Kurzweil PC4

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
MDudas

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od MDudas » 05 čer 2019 19:25

Viac gitar do nasich biednych klavesovych zivotov !!! :D
Motiv na 2:45 sa mi celkom pozdava...

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta » 06 čer 2019 05:49

Tak existence Kurzweil je o zvucich Pyramid sounds a Seeatwater atd. a použití samplů. Bez toho by se Holywood položil a nyní je to soutěž fabrickych zvuku. Ten druhej tam má zpěv, to taky podle mě není Kurzweil zvuk

concord
Vybavení

Příspěvek od concord » 06 čer 2019 09:26

Ako moze byt spev Kurzweil zvuk :?: :mrgreen:
MDudas ano ten motiv normalne sanka dole aj zvukovo to je pritom len PC3x. Dost zalezi ake su mixovacie schopnosti.
- darmo ze mas kvalitny zaklad ked mixovanim si to dodrbes. :mrgreen:
PS
Inac nechapem preco ten spev nedal od zaciatku a hlasnejsie. :?:

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta » 06 čer 2019 09:38

Ako moze byt spev Kurzweil zvuk :?: :mrgreen: - No není, ale to jsem právě myslel, může tam být zpěv? Mohou se použít samplovaný zvuky? Podle toho co mají v podmínkách, tak asi ne....spíš bych zpěv řešil nějakým oooooh

concord
Vybavení

Příspěvek od concord » 06 čer 2019 18:18

No tak teraz si ma zaskocil. Pisem na suport. A ja uz riesim aj spev.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 07 čer 2019 01:37

Pisu tam "Please, use only Kurzweil instruments and Kurzweil sounds" - podla mna tam mozes dat cokolvek akusticke, ked to nebude prebijat Kurzweil a bude to vkusne. Ide o to, aby sa nerobilo promo konkurencii.
A chcu "song" - to je obvykle vec so spevom. Ked tam bude 4 nastroje hrat Kurz, a k tomu jedna ziva gitara a jeden spev, pochybujem, ze niekoho za to vyradia.
...

Inak diky za tie zvuky, Vlasto, ale ja mam PC3, tam tych samplov vela nenatlacim - ROMka sa vzpiera, potvora. :lol:

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta » 07 čer 2019 09:30

"Inak diky za tie zvuky, Vlasto, ale ja mam PC3, tam tych samplov vela nenatlacim - ROMka sa vzpiera, potvora." - no škoda, mám haldu Pyramid sounds samplovaných zvuků 44,1KHz - ty jsem dostal s SCSI hardiskem, Melokurz 44,1KHz - ten je vražedně dobrej a nějaký ty Sweatwater (30-48Khz), tam jsou super flétny, smyčce a Accordeon . Ale bohužel bez sampleru to nenačteš....třeba až pořídíš novej stroj , nebo vyhraješ PC4? :mrgreen:

concord
Vybavení

Příspěvek od concord » 08 čer 2019 09:42

Odpoved z suportu je spev aj vlastne sample v flasch su povolene.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 09 čer 2019 01:51

Vlasto, dik za to video!

Jednak - toto je dost prekvaujuce - Kurzweil PC4로(건반 하나로) 세컨건반까지 커버하기 샘플 '하늘 위에 주님밖에'. :palec+:
Cakal som maximalne, ze 기 샘플 '하늘 위에 주님밖에'.

A potom, ked pocuvam to video, som si isty, ze Kurzweil je na dobrej ceste... medzi samohrajky Yamaha. :|

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta » 09 čer 2019 14:44

Tak mají to být klávesy střední řady, s velkou polyfonií, takže je to asi logické. Zvukově mi to porovnáním přijde že budou z linie SP-6. Jestli je to dobře, to nevím.... Na mastering foru moc nechválí Medeli mechaniku z SP6 a začínají se ozývat hlasy, aby udělali rackovou verzi, nebo max 61 klapek, takže se schyluje k těm samohrajkám......

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo » 09 čer 2019 23:29

Pratele, kamaradi. V prvom rade, Vla-sto, vdaka za videjko. Mam k tomu videu par postrehov, aby sme sa zbytocne nedepkovali. To bola (pred-)prezentacia pre specificku skupinu ludi. Ak nepoznate, je to CCM - contemporary christian music (cize ziadne vseobecne telenovelove serenady 😁). Viem to preto, lebo tychto korejcov sem-tam pocuvam a tu piesen, co hraju, poznam. S kapelou nieco podobne hravame, no modernejsie. V tomto style sa pocas live hrania v sucasnosti dost pouziva Mainstage, ti lepsi maju Ableton s hromadou vopred pripravenych riffov, arpeggii, loopov. Preto sa aj v tej prezentacii snazia ukazat vrstvenie/splitovanie nastrojov a pod. - presne toto aj ja setkym tvrdim, ze mat na podiu Norda ako master klavesy + VST v Macu, je na facku, lebo nic ine ako imidz to nie je (pardon, ak som niekoho urazil). Mne Kurz uz viac ako 5 rokov sluzi presne na to, co potrebujem a tesim sa na PC4, ze z toho vytrieskam este viac 😂😂😂

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta » 10 čer 2019 08:44

Ale to není pesimizmus, PC4 je podle mě přesně pokračováním lajny PC1-PC2-PC3-PC4. Podle mě se časem najde i ta verze s lepší klávesnicí. Je tam ohromný sampler, takže ty možnosti tam budou, otázka je efektová jednotka (To je podle mě největší slabina u el. klavírů pro mě dnes, prostě to nezní analogově). Já prostě jen nechci a odmítám koupit stejně špatnou klávesnici co mám na K2661 - Piana a el. klavíry jsou na takové klávesnici nehratelné a pokud píší že ani kladívková klávesnice není ani zdaleka tak dobrá jako Fatar, tak je to prostě blbé.

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo » 10 čer 2019 11:18

PC4 má mať mechaniku ako SP6 (myslím, že aj SP1 ju má). Skúšal som SP1 a SP6 a je to trošku ľahšie ako TP100LR, ktorá sa zasa niektorým zdá ťažká a tvrdá. Ale na druhej strane, mám SL73 s TP100LR, citlivosť nastavenú na "soft" a parádne sa mi na tom hrá - teda klavírne veci. Organy a synthy nie sú až tak dobre hrateľné, ale zasa povedzme si, že ešte takú mechaniku nevymysleli, aby sa na nej dali plnohodnotne hrať aj piána, aj organy, aj synthy :mrgreen:

petermikuláš
Vybavení

Příspěvek od petermikuláš » 10 čer 2019 12:13

Nazdar chlapci :) já naopak trochu depresie do môjho postrehu prinesiem. Z toho čo doteraz o PC4 viem a aj z toho ako sledujem, že sa vyvíja firemná politika firmy ohľadom aj iných ponúkaných modelov ( a chlapci prosím nepíšte mi, že je to malá firma s piatimi zamestnancami, lebo ja teraz hovorím o firme, ktorá ich vlastní a spravuje, teda aj určuje, čo a ako sa bude robiť) sa obávam, že kurz už nikdy nebude to čo býval, teda naj mega top synťák medzi synťákmi s plným VASTom a pod., ale, že naozaj sa pomaly ale isto vybral na inú cestu, s inou cieľovou skupinou zákazníkov a iným ponúkaným portfóliom produktov. Uvidíme, budúcnosť ukáže, ale nateraz mám z toho všetkého dlhodobo takýto pocit.

Odpovědět