Kurzweil PC4

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Benqo
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od Benqo » 15 srp 2019 21:07

Ja 2111E určite nedám.
Snáď bude v Muzikeri lepšia cena... aj keď v Kytarách mávajú niekedy dobré akcie :mrgreen:

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta » 15 srp 2019 21:26

“ kytary.cz ich majú už na sklade a to je len polka augusta, takže páni kto zvažuje investovať 2111 eur, tak na skllade už nové kurze čakajú.” Sám znáš mojí odpověď, kup si za ty prachy překabátěný Medeli, když za to koupíš Kronose. Zvukově i Kros je srovnatelný řešení za poloviční cenu. Očesaný Forte by mělo stát daleko méně

petermikuláš
Vybavení

Příspěvek od petermikuláš » 15 srp 2019 23:41

Vla-sta: presne, plne s tebou súhlasím. Rovnako si myslím, že je to prekabateny Medeli a z toho dovodu je cena straaaaaašne prehnana.

Chlapci nehnevajte sa na mna, je to samozrejme len moj nazor a mam vas rad, ale cena 2111 eur je za plastovu mašinu s gumennymi tlačitkami a činskou klaviaturou mega premrštena. Sám som zvedavý koľko sa ich predá, a to myslím len v dobrom. Myslím, že stokrát lepšie by to poriešili keby dali na trh radšej kvalitný rack a som presvedčený, že by si našiel svojich majiteľov oveľa viac.

petermikuláš
Vybavení

Příspěvek od petermikuláš » 15 srp 2019 23:57

P.S. Chlapi čo chcete za každú cenu nový kurzweil. V muzikeri majú teraz Forte 88 za 2799 eur čo je "len" o 688 eur viac ako je cena za PC4. A máte novú vlajkovu loď !!! A píšu, že Forte 88 vyrábaju vraj v Nemecku. Forte 7, ale už v Číne.
Ja osobne by som v takomto prípade určite bral to Forte 88 a nad PC4 by som veľmi neuvažoval. Ale je to len môj pohľad. Každý nech si urobí po svojom. Proti gustu ziadny disputat.

petermikuláš
Vybavení

Příspěvek od petermikuláš » 16 srp 2019 00:06

P.S.2: A u Thomanna maju Forte 88 dokonca za 2790 eur.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta » 16 srp 2019 06:53

Tady pán prodává Forte už asi půl roku, za cca 2200 EUR: https://hudebnibazar.cz/kurzweil-forte-8/ID224210/

Jinak podle mých informací už u PC3 chystali rackovou verzi nástroje, ale vývoj byl zastaven z důvadu malých prodejů.

petermikuláš
Vybavení

Příspěvek od petermikuláš » 16 srp 2019 12:08

No dokonca. Forte 88 v záruke za 2200 eur, to je super !!! Ak by som chcel upgradnut do noveho kurza isiel by som urcite do Forte. Dokonca tento čo sem postol Vla-sta je za cenu PC4ky.
Hoci ja som upgradol na inu značku :) a som mega spokojny.
Mna bohuzial Forte nikdy nechytilo tak, aby som mal pocit, ze ho chcem. Vizualne sa mi nepaci, ale to je len o osobnom vkuse.

petermikuláš
Vybavení

Příspěvek od petermikuláš » 16 srp 2019 15:32

Vla-sta píše:
16 srp 2019 06:53
Jinak podle mých informací už u PC3 chystali rackovou verzi nástroje, ale vývoj byl zastaven z důvadu malých prodejů.
No však toto je to, že predaje majú celkovo malé a obávam sa, že vypustením stroja strednej triedy ako je PC4 s vlastnosťami ako sme popísali a ešte za takú vysokú cenu, tie predajné čísla moc nestúpnu. Ono totižto problém dnes je v tom, že fakt konkurencia je neskutočne vymakaná a ponúka v každom segmente kopu kvalitných synťákov za pomerne nízke ceny (samozrejme v porovnaní spred 20 rokov). Vtedy bol naozaj K2500, K2600 a dlho nič a potom konkurencia. Dnes to ale tak nie je, doba sa zmenila, na trhu je množstvo super synťákov s veľmi vysokou kvalitou zvuku, obrovskými možnosťami a super jednoduchým ovládaním. Zoberte si už len fakt, že kronos ponúka 9 rôznych syntéz na prácu so zvukom, plus mega samper a to všetko v jednej mašine. Alebo aj podobne sú na tom yamaha, roland, či nord. Nehovoriac o tom, že dnes s úžasom ja osobne sledujem ako sa brutálne rýchlo vyvíja smerom hore ku kvalite aj Uliho firma a držím mu neskutočne palce. Ten chlap je podľa mňa úplne mega, jeho filozofia ako chce vyrábať synťáky a to ako začína vyrábať kvalitné synťáky ma veru dostáva do úžasu. Mali ste už v rukách od neho napr. Deep Mind 12? Vrelo odporúčam. Myslím, že súčasný vývoj bude ešte veľmi zaujímavý a myslím, že dosť prevratný :)

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta » 16 srp 2019 22:31

Ad Kurzweil) mě spíš mrzí že mrhají časem na kvantum zbytečných modelů. Forte je dobrej model, ale nedá se prodávat za ceníkovou cenu. Souhlasím s tím, že konkurence je prostě silná. PC4 beru jako o pokus udělat lehký špičkový klávesy, ale než to vyvinuly, tak jim konkurence utekla, no.... tak dlouho odkládali prodej, až většina lidí nevydržela a dala na rozum a přešla na Kronose.

Ad Bdhringer) dělám muziku dlouho a Behringer vždy jen dělal kopie něčeho. Teď asi jdou správným směrem, ale moje zkušenost je, že je to postavený na shit součástkách. Měl jsem od nich velkej profesionální mix a užil jsem si dost ponížení od profíků. Cokoliv v muzice používáš , musí krom zvuku mít i tu správnou značku, jinak ti to dají pocítit.

Tím se dostávám zpět ke Kurzweilovi, nikdo není ochoten platit veliký peníze za výrobek s nedostatkem prestiže. Prostě předělaný Medeli tomu nějak nevěřím

concord
Vybavení

Příspěvek od concord » 20 srp 2019 09:01

Vla-sta píše:
15 srp 2019 21:26
... kup si za ty prachy překabátěný Medeli, když za to koupíš Kronose. Zvukově i Kros je srovnatelný řešení za poloviční cenu. Očesaný Forte by mělo stát daleko méně
1.Vlasta Kronos sem uz nikdy netahaj to je najvysia trieda. PC4 tam nepatri! Ano za 2100 eur sa ti moze o Kronosovi len snivat.

2.Prekabateny Medeli? Uz si na tom hral? Nemame ani sajnu o tom aka tam je klaviatura. Jedno je iste zatial ten co na nej hral - Pianoman povedal ze je velmy dobra. Takze tak.

3.Gumove tlacitka ale co? Ano toto je vec vkusu. Ano sme totisto v strednej triede. Tam sa na taketo veci prilis nehladi. A ozaj tacitka nemaju vpliv na vykon a zvuk. Osobne mi to nevadi.

4.... konkurencia utiekla .?
No ja som presne opacneho nazoru. A teda v com utiekla konkurencia?
V klaviatura ma aj aftertac co napr. u MODX nieje.
V polifonii. No PC4 ma dvojnasobnu oproti MODX.256 vs 128
V sequenceri? no ModX ani nema plnohodnotny sekvencer.da sa pisat aj dalej ale PC4 ma mnoho veci co nastroje v strednej triede nemaju.

5. Kross sa zvukovo ani nepriblizuje k PC4. Ma kros KSR? Taku polifoniu - ta tiez ovplivnuje alebo skor brani k poskladaniu kvalitneho zvuku. Zrovnavat VAST z KROSS je ako zrovnavat Ferrari a Trabant. :mrgreen:

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo » 20 srp 2019 09:28

Chlapci, navrhoval by som, aby sme sa vrátili k téme, o ktorej je toto fórum (a vlákno). Serinká ma, že aj na fcb-ku sa nejaký týpek z Prahy pustil do PC4 a najradšej by asi rozbil všetky PC4... namiesto toho, aby sa tam/tu riešili veci typu:
- ako spravím toto?
- toto som spravil, čo si o tom myslíte?
- atď.
Vla-sto, hlavne teba prosím, píš konštruktívne veci. Pokiaľ nemáš PC4, tak nešpekuluj. Dôležitejšie veci tu potrebujeme riešiť ;)

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta » 20 srp 2019 12:34

Tak já se omlouvám, ale jednalo se spíš o frustraci z příliš vysoké ceny. Jedna PC4 je už i na prodejně v Praze, do Brna se jim nechce žádná dávat asi zatím....., navíc mají od 6-8.9 v Praze veletrh, kde určitě bude možnost porovnání . (v Praze je na prodej jeden Kronos jedna 88 za tuto cenu třeba ....)

MDudas

Příspěvek od MDudas » 21 srp 2019 18:00

Dalsi Cinan/Korejec/Japonec, co nema hudobny sluch....
Nazve to "Organ review" a panko ukaze svetu, ze distortion sa da menit koleckom a leslie tremolo zapinat pedalom.
WOW ! To je zrejme nejaka novinka na korejskom trhu .... :shock:

Odpovědět