Kurzweil PC3

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Hammond

Re: Kurzweil PC3

Příspěvek od Hammond » 24 dub 2015 22:38

... jo a este dodam, ze Nordacku klaviaturu som minule skusal v predajni (nastroj nemali nakablovany, tak som si len trochu zahral na klaviature) a podla mna je ta klaviatura nic moc.o Ale zvukovo to znie z hentoho porovnania naozaj super. Skusal som tri klaviatury (Physis piano, Korg Kronos a Nord) z coho sa mi najlepsie hralo na Kronose.

dalen

Příspěvek od dalen » 24 dub 2015 22:41

MDudas píše:
dalen píše:Kurzweil zverejnil nový OS v2.41 pre PC3K. Opravuje chyby s FUN a s ribbonom. Kto chce, môže to otestovať. ;-)
Inak - gratulujem k vlastnej verzii OS !!! :lol: :palec+:

Pre tych co nevedia - dalen nasiel a vyeskaloval cely problem s nefungujicimi modulacnymi funkciami FUN´s vo verzii 2.4.
A PeterMikulas nasiel chybu s tym ribbonom, ale si netrufol stazovat sa vyssie... :lol:
Až také dramatické to nebolo. :lol: Ja som len náhodou objavil problém, upozornil som na to Barba a ten poslal e-mail Kurzweilu.

Zdá sa, že v2.41 je v poriadku. Včera som to nainštaloval, zatiaľ všetko funguje ako má. Ribbon nemám ako otestovať.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 dub 2015 23:19

Hammond : skoda ze si nebol na prezentacii kronosu u huga .. cele to bolo len o klaviri .. to by sa ti pacilo ..

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 24 dub 2015 23:27

Ribbon otestujem ja. V nedeľu budem mať čas, preinštalujem OS a dám vedieť čo s ribbonom.

Hammond

Příspěvek od Hammond » 24 dub 2015 23:35

Pytkin: Nepochop ma zle... ani jeden z mojich dvoch Forsterov nezahra to co Kurz... ...ale ak som spravne pochopil, tak Artis a Forte (na rozdiel od Kronosa) sa prezentuju "hlavne" ako stage-piano, nie? A ja mam len obcas pocit, ze niektori vyrobcovia mieria uplne mimo... ospravedlnujem sa za offtopis, dufam ze nevyzniem ako CMM, ale zober si napr taky Roland V-Piano GP-7... stoji to 18000Eur a v podstate to skoro neznie ako klavir...

Pusti si napr tieto dve videa a daj si nejaku "fortessimmo" cast niekde okolo 2 min (prve video) a 1 min (druhe video)...
Pocujes v tom zvuku nejaky rozdiel? Ja ano... pritom ten Steinway je nazvuceny iba dvoma "trapnymi" DPA 4099. Neviem cim to je, ale prave ten Nordacky klavirny zvuk tu klavirnu podstatu na rozdiel od inych znaciek (Kurzweil vratane) ma..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 dub 2015 00:05

hammond : ja som pisal o niecom inom .. to ze klavir je klavir .. to vsetci vieme ..

Hammond

Příspěvek od Hammond » 25 dub 2015 00:08

Sak ale ani Nord Stage 2 nieje klavir.. ako je mozne, ze znie lepsie ako Kawai, Kurzweil aj V-Piano? Tak to je potom asi cisto uplne ina preferencia zvuku; podla mna ale zla.
Naposledy upravil(a) Hammond dne 25 dub 2015 00:14, celkem upraveno 1 x.

Hammond

Příspěvek od Hammond » 25 dub 2015 00:13

OK, nechcem to tu zasierat. Klavir mam vyborny, takze zostava kupit este Kurzweil... Len ma serie, ze ten Norddovsky klavir znie tak dobre :) Ja by som chcel Kurz s klaviaturou ako S90Es a klavirnym zvukom ako ten Nord... ok koncim... asi som uz moc vypil :D

gari
Vybavení

Příspěvek od gari » 25 dub 2015 08:30

Tieto porovnania su niekedy absurdne. Hadam si nezelame aby vsetky pianove zvuky zneli rovnako dobre. Viac k realnemu pianu je u tychto stage pian vlastne co? ☺Pianovy zvuk ma svoje charakteristiky, ktore sa aj u realneho piana lisia z modelu na model. Zalezi ake piano a za akych podmienok pripravovala Clavia a ake Kurzweil. Ja si ich tiez pozeram a potom som z toho zmagoreny. ☺ Je ale pravda aby si kazdy povedal ci mu chutia spanielske alebo talianske olivy...

gari
Vybavení

Příspěvek od gari » 25 dub 2015 08:33

Aha medzi tym co som to stihol poslat sa to aj vyriesilo...takze koncim aj ja. ☺

MDudas

Příspěvek od MDudas » 25 dub 2015 18:37

Ha ha Hammond. Ze sa prave Ty, vedecky typ, takto cudujes. Vysvetlenie je uplne jednoduche - vidis na tom Rolande V-Piano nejake mikrofony? Takze to tahaju von po kabli. Zjavne je ten zvuk robeny tak, aby znel dobre nazivo, a nie cez tvoje sluchadla. T.j. prehnane stereo, aby to dobre vyznelo z reprakov pod nohami, a samozrejme nechutne japonsky prehnana EQ, aby sa zakryli nedostatky prehravania cez zabudovane repro vs. pancier.

Nord ma skutocne vyborne piana. Daval som pred casom nejake videa - kde ich typek komentuje. Velmi stredovy zvuk a velmi realisticke. Dokonca aj rozne znacky, nielen Steinway. A co je mozno este dolezitejsie - rezonancia panciera. :palec+:
Japonci (bez ohladu na dokonalost syntezy) takmer vzdy strasne prezenu EQ a stereobazu.
Toto sme tu tiez uz diskutovali - podstatne je, ako vyrobca zvuk myslel - ci je to "player´s position" - vtedy je siroke stereo a viac basov. Ak je to "listeners position", tak je stereo uzsie a ovela vyraznejsie stredy - tak, ako to pocuje posluchac v hale. To prve je lepsie na live hranie, kde repro je daleko od posluchacov a priestor sa utvori nasledne, ale uplne najlepsie na hranie doma, kde mas blizko pri sebe repro - piano zneje viac priestorovo. To druhe je lepsie na nahravanie v studiu a na sluchadla...

A ten novy Kurzweil Forte - o tom by som nepochyboval. Je to stale ta ista garaz a podobny team. Mozno si len videl blbe video. :wink:

Hammond

Příspěvek od Hammond » 25 dub 2015 19:01

MDudas: Aj ten Roland je brany mikrofonmi; ked si pozries video tak asi tri metre nad a meter pre klavirom visi stereopar (vyzera to ako Schoeps CCM4), plus este nejaka puska mieri na klavir z dialky (vid. 17 sekunda)... napokon vo zvuku aj pocut ruchy zo saly, cvakanie fotakov atd... keby to islo iba po kabli, tak by to znelo este asi odost tragickejsie. Mozno nejak tak ako v tomto videu:
Naposledy upravil(a) Hammond dne 25 dub 2015 19:15, celkem upraveno 4 x.

Hammond

Příspěvek od Hammond » 25 dub 2015 19:04

Admini: nechcete debatu o klavirnych zvukoch pripadne oddelit (prip pripojit k nejakej uz existujucej teme), nech tu nespinim Kurzweil vlakno?

gari
Vybavení

Příspěvek od gari » 25 dub 2015 20:56

Ten Steinway znie tak dobre ze dovidenia.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 26 dub 2015 05:37

OK, mikrofony uz vidim. Moja chyba. Bol som tak znechuteny tym zvukom, ze som ani dalej neuvazoval a nepozeral.
Myslim, ze ten zvuk bude v skutocnosti OVELA lepsi. Toto video je akysi zvukarsky nepodarok...

Prosime split temy za prispevkom Petra Mikulasa !!!

Odpovědět