Kurzweil PC4

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
gari
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od gari »

Len nejako ho neprezentovali v tom videu, alebo som prehliadol?

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Tuto, 5:50, hoci veľa tomu Giacomo nedal: Pod slajdrami a switchami sú aj značky pre KB3

gari
Vybavení

Příspěvek od gari »

Aha jasne. Som to nedokukal 🙂

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Oni psali ze to je hotovy z 80%, tak na ten zbytek co tam nebyl teprve dojde. Bude tam i kořalka a kus anglický na přestavky, ono to bude novej degustační kontroler ...,

gari
Vybavení

Příspěvek od gari »

Sme to dali na zle forum potom :mrgreen:

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Protože to čekání na tu PC4 je tak dlouhé, tak jsem včera využil volné dopoledne, kdy syn byl na přijímačkách a šel jsem si zahrát aspoň na PC3 do Brna do Kytar. Je to fakt hodně seriózní nástroj, od mechaniky až po zvuk. Předem říkám že ten nástroj je dobrý, ale napíšu jen co mě štvalo. Pokud přijde neznalý zkoušet nástroj, tak začne zkoušet zvuky od jedničky, zkusí klavíry, základní smyčce, dechy, e. piána a tak. Asi se nikdo nenajde, kde by si poslechl všechny zvuky až někam do banky tisíc. To znamená, že by měl Kurzweil přeskupit prvních cca 300-500 zvuků, aby tam byli jen dobré věci, rozumně poskládané a z nových samplů. Pokud jsem zkusil např. žestě, nebo el. piána , byli tam stejné mrtvoly, co mám v K2661 a to podle mě není dobré. Oni ten nástroj dělají velmi konzervativně, ale musí se na to dívat z pohledu člověka co Kurzweila nikdy neměl....Super je, že pokud člověk umí ovládat K2661, tak se tam neztratí, ale chtělo by to trochu obchodního ducha. Těžko jim někdo po 10 letech co to dělaj skočí na to, že zvuky z K2661 jsou stále top, to si pak nemusím nic kupovat.... Ty známý zvuky by měli být v těch bankách s vyšším číslem... další věc je, že se mi nepodařilo najít akordeony, křídlovku, baskřídlovku - to jsou věci důležité v evropě...

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Nejaké akordeóny sú v sekcii Organ, pokiaľ si dobre pamätám. Ďalšie celkom fajn akordeóny sa dajú stiahnuť z webu Kurzweila.
PC4 má novšie sample (teda novšie... hehe... z Artisu/Forte SE). Farba/kvalita jednotlivých zvukov je asi u každého človeka individuálna. Ale tiež nechápem, prečo do nástrojov dajú niečo a potom napr. mr. Dave Weiser tie zvuky ešte doladí takmer do dokonalosti. Teda viem, on programoval zvuky do KW a teraz to robí ako servis zadarmo pre užívateľov KW. Ale to obyčajný stage-piano-užívateľ netuší. Tiež to treba brať tak, že KW bol vždy charakteristický "iným" zvukom/farbou ako iné značky. Hoci dnes, keď si do stroja vieš nahodiť sample od iných značiek, je to jedno... Ale to samplovanie tiež obyčajní stage-piano-užívatelia ani netušia a človek by očakával, že keď kúpi stroj, tak už s ním netreba nič robiť, tobôž nie ťahať iné zvuky a nepoužívať továrenské...

Nuž, treba nakúpiť PC4-ky, nech má KW z čoho zaplatiť vývoj Forte 2 a písat im podnety, čo by mali vylepšiť :palec+:

tony9

Příspěvek od tony9 »

Benqo píše:
16 dub 2019 08:00
Chlapci, myslíte, že tá cena je hoax? :mrgreen:
https://www.generalsound.it/it/detail/1 ... l-88-tasti
Jestli ta cena není hoax, tak o té mašině vážně uvažuju.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Ta cena tak bude, asi...Jenže ta váha, aby tam nebyla nějaká shit čínská klaviatura jako na Rolandech, no takovej nástroj bych se mohl vys..t, ta váha mě prostě zaráží, oni si nechávají otevřená vrátka pro další verze PC4K7 a tak, si myslím...
Naposledy upravil(a) Vla-sta dne 18 dub 2019 21:51, celkem upraveno 1 x.

petermikuláš
Vybavení

Příspěvek od petermikuláš »

No veď toto, tá váha 13 kg na 88 klávesovku je fakt divná. Budeme to musieť najprv niekde na predajni omrknúť, lebo mňa jediné čo trošku desí na Kurzweiloch v poslednej dobe je to MADE IN CHINA. Aj keď mi domov prišla pred rokmi novučičká PC3K7, ktorú som objednal od Thomanna (lebo vtedy inde nebola), tak prvé čo som si všimol na krabici bolo MADE IN CHINA.

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Ja tomu hovorim: Nemecke meno, korejsky majitel, R&D v USA a made in China. No jaka multikulturalita :mrgreen:

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Made in China je ještě dobrý,Bangladéš a Indonesie, to je daleko horší. Bohužel budoucnost evropy je v mlhách, protože jsme drazí, nevýkonní, v ČR máme špatné školy, ale dobře placené učitele, doktory a státní úředníky a klávesy musejí dělat tučňáci. Ještě jedna věc mě zaráží, že nikdo neslevňuje PC3K, ono to asi tak žhavý nebude, když na to hráli...

petermikuláš
Vybavení

Příspěvek od petermikuláš »

Presne sám stále pozerám či sa nezlacňujú PC3K, ale stále nič sa nezlacňuje nikde.

tony9

Příspěvek od tony9 »

petermikuláš píše:
18 dub 2019 12:45
No veď toto, tá váha 13 kg na 88 klávesovku je fakt divná.
Na klaviatuře dost záleží.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Vla-sta píše:
18 dub 2019 10:56
Těžko jim někdo po 10 letech co to dělaj skočí na to, že zvuky z K2661 jsou stále top, to si pak nemusím nic kupovat.... Ty známý zvuky by měli být v těch bankách s vyšším číslem... další věc je, že se mi nepodařilo najít akordeony, křídlovku, baskřídlovku - to jsou věci důležité v evropě...
Ale oni tie Kurweilove zvuky svojim sposobom nie su top. Akordeony slabe, saxy slabe, akusticke gitary slabe, solo slaky (smycce) nic, atd...
A strasne mnozsvto variant toho isteho. Ale je to "HRATELNE". T.j. pritlacit Aftertouch, zatocis Mod wheel a deje sa nieco, co sa da pocuvat. Na rozdiel od japonskych boardov. Ale aj tie sa vyrazne lepsia. A vrstvenie, zonovanie, ovladanie - to je ine kafe.
Ja som napr az po zakupeni Kore64 zistil, kam az sa da ist s kvalitou samplov. Ale nejako mi to predtym nechybalo. :oops:

Proste taky VELKY mierne zastaraly all-in-one KOMBAJN !

Odpovědět