Kurzweil PC4

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
petermikuláš
Příspěvky: 358
Registrován: 04 led 2014 00:48
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od petermikuláš »

Suhlasim do bodky s Vla-sta. Presne preto si nechavam okrem mojej PC3k7 aj K2661 a K2600. Su to neskutocne a plnym VASTom neprekonane masiny. Nedam na nich nikdy dopustit. A ked k tomu pridate zvuky od chalanov z aos-pro tak je to neprekonatelne. Len samozrejme technicky uz zaostavaju v sucasnej dobe.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od MDudas »

petermikuláš píše:
07 dub 2019 10:32
Kurnik, ale neda mi: to je fakt taky problem vyrobit jednu poriadnu K3000 s peknym telom, plnou VAST, farebnym poriadnym displejom , niekolko GB pamate, samplerom a vstavanym ribbonom, plus sada otocnych gombikov na rychlu editaciu zvuku, namiesto tlacitok? Kurňa veď to všetko malu už v k2600 ke, tak by stacilo to len takto prisposobit dobe a mali by znova podla mna celne miesto na trhu a hrali by prve husle. Ved zvukovo a moznostami editacie su tie Kurze furt jednoznacne suverejne najlepsie!
No... je to problem... Hi-Tech vyzaduje stovky ak nie tisice ludi v jednej firme. Kurzweil ich ma tusim desat. ? Pre mna je zazrak, ze vobec este existuju. :| Mikro-firma, ktora dokaze vyvijat vlastny hardware aj software s par ludmi a to na celkom dobrej urovni ... :palec+:

Uživatelský avatar
concord
Příspěvky: 810
Registrován: 13 bře 2016 16:45
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od concord »

Uplny suhlas MDudas. :palec+:
Ale prave tieto male firmy musia tvrdo makat aby spravili aspom tu PC4. A to neustale sledujem inzeraty z KURZWEIL ze hladaju programatorov.- tie podmienky su nenormalne. A najst cloveka co naprogramuje napr. PC4 to nieco trva. Podla rozostupu Forte -2014 a PC4 co spravili FM aj tu polyfoniu, forte vtedy este dokonca nemalo ani KSR simulaciu im to trvalo 5 rokov :!:
No a ak by som to zhrnul co vlastne MDudas napisal , to kde su na trhu a na akej urovni - klobuk dolu. Je to ZAZRAK
To ze maju tak malo ludi pre nich znamena ze musia makat o to viac aby vobec existovali.

Uživatelský avatar
petermikuláš
Příspěvky: 358
Registrován: 04 led 2014 00:48
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od petermikuláš »

Chlapci MDudas a concord v tomto sa s Vami oboma nezhodnem (ale to nevadí :) nemusíme mať rovnaké názory, aby sme boli kurzweilisti predsa :) )
To čo píšete mi pripomína to, keď sa sťažuje malý podnikateľ, ktorý pracuje sám, že nemôže viac pracovať a ponúkať lepšie produkty, pretože je sám a robí maximum a teda nemôže ani zvýšiť svoje výnosy a následne ich pretaviť do vyšších výdavkov. Jasné, ale keď zamestnám aj ďalších, viacerých pracovníkov, zveľadíme náš produkt a zarobíme spolu viac a produkt, alebo službu, ktorú poskytneme bude kvalitnejší a kúpi si ju viac ľudí.
Myslím si, že ak by toto urobila aj fy Kurzweil, tak vyrobia znova mega mašinu akou bola kedysi K2500 či K2600 a predaj na trhu by bol oveľa oveľa mohutnejší a to by prinieslo viac peňazí do zárobku, to by prinieslo viac peňazí, ktoré by mohli investovať do vývoja atď.
Takto to proste chodí v podnikaní.
Ale je možné to robiť samozrejme aj v malom. Len niekedy je to škoda.

Uživatelský avatar
concord
Příspěvky: 810
Registrován: 13 bře 2016 16:45
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od concord »

No predpokladam ze maju dvovod tam mat zamestnanych +-10 ludi. Lepsie 10 spickovych ako 1000 ktory nebudu mat paru.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od MDudas »

Problem dnesnej doby je, ze predovsetkym zarabaju firmy, ktore dokazu genialne zabalit a draho predat lacny produkt. A hlavne vela vela kusov !!! Ani jedno z toho na Kurzweil nesedi. Takze to nie je o zbytocnom "stazovani sa", ale o realnych podmienkach na trhu, s ktorymi bojuju vsetci. Velke aj male firmy. Ale kym velke to nejako preziju, male zivoria alebo skapu, lebo nemaju take rezervy.

Alebo inak - kedysi naslapany K2600XS stal cez 10 000USD. To je ako dnes 20 000€ a viac. Kto si dnes kupi klavesy za 20 000 ? Alebo aspon za 10 000? Za 5 000 !?!? :wink: Divna doba toto, ze ludia si kupuju telefony za 500+€ a televizory a pracky za 400€.

Btw. Peter, mas predstavu, kolko zaraba spickovy programator vo velkom meste v USA ? Vies kolko kusov PC4 musia predat, len aby zaplatili par vyvojarov ?

Uživatelský avatar
gari
Příspěvky: 254
Registrován: 20 úno 2009 09:37
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od gari »

Ved aj preto ti Korejci, ci nie? Pristup zostane?

Uživatelský avatar
petermikuláš
Příspěvky: 358
Registrován: 04 led 2014 00:48
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od petermikuláš »

MDudas píše:
08 dub 2019 18:11
Problem dnesnej doby je, ze predovsetkym zarabaju firmy, ktore dokazu genialne zabalit a draho predat lacny produkt. A hlavne vela vela kusov !!! Ani jedno z toho na Kurzweil nesedi. Takze to nie je o zbytocnom "stazovani sa", ale o realnych podmienkach na trhu, s ktorymi bojuju vsetci. Velke aj male firmy. Ale kym velke to nejako preziju, male zivoria alebo skapu, lebo nemaju take rezervy.

Alebo inak - kedysi naslapany K2600XS stal cez 10 000USD. To je ako dnes 20 000€ a viac. Kto si dnes kupi klavesy za 20 000 ? Alebo aspon za 10 000? Za 5 000 !?!? :wink: Divna doba toto, ze ludia si kupuju telefony za 500+€ a televizory a pracky za 400€.

Btw. Peter, mas predstavu, kolko zaraba spickovy programator vo velkom meste v USA ? Vies kolko kusov PC4 musia predat, len aby zaplatili par vyvojarov ?
MDudas, uznávam, v tomto všetkom čo si tu napísal máš pravdu. Toto beriem.

Hej máš pravdu, do k2600 Kurzweil narval všetky vtedy najdrahšie súčiastky a naozaj stálo to mailant. Málokto si mohol vtedy kúpiť K2600XS. Chlapík, ktorý mi pred rokmi predával svoju K2600X za ňu vtedy zaplatil 8 300 eur! A máš pravdu aj v tom, že keby teraz vybúchali najnadupanejšiu K3000 a stála by 20 000 eur, nikto by to nekúpil, ani ja. Ani za 10 000 eur by som ju veru ani ja nekúpil. Musím uznať. Hej hej, ľudia si dnes v pohode kúpia telku za 3000 eur, mobil za 1500 a pohodička a pri synťákoch ....

hej máš pravdu aj v tých platoch vývojárov v USA. Myslím, že práve preto skončil Kurzweil u Kórejčanov v podstate v Hyundai ako okrajový produkt. Smutné.

Uživatelský avatar
petermikuláš
Příspěvky: 358
Registrován: 04 led 2014 00:48
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od petermikuláš »

P.S.: Hej a je mi rovnako jasné, že gigant ako Yamaha primárne nezarába z predaja synťáku Montage, ale v prvom rade v masovom predaji či už rady PSR alebo aranžérov ako Tyros3, 4 či Genos, rovnako ako Korg nežije primárne z masového predaja Kronosa ale hlavne z KORG PA600, 700, 1000, PA3X, PA4X a podobných aranžérov.

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od Vla-sta »

Ono hlavně Yamaha vydělává na fabrikach v Indonésii, kde vyrábí nejlevněji jak to jde a prodává rádoby profesionální nástroje. Při tom platí armády druhoradych sólistů, kteří jí zajišťují výlucne postavení na trhu školních nástrojů, Yamaha vlastní firmy jako je Line6, Korg, klavíry Bosendorfer. Navíc Japonska vláda dotuje import evropských orchestrů z vážně hudby, kdy hraní v Japonsku pro naše orchestry není úplně prodelecné a navíc se pak umělci, kteří většinou i učí cítí být zavázaní. Je to systém proti kterému Kurzweil nemá větší šanci vzdorovat, jen prostě přežít díky Korejcům

Uživatelský avatar
Benqo
Příspěvky: 741
Registrován: 09 bře 2016 09:59
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od Benqo »

Chlapci, takže výzva pre nás, aby sme kúpili nejaké tie PC4-ky!!! :mrgreen:

Uživatelský avatar
petermikuláš
Příspěvky: 358
Registrován: 04 led 2014 00:48
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od petermikuláš »

Hej dáva to zmysel. Na každej škole, ktorú poznám sú to predovšetkým Yamahy na ktorých sa učí a ktoré sa odporúčajú následne učiteľmi, aby ich rodičia zakúpili svojim deťom k výuke. Hej je to mega pozichrovaný uzavretý systém. No a o tej najlacnejšej pacovnej sile, radšej ani nechcem hovoriť. Smutné. Takýto je žiaľ súčasný svet, smutné.
Buďme veru radi, že tu máme ešte stále Kurzweil. A že sme tu takáto menšinová partia zvukových nadšencov. Vďaka chlapci.

Uživatelský avatar
petermikuláš
Příspěvky: 358
Registrován: 04 led 2014 00:48
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od petermikuláš »

Benqo píše:
08 dub 2019 19:55
Chlapci, takže výzva pre nás, aby sme kúpili nejaké tie PC4-ky!!! :mrgreen:
Presne tak! Niekto ten Kurzweil musí skrátka zachrániť :D

Uživatelský avatar
petermikuláš
Příspěvky: 358
Registrován: 04 led 2014 00:48
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od petermikuláš »

Kurňa veď ja ten Kurzweil už zachraňujem :D kúpil som si novú PC3K7, k tomu KORE 64, Ribbon kontroler, pedál Kurzweil, sluchátka mám tiež samozrejme Kurzweil a kurňa aj auto som si kúpil nový Hyundai :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No a k tomu kúpim aj jednu novú PC4 ku a bude ! :palec+: :mrgreen: :palec+:

Keď toto urobí každý, chlapci máme Kurzweil zachránený :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ( v zmysle pošli túto správu ďalším 50tim svojim známim :mrgreen: )
Naposledy upravil(a) petermikuláš dne 08 dub 2019 20:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
concord
Příspěvky: 810
Registrován: 13 bře 2016 16:45
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od concord »

Benqo píše:
08 dub 2019 19:55
Chlapci, takže výzva pre nás, aby sme kúpili nejaké tie PC4-ky!!! :mrgreen:
Pockajme este nevieme cenu. :mrgreen:

Odpovědět