Kurzweil PC4

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
MDudas

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od MDudas » 10 zář 2019 15:28

Jak mohol byt Made in China ? Vsak je to KP1 = Korejsky-Pedal-Jedna. :wink: Inak, ktorej kvality sa vlastne mame bat viac. Cinskej alebo korejskej ?

Zadarmo to teda fakt nebude. :shock: Ved to uz je cena CC pedala. Plast za 3E, kov 2€, kabel a jack 3€, potak vnutri 1€. Dokopy 58€
https://www.thomann.de/gb/kurzweil_kp_1h.htm

martinrx
Vybavení

Příspěvek od martinrx » 10 zář 2019 17:18

My obyčejní hudební dělníci to máme takto:
Pojem Half Damper nás za prvé uráží 8) , a za druhé nevíme co to znamená... :mrgreen:

concord
Vybavení

Příspěvek od concord » 10 zář 2019 17:40

No ja by som do toho half siel.Ma totiz polohu pri ktorej este nepracuje sustatin naplno ale len o kratky cas posunie rozpad tonov. 8)

MDudas

Příspěvek od MDudas » 10 zář 2019 23:09

martinrx píše: Pojem Half Damper nás za prvé uráží 8) , a za druhé nevíme co to znamená... :mrgreen:
Je to take to "panske huncutstvo" (cesky preklad ...snad nieco ako pansky darebny hratky ?).
Akoze realne dusitko neni len 0/1, ale sa otvara na nejakom intervale. Tak sa to snazili napodobit.
Vacsina z nas to urcite vyuzije. :lol: Mozno s tou novou String Resonance to bude mat nejaky vyznam.

martinrx
Vybavení

Příspěvek od martinrx » 11 zář 2019 01:47

V rychlosti první postřehy k nástroji. (podotýkám, že moje subjektivní :) )

Nástroj váží opravdu jen asi třináct kilo!!!! Za mě volám "heureka" ... 8) . vzhledem k tomu, že jej budu tahat stále z domu do dodávky, na stage a zase zpět, tak jsem štastný.

Konstrukce je podle mě v OK - není to už obrněný tank jako PC3, ale vzhledem k tomu, že je to z plastu, tak nemám výhrad - nepůsobí to na mě jako třeba MODX, kerý když vezmeš do ruky, tak máš pocit, že se to za minutu rozsype. Trochu mám obavy z vrchního panelu, který má strukturu jako imitace broušeného kovu: pokus dobrý, na první pohled slušný designový prvek, ale mám obavu, že až na to začne usedat prach zvířený rozjásanými davy na letním parketu, či festivalové louce, tak bude problém to udržovat.
Zadní vykrojený panel s konektory - úžasné dílko: zdířky jsou kousek od vrchní hrany - při zapojování už si nikdo nemusí lámat páteř, krk, a převracet piano aby se někam možná trefil. Velká pochvala.
HW slidery a potenciometry: má to význam a velký potenciál! nabízí rychlý přístup k některým hlavním parametrům úpravy zvuku. Jednoduché a návykové. Jen by to mohli ještě dotáhnout dál. Bude to mnohem lepší než tukat do velkého dotykového displaye třeba na kronosu, kde je nakonec všechno malé a je problém se někam trefit.

Klaviatura - je hratelná a opravdu těžká klavírní. nejsem klavírista, takže bych uvítal nějakou lehčí - třeba ten Fatar co je v Nord Pianu. Ale je to otázka zvyku. dynamika je OK. Z čeho mám obavy je její slabší boční vedení - nejdřív jsem si toho při hře nevšiml, ale když jsem to začal zkoumat tak jsem znervozněl jestli se to nebude časem zhoršovat.

Zvuky: Zlepšení u pian (oproti PC3) znatelné ale myslím, že rezervy tam ještě jsou. Samotné piana jsou převážně suché, středové, ale v aranži velmi dobře padnou a je slyšet i co se tam na ně hraje. :mrgreen:
Zlepšení u dechových nástrojů znatelné , harmoniky tam jsou taky. Strings víceméně stejné, jen je občas slyšet, že použili větší sampl, takže drobné vylepšení. Naopak Solo strings - no comment. :cry:
Hammond, jsem zatím nedokázal zhodnotit, ale asi opět v pohodě a v podobné kvalitě jako na PC3. Každý si najde a nastaví podle svého vkusu.
Zbytek zvukové výbavy působí, že korejci úplně nevěděli co s tím dědictvím - jak ho rozvinout. Spousta roztodivných zvuků, které se různě točí, syčí, pulsují, převracejí atd... (ale to je stejné i u ostatních asijských firem).

Celkově na mě ten nástroj působí jako nějaký puberták, který zdědil po rodičích kvalitní geny a talent, jen ještě úplně neví jak s tím naložit. Ale na druhou stranu korejci jsou schopní vstřebat, vyrobit a napodobit cokoliv, takže jim věřme že se to postupně doladí...

Takže momentálně to vidím ve fázi: už to jaksi funguje, pokud to chceš mít dokonalé, tak dodělej doma. Ale na druhou stranu - to máte podobné i např. u Kronose, jen za dvojnásobnou cenu.

PS: Flash Play je opravdu velký posun. Nástroj je připravený k hraní za pár sekund. Nikoliv za pár minut, jako výše zmíněný konkurent.
Takže když vypadne během koncertu na open stage proud, nemusíte vyhlašovat pivní soutěž, než bude kapela zase schopná dohrát svůj set :palec+:

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta » 11 zář 2019 07:43

Half Damper - je nějaký model co doporučuješ?

Re martinrx: Díky za první postřehy ...... víc prý nesmím komentovat :mrgreen:

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo » 11 zář 2019 08:42

Celkově na mě ten nástroj působí jako nějaký puberták, který zdědil po rodičích kvalitní geny a talent, jen ještě úplně neví jak s tím naložit.
:mrgreen:
Half Damper - je nějaký model co doporučuješ?
Čo viem, tak Kurzweil má v ponuke svoj KP-1h.

petermikuláš
Vybavení

Příspěvek od petermikuláš » 11 zář 2019 08:47

Vla-sta: "Diky za prvni postrehy....vic pry nesmim komentovat" - si zabil chlape :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec+: :palec+: :palec+:

concord
Vybavení

Příspěvek od concord » 11 zář 2019 08:51

Priamo od Kurzweil http://kurzweil.com/accessory/kp-1h/overview/
To som rad ze si to takto zhodnotil. Na druhej strane si vedel do coho ides. No nespominas zvuky z FM enginu. :wink:

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta » 11 zář 2019 09:54

KP-1H v Kytarách nemají...., jen u Thomanna za 59E

martinrx
Vybavení

Příspěvek od martinrx » 11 zář 2019 10:01

concord píše:
11 zář 2019 08:51
No nespominas zvuky z FM enginu. :wink:
To je jedna z veci kterou jsem mel na mysli. Neco malo tam je - na zadek jsem si nesedl :wink: - ale potenciál asi veliky.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta » 12 zář 2019 15:34

sorry, byla to "somárina"
Naposledy upravil(a) Vla-sta dne 13 zář 2019 07:22, celkem upraveno 3 x.

concord
Vybavení

Příspěvek od concord » 12 zář 2019 15:51

Udrzujme uroven tohto vlakna Vlasta.

R F

Příspěvek od R F » 18 zář 2019 13:09

používám ke Kurzweilu - https://shop.disk.cz/slp3-d--studiologic-/ . Jinak díky za diskuse, asi do něj půjdu, potřebuju něco fakt lehčího.
[soundcloud]Hraji jen na Yamaha DX – SY a Kurzweil[/soundcloud]

Odpovědět