Kurzweil PC3

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
gari

Re: Kurzweil PC3

Příspěvek od gari » 01 čer 2015 21:55

Len cisto demagogicky...kedze VAST je velmi flexibilny...nedal by sa cez MIDI pripojit nejaky pad controller, ktory by to nahradil? Uz som potom kedysi tak trochu patral, ale nepamatam si vysledok... Napr. Kronos vie vyuzivat takto cez USB NanoPad 2, cim vlastne nahradili dynamicke pady predchodcu M3 a tak trochu ajpodporili predaj nanopadu :)

dalen

Příspěvek od dalen » 01 čer 2015 22:06

Pad controller by cez MIDI určite fungoval.

Keyboarder

Příspěvek od Keyboarder » 02 čer 2015 14:04

lison píše:Děkuju moc, za rychlé odpovědi, ještě si obejdu pár prodejen a vyzkouším si i K sérii i jiné nástroje, ale stejně max. do 40000. Zatím mám vyhlídlé ty PC3LE7.
Za zvážení určitě ještě stojí i možnost importu samplů do verze PC3K, čímž lze do nástroje dostat zvuky, které v něm v základu nejsou. Nedávno jsem si koupil kolekci samplů od Sweetwater a např. jejich saxofon mne opravdu velice mile překvapil, nejen zvukem, ale i tím, jak příjemně reaguje na dynamiku a aftertouch. Asi ten zvuk nikdy nikde nepoužiju, protože hraju s živými dechy, ale ta možnost jej mít, by mi dnes určitě chyběla :-)

Nahrál jsem krátkou ukázku:
Kurzweil PC3K7+KORE64, Roland Combo VR09, iPad (Sunrizer, Sampletank, Korg iPolysix, Korg Module, Yamaha Synthesizer), Yamaha PSR740, PSR-S750

rastis

Příspěvek od rastis » 02 čer 2015 14:11

nechcem za kazdu cenu byt kriticky, ale ten saxafon rozhodne neznie dobre. toto sa podla mna neda ani nahodou pomylit so saxafonom ozajstnym, takze je otazne, naco su take simulacie dobre. najhorsie su tie glisanda, tie su velmi nepresvedcive. navyse to ma nejaky divny rozsah, hore sa to uz znacne prekryva s altkou, dokonca neviem, ci ten rozsah nie je este aj nad nou, cize zase cosi neprirodzene, co hned udre do usi...

MDudas

Příspěvek od MDudas » 02 čer 2015 14:12

gari píše:Len cisto demagogicky...kedze VAST je velmi flexibilny...nedal by sa cez MIDI pripojit nejaky pad controller, ktory by to nahradil? Uz som potom kedysi tak trochu patral, ale nepamatam si vysledok... Napr. Kronos vie vyuzivat takto cez USB NanoPad 2, cim vlastne nahradili dynamicke pady predchodcu M3 a tak trochu ajpodporili predaj nanopadu :)
Vidim tam 2 potencialne problemy:
- standardne MIDI prenasa iba kontrolery do 127 (spustanie riffov a ine zaujimave veci su vyssie)
- PC3 nevie funguovat ako USB host (master), iba ako slave....cize porebujes klasicke MIDI konektory.
Osobne toto povazujem za jeden z NAJVACSICH nedostatkov Kurzweila (spolu s malym displayom) :(

MDudas

Příspěvek od MDudas » 02 čer 2015 14:19

rastis píše:nechcem za kazdu cenu byt kriticky, ale ten saxafon rozhodne neznie dobre. toto sa podla mna neda ani nahodou pomylit so saxafonom ozajstnym, takze je otazne, naco su take simulacie dobre...
Ja bych sa tiez radsej pridrzal osvedcenych pravidiel - saxofon, husle, solo trubka a klavesy... radsej ne.
Ale zase do svadobnej kapely to (spolu s poriadnym hallom) tak nejak patri... 8) :wink:

lison

Příspěvek od lison » 02 čer 2015 20:15

Tak v kapela hrajem na živo....bicí, kytara, basa a klávesy....., "dechárnu" hraju na akordeon.

Hammond

Příspěvek od Hammond » 03 čer 2015 10:20

Keyboarder píše: ... Nedávno jsem si koupil kolekci samplů od Sweetwater a např. jejich saxofon mne opravdu velice mile překvapil, nejen zvukem, ale i tím, jak příjemně reaguje na dynamiku a aftertouch. Asi ten zvuk nikdy nikde nepoužiju, protože hraju s živými dechy, ale ta možnost jej mít, by mi dnes určitě chyběla :-)

Nahrál jsem krátkou ukázku:
Akoze ten "dycharsky feeling" klavesami, aftertouchom a pitch bendom rozhodne spravit nejde, ale co sa tyka zvuku, podla mna je to dost v pohode. Ktovie, ako by to znelo, keby sa na ten Kurz napojil nejaky "midi wind controller" (Akai EWI4000, Yamaha WX5, WX11...) a zahral by cez to normalny dychar.

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 03 čer 2015 11:58

Inak čo sa mňa týka za mňa je "Keyboarder"ova ukážka toho saxu úplne v pohode. A ja sosobne nesúhlasím v tomto prípade s MDudasom, že sax, husle, sláky na Kurzweiloch radšej nie. Za mńa určite áno. Pretože tie sláky sú aj v základe Kurza veľmi, ale veľmi dobré, podľa mňa. A aj k tej kritike čo písal "rastis" inak nezabúdajme, že sú to sample, nie čistý produkt VASTu. Teda počujeme nasamplovaný reálny saxík.
Tak zrejme to nemôže byť až tak kritické.

Inak ešte za mňa osobne ešte krajší sax je na K2661 pod názvom AltSoftSax tuším. Ale to len podľa mojich pocitov, lebo je taký jemnejší a tie sa mne páčia o čosi viacej. Ale to je len otázka vkusu. Musím si ešte zohnať k nej SCSI CDROM aby som mohol nahrať nejakú ukážku.

A ešte P.S. k tej téme: mám tiež kúpenú tú kolekciu Sweetwater Sound Kurzweil PC3K Library a musím povedať, že je tam mnoho veľmi, ale veľmi dobrých samplov.

Ivan.ps

Příspěvek od Ivan.ps » 03 čer 2015 12:43

Čo sa týkal slákov, tak tie by som ešte na Kurzweile v pohode zniesol. S tými dychmi je to horšie, tu už sú asi o dosť presvedčivejšie saxíky a trúbky na mojom Korgu PA600, aj keď živej trúbke či saxíku sa nevyrovná žiadny kláves.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 04 čer 2015 00:39

Myslel som solo-slaky. Sekcie a rozne kombinacie su na PC3 uplne super. (takze pardon)

PM18

Příspěvek od PM18 » 11 čer 2015 10:29

čavte páni Kurzweilisti,
som tu nový, avšak prečítal som si z tejto vašej diskusie veľmi veľa slidov, pretože som sa rozhodoval nad kúpou nových klávesov a rozhodoval som sa medzi Roland FA a Kurzweil PC3 LE...

Zajtra mi majú konečne prísť PC3LE7,
prosím vás, ako Kurzweilovému začiatočníkovy, aké by ste mi odporučili prvé kroky???

PS:"Číťal som tu niekoľkokráť, že hneď ako prvé treba updatovať OS.
K tomuto mám 3 otázky:
- ako zistím, že aký o aký OS sa jedná(alebo od výroby je tam len ten najstarší?)
- prípadne kde sa dá stiahnuť najnovší OS aj s návodom na preinštalovanie
- čo sa vlastne stane s mašinou, keď ju preinštalujem, RESP: čo by sa stalo, kebyže ju nepreinštalujem a nechám pôvodný OS?"

Vopred vďaka :)

Keyboarder

Příspěvek od Keyboarder » 11 čer 2015 12:35

První krok je vždycky důkladné prostudování manuálu a pak bych doporučil i prostudování tohoto fóra, kde je spousta postřehů z praxe, které se v manuálu nedočteš - a zrovna ty tvoje otázky se tady už několikrát řešily.
Nový operační systém je ke stáhnutí zde: http://kurzweil.com/product/pc3le7/downloads/ Je tam i postup instalace - sice v angličtině, ale i já, který anglicky neumí, jsem to podle něj zvládl. Verze tvého OS by se měla objevovat na displeji při startu nástroje. Instalace nového OS není nezbytná, ale aktuální OS odstraňuje možné chyby předchozích a obsahuje i nějaké zcela nové zvuky - alespoň u PC3 tomu tak bylo.
Přeji hodně štěstí s novým nástrojem! :-)
Kurzweil PC3K7+KORE64, Roland Combo VR09, iPad (Sunrizer, Sampletank, Korg iPolysix, Korg Module, Yamaha Synthesizer), Yamaha PSR740, PSR-S750

MDudas

Příspěvek od MDudas » 12 čer 2015 18:33

PM18 píše:.... aké by ste mi odporučili prvé kroky???
Najskor lava noha, potom prava. A potom dookola opakovat... Druhy krok je potom - naucit sa hrat na klavir (ak uz vies, mozes preskocit) :wink:
Keyboarder to zhrnul pekne, vsak je stary Kurzwaila. V dalsom prispevku to prepisem strucne do Slovenciny pre buduce generacie...
Vitaj na fore, PM18! Mozeme Ta volat PM18 ?

PM18

Příspěvek od PM18 » 17 čer 2015 16:13

Vdaka chlapi za rady (Keyboarder a MDudas) :)

-no uz je doma, ale este nemal som priamo tu cest ani ho len rozbalit, pretoze som pracovne odcestovany...

Hmmm, manual v Ceskom jazyku od kytary.cz uz mam precitany, toto forum mam bajockom tiez skoro cele prejdene (este predtym,nez som ho kupil)...

Len este niesom rozhodnuty ohladne toho updatu, aj ked mam vystudovanu VS (technickeho smeru),
tak sa toho nejak bojim-jak cert kriza :D

Hej kludne ma tak mozes volat.

Odpovědět