Kurzweil PC3

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Benqo
Vybavení

Re: Kurzweil PC3

Příspěvek od Benqo »

Screenshoty sa (vraj) robia na PC3 pomocou tlacitka STOP - treba ho drzat dlhsie ako 3 sekundy. Tlacitko Percussion pri tom blikne. Ale este som to neskusal :mrgreen:

dalen

Příspěvek od dalen »

Muziker znížil cenu Kore64 na 89,- €. To je asi najnižšia cena akú som zatiaľ v e-shopoch videl. Šťastné a veselé Vianoce, Kurzweilisti. :-)

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

Forte tam je na 2260,- €.

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

Screen Shot 12-25-17 at 08.45 PM.PNG
‎Pedro Carrilho‎ - tvorca zvukovych bank, chce premenit Kurzweil PC3A na PC3K. Neviem ci je to mozne ale zmenou OS v PC3A by mohol znehodnotit samotny nastroj.

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Forte tam je na 2260,- €.
Kiež by to tak bolo aj u Forte 7...

Jarin
Vybavení

Příspěvek od Jarin »

Jsem nováček, tak se omlouvám možná za trošku triviální otázku..
Jakým způsobem se dá nastavit ve VAST např. u nějakého strings programu to, že při podržení sustain pedálu zvuk postupně doznívá a nedrží se ve stejné hlasitostní hladině až do puštění sustainu? Mám LE

dalen

Příspěvek od dalen »

To je tzv. decay. Otvor si v editore kartu AMPENV a tam je položka Dec1. Viac vo videu:

Jarin
Vybavení

Příspěvek od Jarin »

Díky!

lackoma

Pokazený PC3x

Příspěvek od lackoma »

Kolegovia, mám v Žiline (SK) pokazený PC3X. Nenabutuje. Po zapnutí prebliknú všetky kontrolky ale butovanie nezačne - displej zostane prázdny modrý, po chvíli sa rozsvieti samotná modrá kontrolka na tlačítku 6 (nad tlačidlami pre výber kategórie zvukov) (neviem, či je to nejaká informácia, ktorá by indikovala chybu), po chvíli zhasne aj tá a kláves zostane bez ďalších zmien s rozsvieteným prázdnym displejom...

Pozeral som zo spodku cez otvor určený pre výmenu baterky a založenie expansion káriet, či neuvidím niečo zjavné ale konektory sedeli ako sa patrí. Pravda, baterka bola už od roku 2008 takmer na nule, tú som vymenil ale nepomohlo.

Viete mi poradiť niekoho, podľa možnosti čo najbližšie, kto by sa zaoberal servisom ?

Ďakujem za prípadnú radu,

Marek

Ešte som hľadal cez majstra Googla a našiel som servisný manuál, tak ak by sa niekomu hodil...
http://www.kevinchant.com/uploads/7/1/0 ... -part1.pdf
Naposledy upravil(a) lackoma dne 10 led 2018 10:29, celkem upraveno 1 x.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Nazdar Marek. Zostan v klude - PC3 ma rozne problemy tohto typu. Vsetky sa riesia rovnako - treba rozobrat masinu, Kontoxom ocistit vsetky ploche kable (bohuzial casom oxiduju) a aj ich konektory, a znova ich zasunut (najlepsie aj 2-3x).
Pri demontazi idu dole vsetky spodne sroby po okraji chasis, potom bocnice (tie maju tusim nejaky mechanizmus). Ked budes odpajat klaviaturu, daj pozor - pitch+mod kolecka su pripojene dost tenkym a kratkym kablom (neutrhni si ho). Tych plochych kablov na cistenie je tam ... tusim 3 alebo 4ks. Nepamatam sa presne.

Neni to nic specialne zlozite, ale urcite by som zavolal niekoho, kto ma aspon nejake skusenosti s elektronikou.

lackoma

Příspěvek od lackoma »

Ahoj MDudas,
Ďakujem za reakciu, trochu si ma upokojil, vyskúšam v každom prípade.
Práve som cez víkend pozeral na Youtube "trojdielnu drámu" - chlapík s ruským prízvukom tam menil klávesnice medzi dvoma Kurzweil nástrojmi a jeden bol PC3X, tak to rozoberanie tam pekne predviedol.
Vyskúšam, je to lepšia ako predstava, ako tá, že sa s tým trmácam do Prahy alebo kde...

M

lackoma

Pokazený PC3x

Příspěvek od lackoma »

Tak, kontox nepomohol... rozobral som podľa servisného mauálu - viď. link hore v príspevku, odpojil a vyčistil som všetky ploché káble zakončené čiernou koncovkou - 5 ks. Odpojil a zapojil som aj niektoré biele ploché (tie, čo neboli plombované farbou - audio in/out sú pretreté farbou asi ako plomba). Otestoval som a chová sa to stále rovnako - po zapnutí všetko preblikne a ustáli sa to na svietiacom prázdnom displeji a ak je to prvé zapnutie po dlhšom čase, tak zostane svietiť aj tlačítko 6 medzi programovými tlačidlami.
Dosť ma to sklamalo, že ten kláves končí takto, má síce 10 rokov ale v podstate izbu opustil dvakrát a je veľmi zachovalí.

Ak by mal niekto záujem na náhradné diely..., mám k nemu aj kurzweil ribbon controller

Marek

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Ty uz s opravami koncis ? :shock:

service pre nas region - http://www.gbmeurope.com/

alebo priamo

Jean Bellefeuille - support@kurzweil.com
8)

dalen

Příspěvek od dalen »

GBM Europe poskytuje pozáručný servis pre Kurzweil? Nejaké skúsenosti s kvalitou služieb?

lackoma

Příspěvek od lackoma »

No končím, neviem, budem ešte hľadať, napríklad, týmto "service pre nas region - http://www.gbmeurope.com/" som písal pre skoro dvoma týždňami - v akej som situácii a či vôbec servis poskytujú - odpoveď neprišla žiadna. Viem si živo predstaviť, ako sa SK businessman s veľkoobchodom s hudobnými nástrojmi stará o zabezpečenie servisu.

Kurzweil stránka potom pre náš región vypísala ešte jedno servisné stredisko - keď ako krajinu vyberieš Slovakia (area of service), tak to vyhodí pražský www.audiopartner.com - "velkoobchod@audiopartner.com"... do toho sa mi zatiaľ moc nechce.

Sklamaný som zostal z toho aká je tá "nová elektronika" žalostná na výdrž - ako píšem, keď som to rozobral, všetko to tam vyzeralo ako nové, ani toho prachu tam veľa nebolo, klávesnica vydrží ešte roky - ale je to počítač a on si jednoducho nenabutuje. Keď sme voľakedy za mladi skúšavali v nevykúrenej miestnosti na obecnom úrade a starý analógový kláves sme ohrievali nad pecou na pevné palivo - tak sa ten kláves trošku ohrial zapol a išiel... Tak som myslel, že ma tá PC3X mašina bez nejakej veľkej údržby prežije a ono to nebutuje...

Idem ešte skúsiť napísať do BA obchodov s nástrojmi, či nepoznajú niekoho, kto by si to trúfol opraviť - keď som už teraz poskúšal tie konektory, bolo by treba ísť ďalej, postupne odoberať jednotlivé plošné spoje s ovládacími prvkami, displejom, zosilňovačom, základnú dosku, voľačo tam pomerať a to už je na mňa veľa...

Odpovědět