástrojů a ještě žádný jsem si nenechal déle než 3 roky – PC3 mám 6 let a zatím nemám jediný důvod ji za něco měnit. Nejsem zvukový experimentátor a do VASTu v podstatě vůbec nevidím, díky zakoupeným kolekcím zvuků profesionálních programátorů a nabídce free zvuků na netu mám pořád z čeho vybírat a v případě potřeby se mi zatím vždy podařilo i s mými chatrnými znalostmi „doladit“ každý zvuk do podoby, kterou potřebuju – viz. simulace hammonda „RealB3“, kterou už používá spousta muzikantů po celém světě – dokonce i sám Dave Weisser! :-) Nejsem si jistý, jestli bych třeba právě tento program mohl vytvořit i na K2600, když potřebuje 15 efektových jednotek současně. V žádném případě bych kvůli polyfonii na K2600 nemohl sestavit takové setupy, které na PC3 běžně používám a kde jsem i s 128 hlasy často na limitu – např. tady 0:58 - layer ze 4 zón - 2 e.piana + 2 pady: USB nepotřebuji jen k transferu dat, ale především ke komunikaci s ostatními MIDI zařízeními, takže by mi u K2600 určitě chybělo a musel bych to řešit nějakými převodníky, což se mi nelíbí. PC3 je prostě jiný nástroj než K26xx, a právě proto jsem si jej pořídil a nelituju!

Nicméně bych rád znovu požádal o odpověď někoho z vás, kdo má možnost PC3 a K26xx porovnat současně, jestli dva shodné programy, které jsou standardně v obou nástrojích, znějí identicky - a pokud ne, v čem se liší?
Díky!
Naposledy upravil(a) Keyboarder dne 09 bře 2015 18:18, celkem upraveno 1 x.
Kurzweil PC3K7+KORE64, Roland Combo VR09, iPad (Sunrizer, Sampletank, Korg iPolysix, Korg Module, Yamaha Synthesizer), Yamaha PSR740, PSR-S750

dedko

Příspěvek od dedko » 09 bře 2015 12:57

:palec+:
niet čo dodať

hubert

Příspěvek od hubert » 09 bře 2015 12:58

Pekne porobene setupy! Je vidiet ze sa tomu venujes aktivne a presne vies co potrebujes. Tebe je zbytocne riesit nejake rozdiely medzi nastrojami. Mas nastroj ktory Ti umoznuje vsetko co do kapely potrebujes a to je hlavne a v podstate najdolezitejsie kriterium. Vsetko ostatne su len dristy o nepresadeni sa v mixe, vyssich harmonickych a ine rozpravky....Kto vie ten vie.....vyuziva nastroj naplno a tesi sa z toho co mu nastroj ponuka. Kto nevie strieda nastroje a do nekonecna vypisuje litanie....

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 09 bře 2015 13:21

presne tak
re: hubert "Kto vie ten vie.....vyuziva nastroj naplno a tesi sa z toho co mu nastroj ponuka. Kto nevie strieda nastroje a do nekonecna vypisuje litanie...."
presne tak, plný súhlas a za tie hubertove tri bodky by som len dopísal "....a nikdy nebude so žiadnym nástrojom plne spokojný."

Inak Keyboarder: z tých tvojich YT videí, vždy dávam klobúk dolu, a ten tvoj setup na "another day in paradise" ten je neskutočne nádherný, vždy keď si ho púšťam znova,
rovnako ako dedkovu Improvisation z 13.12.2012 na YT môžem počúvať dokola - tak je to krásne, poznám len veľmi máličko tak krásnych relaxačných skladieb, táto je momentálne pre mňa top

poldy

Příspěvek od poldy » 10 bře 2015 18:45

Zdravím všechny hudebníky a fandy a majitele PC3 a Kurzweilů obecně.

omlouvám se pokud je to už ve vlákně někde zmíněno, ale doposud jsem toho moc nenašel,

rad bych se zeptal, jestli neexistuje někde sbírka free presetů,
prostě přehledně vše co je pro PC3 volně k dispozici, presety nadšenců atd. zatím jsem totiž vždy narazil až na pár ojedinělých výjimek na tlačítko "BUY"...
případně jestli někdo úspěšně konvertoval presety ze starších řad případně má nějaké programy na které si nevyhrazuje licenční právo,

bylo by skvělé je zabalit někam na ulozto a podělit se o ně s uživateli zde na fóru

všichni chválí presety od AOS, ale samořejmě hraje roli cena a postrádám je něco podobného VA-1
a kvůli tomu bych nerad pořizoval balík později nevyužitých presetů, to je poslední možnost

Díky

Stardust

Příspěvek od Stardust » 10 bře 2015 21:56

Když už jsme v tom, nemáte někdo zkušenosti s AOS Works Electro?

Jsem s továrními zvuky více méně spokojen. Ale jestli jsou tyto nějak výrazně expresivnější... Z ukázek to úplně nepoznám.

Keyboarder

Příspěvek od Keyboarder » 11 bře 2015 08:55

Pro Stardust:

Pro mne osobně je největší přínos této kolekce především v oblasti varhanních zvuků typu Vox, Farfisa apod., které v základní nabídce nástroje téměř nejsou, zatím co v Elecktro Works jich je opravdu hodně v nejrůznějších možných modifikacích. Dále je tady spousta zvuků hammondů vytvořených VASTem, které používám jako "spodní manulál" do splitu s KB3 modem. U e.pian je zde oproti firemním zvukům rozšířená možnost ovládání „ruchů“ při stisknutí a uvolnění klávesy či pedálu, což samozřejmě expresivitu jednotlivých zvuků výrazně ovlivňuje. A za zmínku stojí určitě i spousta nových FX řetězců.

Obecně platí, že zvuky od AOS jsou přehledně seřazeny do sekcí, takže hledání a orientace v nich je logická a rychlá.
Kurzweil PC3K7+KORE64, Roland Combo VR09, iPad (Sunrizer, Sampletank, Korg iPolysix, Korg Module, Yamaha Synthesizer), Yamaha PSR740, PSR-S750

Stardust

Příspěvek od Stardust » 11 bře 2015 16:12

Dík moc za odpověď, teď o tom mám lepší představu. Chápu v čem to může být užitečné, ale zatím mi tyhle věci až tak nescházejí.

Odpovědět