Kurzweil PC4

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
petermikuláš
Příspěvky: 358
Registrován: 04 led 2014 00:48
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od petermikuláš »

V súčasnosti mi chýba vlajková loď.
Naposledy upravil(a) petermikuláš dne 02 říj 2019 17:18, celkem upraveno 1 x.

Vla-sta
Příspěvky: 794
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od Vla-sta »

Ta vlajková loď chybí a je to tím, že Kurzweil je malá firma a nemá sílu přijít co každý rok s nějakou extra novinkou. Měli by se vrátit k tomu co je malý firmě vlastní a to dělat jen dobré věci. Profíci kteří jsou opravdu dobří vydělávají ve světě hrozný prachy a oni mají rádi špičkové věci a rádi si za ně připlatí. Ten průměr pak reptá, ale tak to je... Jen pro příklad: špičkový dirigent či klavírista si vydělávají desítky tisíc EUR za jedno představení a co potřebují? Potřebují nástroj, který umí dobře klasické nástroje, aby krom 88 klapek jim nabídli i zvukový modul. V popu to ani rozebírat nebudu, tam lítají v luftu ještě větší lowe....ale jde o to, že to řešení musí být takové, že doma chtějí mít těžkou mrchu se super klávesnicí, na koncertní šňůry 76klapek a na zahraniční turné zvukový modul...

Co by rozhodně neměli dělat je nástroje jako SP6 - špičkovej zvuk dát do šhit obalu, dát shit klávesnici a zmrvit ceny starších nástrojů svojí značky ....protože málokdo si koupí nástroj pokud za tu cenu pocitově hraje hůř než nedodělanej nástroj za 1000Eur...

Uživatelský avatar
judik
Příspěvky: 211
Registrován: 08 říj 2007 11:22
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od judik »

"Co by rozhodně neměli dělat je nástroje jako SP6 - špičkovej zvuk dát do šhit obalu, dát shit klávesnici a zmrvit ceny starších nástrojů svojí značky ....protože málokdo si koupí nástroj pokud za tu cenu pocitově hraje hůř než nedodělanej nástroj za 1000Eur..."

Pod tohle se podepíšu. Kvůli klávesnici jsem přešel z SP řady na Artis, kde je Fatar a mám k tomu navíc zvuky z Kore64 a lepší ac. piána. Artis se dal koupit v akcích s výraznou slevou :-)

pipe
Příspěvky: 37
Registrován: 01 úno 2010 01:03

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od pipe »

Podle mě vidíme na PC4 historický moment, kdy „vlajková loď“ nějaké klávesové firmy nastoupila cestu miniaturizace (hmotnosti) a tím úspěchu. Weiser na jaře snad ze všeho nejvíc u PC4 zdůrazňoval malou váhu. Dělá to na svém webu i teď: Weighing in at 28lbs and priced at $1995, the PC4 is the mid-range board that I used to dream about designing back when I worked for Kurzweil R&D, a board that simply wasn't possible until now! Můžeme si o tom myslet co chceme, ale normální lidi už nechtějí tahat 35 kg těžký nástroj jako byla K2600. Je to obdoba vývoje, který vidíme ve spotřební elektronice, např. u mobilních telefonů. Kdyby ten telefon byl sebelepší, nikdo si ho nekoupí, pokud se mu nevejde do kapsy. Já normální asi nejsem, protože bych 35kilovou K3000 klidně s sebou tahal. Ale to je tím, že mé opravdu povedené pianino Petrof se skvělou mechanikou a zvukem koncertního křídla váží přes metrák a mně na tom nepřipadá nic divného. Jenže je jasné, že víc je těch, kteří takto neuvažují. A firmu bude živit masa lidí normálních, ne hrstka těch nenormálních :cry: . Znova: věřím však, že když PC4 postaví Kurzweila znovu na nohy, bude mít firma sílu zaútočit i na samotnou špičku a pak přijde ta K3000. Přál bych si to a proto PC4 fandím, i když před jeho gumovými tlačítky raději zavírám oči.

pipe
Příspěvky: 37
Registrován: 01 úno 2010 01:03

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od pipe »

Problémem je, že pro angažované uživatele jako jsme my tady je takový - do jisté míry ad hoc - vývoj nepřehledný a tím paradoxně ohrožuje prodejnost nových kláves Kurzweila. Proto jsem výše psal o chaosu v současném portfoliu Kurzweilu. Já jsem například v létě o prázdninách uvažoval, že si koupím PC3K8 v doprodeji za 51 000, jenže mezitím se už čekalo na PC4. Teď v září jsem uvažoval o novém zlevněném Forte z Německa za 2200 Euro, jenže mezitím dospívám k názoru, že bude obětováno a zelenou dostane PC4. U něj se mi zase nelíbí gumové gombíky. Forte je sice má pevné, ale pro změnu je to piáno s postupně dolepovanými synťákovými funkcemi a tím na mě dělá dojem provizorního modelu. Výsledkem je, že si zatím asi nekoupím od Kurzweilu nového nic. Ale nebijte mě, o přežití Kurzweila nerozhodnou ani Češi, ani Slováci, jedněch i druhých je na to příliš málo. Chleba se bude lámat v USA a v Německu, potažmo v západní Evropě.

pipe
Příspěvky: 37
Registrován: 01 úno 2010 01:03

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od pipe »

A řadu PC3(K) opravdu pohřbili. Jak jinak by se dalo vysvětlit, že v komparační tabulce vlastností nástrojů na webu Kurzweilu už není ani uváděný PC3? Jak se pak mají zájemci o starší a novější nástroje Kurzweil orientovat v tom, co který umí? No, Weiser asi věděl proč odešel, šlo to zřejmě od 10 k 5.

Vla-sta
Příspěvky: 794
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od Vla-sta »

Asi tak .... a to do toho ještě promluví sankce proti Číně.....

Uživatelský avatar
petermikuláš
Příspěvky: 358
Registrován: 04 led 2014 00:48
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od petermikuláš »

Vla-sta, judik, pipe plne súhlasím s tým, čo ste napísali. presne takto to vnímam. Lepšie by som to sám nenapísal. A rovnako aj ja fandím PC4 ke.
Naposledy upravil(a) petermikuláš dne 02 říj 2019 17:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3738
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od MDudas »

Weiser robil iba cast soundware. Boli tam este ini chlapici a zenske na inej urovni v tom Kurzweile....

Peter, ty by si mohol napisat nejaku novelu. Sice by nebola celkom podla reality, ale zato by sa to dobre citalo... :wink:
(a ze to vtedy boli matematicke rovnice, panecku :lol: )

pipe
Příspěvky: 37
Registrován: 01 úno 2010 01:03

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od pipe »

Pojďme se pokusit rozklíčovat sdělení D. Weisera:
Weighing in at 28lbs and priced at $1995, the PC4 is the mid-range board that I used to dream about designing back when I worked for Kurzweil R&D, a board that simply wasn't possible until now!
Proč to nebylo možné? Co tomu bránilo? Weiserovo vyjádření naznačuje, že to byla nějaká firemní filozofie, nějaká vývojová linie, která tomu bránila. Protože na fyzikálních parametrech součástkové základny a dostupných technologiích to spočívat nemohlo. Na financích taky ne. Když mohli produkovat top-line v podobě PC3(K), mohli zrovna tak produkovat mid-line s gumovými tlačítky a nižší váhou a cenou. Čili v té firmě bylo jakési pnutí, které zamezovalo vývoji produktů v tom směru, který považoval D. Weiser za žádoucí. Tak se udělal pro sebe a finančně jistě neprodělal, protože je samostatným podnikatelem a stále se přitom odkazuje na své někdejší těsné sepětí s Kurzweilem a odvozuje z toho svou odbornou kompetenci, kterou nepopiratelně má. Je to fiškus, ten Dave. Odstřihl se od problematické firmy, ale jenom tak, aby profitoval.

Čili mi z toho vychází, že v té firmě vládne více či méně maskovaná nejistota, co se týče příštího směru vývoje know how. Dobrá, v této chvíli vítězí směr PC4, což se mi v dané konstelaci jeví jako životaschopný počin. A na příkladu Forte můžeme vidět, že se PC4 může zakrátko proměnit v top-line workstation, možná už i bez gumových tlačítek. Jak píše jeden z čtenářů serveru amazona.de (gaffer) ve svém komentáři k recenzi Kurzweilu Forte: Dass es immer wieder Updates gibt ist allerdings auch kein typisch fernöstliches Feature, das kommt wirklich von den Amerikanern, denn die schafften es nie, gleich beim ersten Release ein fertiges Gerät hinzustellen. Wenn ich an Kisten wie ESQ 1 denke, die waren nach dem x-ten Update völlig andere Instrumente. [To, že přicházejí stále nová zlepšení {Updates}, není ovšem žádný typicky dálněvýchodní, nýbrž americký rys. Protože Američané nikdy nedokázali dodat hotový přístroj hned napoprvé. Když pomyslím na mašiny jako ESQ 1 {Ensoniq, 1986}, tak to byly po x-tém update úplně jiné nástroje.] https://www.amazona.de/test-kurzweil-forte-stagepiano/

Řekl bych, že tady se nám před očima v přímém přenosu mění letitá firemní filozofie firmy Kurzweil a my to ne a ne vstřebat. Tempora mutantur, nos et mutamur in illis [Časy se mění a my s nimi]. Mě v tuto chvíli toto všechno mrzí míň než fakt, že umřel Karel Gott. Nikdy jsem ho nemusel, ale najednou cítím, že mi bude chybět. Kurzweila jsem taky nikdy nemusel, protože bych byl tenkrát nucen žít několik let o chlebu a vodě a bydlet a cestovat zadarmo, abych na K2xx měl. Ale když tu ta všeobecně uznávaná top-line Kurzweilu není, je po ní prázdno, není k čemu vzhlížet, jako kdyby se zhroutil Everest. :lol: Ne, nebude to tak zlé – housenka PC4 se za čas promění v překrásného motýla K3000. :palec+:

Vla-sta
Příspěvky: 794
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od Vla-sta »

Já myslím že to tak není. PC3 a Forte jsou zatížení použitím mechaniky Fatar. Co vím, tak cena Fataru se může pohybovat někde mezi 600-900 EURO. Čínskou klávesnici poříděj za 50 EURo. To je ta změna filosofie... ve chvíli kdy uděláš dražší nástroj, jeho prodejnost je výrazně nižší než nějaký školní Piano. A oni, pokud mají nějakou firmu v Číně, musejí zaplnit něčím kapacity linky. Logicky to jsou školní piana a s těmi ale jdou do velmi drsné konkurence s Indonézskou výrobou Yamahy. Nejlevnější země světa jsou Pakistán, Indonésie, ne Čína... a bohužel Yamaha má laťku hodně vysoko

pipe
Příspěvky: 37
Registrován: 01 úno 2010 01:03

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od pipe »

Jo, to jo, to je svatá pravda, já jsem nemyslel, že housenka úplně zmizí. Ta zůstane, ale když se prodá hodně housenek a zbude pár krejcárků navíc, tak oni ji naklonujou a vypěstujou ještě motýla. K mání pak budou housenky i motýle. :wink:

Uživatelský avatar
concord
Příspěvky: 808
Registrován: 13 bře 2016 16:45
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od concord »

pipe píše:
03 říj 2019 00:34

Řekl bych, že tady se nám před očima v přímém přenosu mění letitá firemní filozofie firmy Kurzweil a my to ne a ne vstřebat.

V tomto s tebou naprosto suhlasim, v podstate to aj takto bolo myslene. Davidovi sa splnil detsky sen :mrgreen:
no a ja som rad ze takyto nastroj akym je PC4 je na trhu. A tu suhlasim z Pipe, ze je to predzvest superstroja K3000 :palec+:

Keby som dnes kupoval nastroj tak by to ale nebola PC4 ale takmer na 99% FORTE. Proste je to flagship.

Vla-sta
Příspěvky: 794
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od Vla-sta »

Jako takhle PC4 je krok správným směrem, to se shodneme všichni. Forte je ale taky super nástroj....

Uživatelský avatar
Benqo
Příspěvky: 663
Registrován: 09 bře 2016 09:59
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od Benqo »

A týmito pozitívnymi komentármi by sme sa mohli vrátiť k môjmu postu, že hoďte sem, čo by mal nový superstroj vedieť. Teda ak súhlasíte. Potom s tým môžeme bombardovať ostatné fóra :mrgreen:

Odpovědět