Kurzweil PC3

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
gari

Re: Kurzweil PC3

Příspěvek od gari » 10 led 2011 10:40

Caute, stastny novy rok vsetkym! Stale nie su nejake novinky ohladom expansion boardu?

Vla-sta

Příspěvek od Vla-sta » 12 led 2011 09:03

Zdravím,
po cca 2,5 roku odmlky a starosí o malého synka jsem o výkendu oprášil svou K2661 a chci se zeptat. Jelikož podpora Kurzweila pro starší kousky je dnes nulová, existují nějaké stránky s novými zvuky pro tento obstarožní nástroj? Svého času se prodávali i nějaká CD se samply přímo od této firmy. Má to někdo? Byl by ochotný mi udělat kopii. CD mechaniku mám, sample option + kartu na klavíry a el. klavíry.

KyeKurz

Příspěvek od KyeKurz » 14 led 2011 20:33

Na PC3X mi začal poblikávata displej - možná v souvislosti s nahráním nového OS 2.
Poslal jsem ho na reklamaci.Bohužel záruka prošla o pár dní.

Vla-sta

Příspěvek od Vla-sta » 17 led 2011 12:03

Můj dotaz již můžete brát jako bezpředmětný. Na základě mnohých doporučení profesionálů jsem se již obrátil na firmu Art of Sound a pan Bergman mi okamžitě nabídl pomoc. Dopručuji služby této firmy i ostatním.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 17 led 2011 15:34

Vla-sta píše:Můj dotaz již můžete brát jako bezpředmětný. Na základě mnohých doporučení profesionálů jsem se již obrátil na firmu Art of Sound a pan Bergman mi okamžitě nabídl pomoc. Dopručuji služby této firmy i ostatním.
To vypadá na dalšího uživatele K:Works :) jen tak dál
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Vla-sta

Příspěvek od Vla-sta » 18 led 2011 07:44

Ano, už jsem první část "Orchestral" včera zkoušel. Je to přesně to co mi chybělo, mají to udělané přehledně. Tato kolekce hodně urychluje práci. Saxofon, Clarinet mě dostal, jsou vynikající. V žestích je spíše jen výběr toho co Kurzweil měl už u jiných modelů. Jen takový příklad - já hodiny a hodiny hledal ve farmách slušný accordeon a dudy - tady najedete a víte kde toje. A když jsem ty zvuk nakopíroval vedle mých , tak jsou prostě lepší. Ty programy doupravoval člověk, který tomu rozumí a přesně ví co je potřeba.

synt

Příspěvek od synt » 18 led 2011 09:28

Ano, K:Works je skvělá záležitost, která konečně ukazuje v plné síle nadčasové možnosti VASTu. Je smutné, že sám Kurzweil nebyl schopen tuto plnou sílu ukázat už dávno!!! Většinou se končí jen u slibů a posouvání termínů. Kdy se probudí??? Stále se nadá žít z minulosti.

Vla-sta

Příspěvek od Vla-sta » 18 led 2011 13:03

No, nechtěl jsem to napsat tak naplno. Tuhle práci jsem dávno očekával právě od Kurzweilu. Samozřejmě, pokud to dělá externí firma, nechá si to zaplatit. To je ale pochopitelné. Nejhorší na tom je, že v manuálu firma Kurzweil má veřejný příslib, že to pro své dříve vyrobené nástroje bude dělat. Jenže dle mého, tato firma mele z posledního. Letos sice představují vynikající model PC3K8, ale je otázkou kolik lidí si to půjde koupit. Loajalitu zákazníků již ztratili, přitom koncept K26XX byl vynikající. Stačilo dělat jen lepší samly pro akustické nástroje a vylepšovat detaily....

synt

Příspěvek od synt » 18 led 2011 15:35

Stále se vymlovají na předcházející těžká léta, ale i v té době mohli udělat haldu kvalitních zvuků pomocí VAST. Vždyť přece zvukové sady K:Works nejsou založeny na nových samplech. Musí to ale někdo vysedět a hlavně umět.
Obávám se, že 128 MB sample RAM v PC3K (mimochodem jediný rozdíl oproti PC3) dnes není příliš velkým lákadlem. Stále hovoří o kvalitních velkých samplech, které dají do "nové velké věci". Otázkou je, kdy ta "nová velká věc" spatří světlo světa. Co vím, tak nové Káčko slibují 5 nebo 6 let. Smutný příběh.
Měl by Kurzweila koupit Korg a dát VASTku do Kronose II. Konečně by byl na trhu pořádnej Workstation :)

Vla-sta

Příspěvek od Vla-sta » 19 led 2011 07:05

Ona současná léta jsou skutečně velmi těžká pro všechny výrobce. Jen, když člověk vezme o kolik padli ceny nástrojů. Na druhou stranu když Kurzweil před 3 lety zlevnil, aby prodal skladové nástroje, tak to byl ten začátek konce. Roland, a Yamaha začali chrlit velmi levné nástroje, na které se bohužel i dá hrát pro veřejnost. Znám názory špičkových muzikantů, kteří dávají přednost Yamahám jen proto, že je mají všude, nejsou problémy s načítáním a nastavením a peníze na tom nástroji vydělají taky. Zvuk je už u většiny nástrojlů od různých firem již v pořádku, to už je jen otázka názoru. Kurzweil by potřeboval vylepšit hlavně akustické nástroje , věnovat větší pozornost etnickým nástrojům a zlepšit přehlednost nástroje, tam je předběhl Roland s Fantomem G. Syntetické zvuky, tam je síla Kurzwela značná. Na to Roland nestačí, jenže nástroj se vždy hodnotí podle nejslabšího článku. Navíc syntetické zvuky začínají ovládat počítače....

Vitus

Příspěvek od Vitus » 01 úno 2011 11:28

KyeKurz píše:Na PC3X mi začal poblikávata displej - možná v souvislosti s nahráním nového OS 2.
Poslal jsem ho na reklamaci.Bohužel záruka prošla o pár dní.
Nic podobného jsem po nahrání OS 2.0 nepozoroval, takže asi skutečně kusová vada... smůla, snad to opraví za přijatelný peníz...

PC3X jsem kupoval někdy v termínu jaro-léto 2008 (ještě s OS 0.9) a pak nesčetněkrát upgradoval. Terve s OS 2.0 jsem vcelku spokojený, včetně možnosti natáhnout nastavení z files .krz, .k26. To, že to neumí tahat samply, jak jsem zjistil, není až tak podstatné. Např. se mi moc nelíbili presetové brass (mimochodem samply jsou naprosto perfektní, zvuky jsou zdegradovány špatným nastavením efektů), tak jsem natáhnul nastavení pro nějaké brassy z .k26, které jsem náhodně získal kdesi na internetu. Je známo, že efektová jednotka se taky "nenatáhne" se souborem .k26, ale uživatel musí vyměnit samply a taky FX. Nové dechy mi málem ustřelily hlavu jak nádherně dynamicky znějí, včetně vysokých rezonancí. Nedobré nastavení insert efektů (opět mimochodem 16 insert FX bylo jedním z hlavních důvodů, proč jsem PC3 pořizoval - když chci použít nějaký program do performance či multi, tak se tam pouze hodí a hraje jako samostatný zvuk včetně efektů - tak to má být, na to přišli už i u Rolandů, Yamah a dokonce u i u posledního Korga Kronos) se projevuje i u mnoha dalších zvuků - samply jsou v pořádku, s těmi a s VA systémem se dá vykouzlit v podstatě všechno. Ještě k nastavení insert efektů - jistě jste si všimli, že v KB3 módu je většinou použito 7 až 9 insert efektů. Když pak chcete splitovat KB3 zvuk s dalšími, často se mi stává, že už nemám k dispozici další jednotku FX. Proto musím přeprogramovávat i KB3 zvuky, kterých je v PC3 požehnaně a hrají velmi slušně, zvláště v tom novém OS2.0 (zřejmě si s tím ještě někdo pohrál). O fungování leslie už tady psal, tuším, Keyboardist, že je taky potřeba někdy doupravit...
VAST s VA v PC3 pravděpodobně nahrzuje většinu toho, co nabízi Korg v Kronosu (virtuální analog, hammond, FM, přehrávač samplů, tuším vyjma fyikálního modelingu), ale programování je zřejmě komlikovanější. Co se týče ovládání tak taky všechny firmy nakonec došly více méně k témuž - vlevo 8-10 sliderů, otočných kontrolerů a přepínačů, vpravo tlačítková volba bank a programů. Ještě před pár lety to Roland a Korg odmítal. Na druhou stranu u PC3 mi chybí ještě ty otočné kontrolery (nejsou náhodou na novější PC3LE ?) a upřednostnil bych řadu přepínačů, které jsou nyní nad slidery, aby byly pod nimi... (jak tomu bylo na mém oblíbeném synthu od GEM Equinoxu, na který s oblibou ještě hraju dodnes)...
Napiště. jaké máte zkušenosti s přenosem nastavení .krz, .k25 a .k26 do PC3...
Po delší odmlce zdraví Viťus...

gasma

Kurzweil PC3K8

Příspěvek od gasma » 01 úno 2011 21:37

Ahoj všem nevíte tady nekdo zdali je nějaká změna u mechaniky klávesnice PC3K8 oproti PC3X.Dave píše na soniku,že tam je TP40L a je naprosto stejná.Četl jsem,ale v časopise Music Store,že rozdíl je značný a mechanika je vylepšená je tižší "neklape" jak píše autor testu.Neměl jsem jěště možnost osobně vyzkoušet.Díky za jakýkoliv postřeh.

silspok

Re: Kurzweil PC3K8

Příspěvek od silspok » 03 úno 2011 17:52

gasma píše:Ahoj všem nevíte tady nekdo zdali je nějaká změna u mechaniky klávesnice PC3K8 oproti PC3X.Dave píše na soniku,že tam je TP40L a je naprosto stejná.Četl jsem,ale v časopise Music Store,že rozdíl je značný a mechanika je vylepšená je tižší "neklape" jak píše autor testu.Neměl jsem jěště možnost osobně vyzkoušet.Díky za jakýkoliv postřeh.
Zdar gasmo! Kdyz jsem chtel koupit pc3x, tak meli v krame k vyzkouseni akorat pc3k, chvilku jsem si na tom tukal. Za par dni jsem byl zpatky, kdyz uz meli pc3x a pocit byl podle mne stejnej. Tedy rozhodne ne ZNACNY! :) Navic to je poprvy, co nekde ctu o rozdilu mezi mechanikama u techto dvou nastroju. Kdyby tomu tak bylo, tak verim, ze to Kurz tady (http://www.kurzweil.com/KnowledgeBase.p ... &entry=275) neopomene zminit ... tezko rict, jestli autor clanku v Music Store mel opravdu oba nastroje vedle sebe k porovnani. Kazdopadne neklapavou kladivkovou mechaniku jsem jeste nezazil ...

gasma

Re: Kurzweil PC3K8

Příspěvek od gasma » 04 úno 2011 18:53

ahoj silspok: dík za postřeh.Já jsem se taky dost divil,že to napsal (škoda,že jsem zapoměl jmeno autora testu,ale stačí až bude na strankách music store přistupný test online).Navíc Dave psal a "já mu věřím",že je to uplně stejná klavesnice TL40L Fatar.Ono můžou být pocitové rozdíly mezi mechanikami i když jsou stejné,ale jak píšeš značný rozdíl by být neměl :-(.No já jenom,že jsem klavírista a piano od Kurzweila mám rád.Mechanika mě taky vyhovuje.Vím,že se mechanika na PC3X dost řešila hlavně její změna a odolnost proti K PC2X.Proto mne udivilo,že má Kurzweil PC3K8 opět novou mechaniku???No uvidím,až si sám zahraju n PC3K8.Jinak díky za odpověď

fajncas

Příspěvek od fajncas » 11 úno 2011 11:17

zdar borci, poraďte prosím někdo. Chci (než bude hotový editor pro sw 2.0) vrátit u své pc3 starou verzi sw (1.3) Nevíte kde ji vzít a jak?
Díky

Odpovědět