Kurzweil PC4

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Benqo
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od Benqo »

Stardust :palec+:

martinrx
Vybavení

Příspěvek od martinrx »

Stardust píše:
06 črc 2019 20:28
Super nápad, díky! No jo, no, my low-budget muzikanti to máme těžké :-) Jinak zvuky PC3 mi vůbec nevadí, až na ten klavír. Už jsem uvažoval, že půjdu do MODX, ale měl jsem z toho (asi iracionální) pocit, že hraju na pouťový kolotoč. Holt za kvalitu se platí.
Taky řeším nový nástroj za PC3 - chtěl jsem Fotre 7, ale čekací lhůta 4 měsíce a pC4 je stále v nedohlednu a nevím co od ní čekat - dema mě moc nepřesvědčily... Můžeš popsat v čem tě odradila MODX? Už jsem vyřadil Kronos, který mě docela zklamal. - hlavně piana, ale i strings, líbily se mi vlastně pořádně jenom dechy.

petermikuláš
Vybavení

Příspěvek od petermikuláš »

Re: martinrx
Piana na Kronose 2 ta sklamali? No je mi jasne, ze zvuky su vzdy zalezitostou vkusu a vlastneho gusta, ale predsa len si myslim, ze na kronosoch su v sucasnosti top piana. Inak myslim, ze ak ta neoslovili piana na kronosoch, tak modx nebude nastroj pre teba.

Nehovoriac o tom, ze po upravach si na kronose urobis akekolvek piana, resp. ak ani to by ti nevyhovovalo, tak do kronosu natiahnes akekolvek sample piana.

Inak ja osobne si myslim, ze kronos je v sucasnosti naj top masina. Ale kazdemu vyhovuje nieco ine.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Piána jsou záležitostí klaviatury, pokud jsi to zkoušel na dynamice - syňtákový mechanice, zkus na kladívka, uvidíš že budeš překvapený

martinrx
Vybavení

Příspěvek od martinrx »

Jasně - dal jsem tomu druhou šanci a zkusil jsem to přes pořádnou klaviaturu. Trochu se to zlepšilo (nebo jsem si začal zvykat :) ).
Ale stejně je ten zvuk takový nějaký hranatý a zvláštně perkusivní. Ty různé hrany a přehnaně afektovaná ekvalizace je tam slyšet ve více zvucích. Na to nejsem od Kurzweilu zvyklý a trochu mi to vadí. Vím, že s tím lze pracovat a nahrát si jakékoliv samply - jen mám rád když nástroj hraje dobře už z továrního nastavení - a to Kurzweil dělá. Samozřejmě že v PC3 už jsou ty maloobjemové piano zvuky trochu de-mode, ale nic tě v tom zvuku nenaštve a neprudí. A co jsem zaslechl z Forte - kde použili velké a novější samply, tak tam jsou pro mě piana už minimálně na úrovni Norda - a myslím, že o dost lepší než Kronos a nebo Montage.

Prostě za ty peníze co stojí ten Korg, cítím docela zklamání... :?

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Ono můžeš víc pracovat s tím zvukem, proto je to trochu lepší. Jiank Kronos je takovej prostě, obrovská variabilita, ale taky mám raději zvukově svoji K2661, nebo se mi líbí Roland RD-2000, má luxusní klávesnici a potom nástroje Hamound, jenže to je jen KB3 .... chyba byla, že jsem si myslel že SP6 bude znít stejně jako Forte, asi by to od Kurzweila byla blbost kdyby to udělali, to mě hodně zklamalo...

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

Neni dobre ked sa takto porovnavaju zvuky. Nord ma ine, Kronos ine a samozrejme aj Kurzweil. Kazdemu sa bude pacit nieco ine. NORD ma velmy detailne spravene stredove pasmo, mikrofony boli pri kazdom samplovani postavene inak. Kurzweil ma zase perfektne spravene basove pasmo - este pri samotnom samplovani. Aby sme mohli porovnat tieto masiny potrebovali by sme jednu zvukovu kniznicu. Roland sa dostal do slepej ulicky.
KB3 simulacia ma jednu rozhodujucu nevyhodu - aliasing. A nedokaze napodobit obrat tonov.

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Concord: Naprostý souhlas, jsou to různé způsoby samplování, eq, odezvy kláves etc a záleží na osobní preferenci a schopnosti nástroj nastavit. Po pravdě, ještě jsem nebyl na koncertě dobré kapely, kde by mě zvuk klavíru rušil, takže je to spíš otázka pocitu z hraní než zvuku samotného.
Jo, a kladívka dělají strašně moc.

MODX má asi kvalitní zvuky, ale zpracování nástroje je takové hračkoidní. Možná je to čistá psychologie, ale nemohl jsem se do toho dostat. Z různých ukázek se mi to líbilo, ale fyzický pocit je dost laciný. Každopádně za vyzkoušení určitě stojí, tohle jsou jen subjektivní dojmy.

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Inak všimli ste si? V krabici nebol užívateľský manuál. Asi ho ešte rýchlo dokončujú :mrgreen:

martinrx
Vybavení

Příspěvek od martinrx »

Tak nevím... ten doprovodný track je z toho nástroje myslíte?

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Ten chlapik vo videu ... to je ten jeden zamestnanec Young Chang, co bude balit celu produkcnu seriu ... a teraz to balenie trenuje !
Preto to ide tak rychlo vsetko... :P

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

A kde je pedal?

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Za kamerou. V dalsej verzii videa tam bude aj pedal, aj Safety Manual v 47 jazykoch.... :P

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

:mrgreen:
To je setrenie na kazdom kroku. Ale polistyren tam je!

Odpovědět