Kurzweil PC4

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
petermikuláš
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od petermikuláš »

MDudas píše:
02 říj 2019 14:44

Peter, ty by si mohol napisat nejaku novelu. Sice by nebola celkom podla reality, ale zato by sa to dobre citalo... :wink:
(a ze to vtedy boli matematicke rovnice, panecku :lol: )
No žiaľ, pokiaľ to takto niekto vníma, že tu píšem veci, ktoré "nie sú celkom podľa reality", tak je to asi pre mňa informácia, že už by som tu nemal aktívne prispievať. Myslel som, že tu človek môže napísať a podebatovať s ostatnými o tom čo si na danú problematiku myslí, ale zdá sa, že celkom nie. Každopádne písať "nejakú novelu, ktorá by síce nebola celkom podľa reality, ale zato by sa dobre čítala", tu určite nebudem a ani nemám o to záujem. Takže ak niekto vyhodnotí a vníma moje príspevky tak, že sú nie celkom podľa reality, tak sa porúčam chlapci. Budem tieto fóra samozrejme sledovať ďalej, pretože je tu hodne príspevkov, ktoré sú užitočné, či už odborne, alebo tematicky, či názorovo, ale prispievať sem už viac nebudem. Každopádne páni tešilo ma a všetkým želám všetko dobré. Zrejme nastal čas sa z tohoto miesta pobrať a ísť niekam ďalej.

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

Veskere ziadne , nic mi to nevravi. Nepouzil som ho ani raz. A ani mi nechyba. Ja som za priame riesenia. Ked hram - nepouzivam Vst, ked programujem tak cez nastroj. PC pouzivam iba na rekording.

BENQO TY SI CARODEJ
Zelas si midihost mas ho mat. :mrgreen:

Placka

Příspěvek od Placka »

petermikuláš píše:
04 říj 2019 12:59
Takže ak niekto vyhodnotí a vníma moje príspevky tak, že sú nie celkom podľa reality, tak sa porúčam chlapci. Budem tieto fóra samozrejme sledovať ďalej, pretože je tu hodne príspevkov, ktoré sú užitočné, či už odborne, alebo tematicky, či názorovo, ale prispievať sem už viac nebudem. Každopádne páni tešilo ma a všetkým želám všetko dobré. Zrejme nastal čas sa z tohoto miesta pobrať a ísť niekam ďalej.
To ti fakt stačí tak málo, aby ses urazil?

MDudas

Příspěvek od MDudas »

petermikuláš píše:
04 říj 2019 12:59
No žiaľ, pokiaľ to takto niekto vníma, že tu píšem veci, ktoré "nie sú celkom podľa reality", tak je to asi pre mňa informácia, že už by som tu nemal aktívne prispievať.
No tak to si teda pochopil uplne opacne. Nie vsetko, co si v tom prispevku napisal (skoda, ze si ho zmazal), bola realita. Nieco boli akoby tvoje priania. Mne sa ale hrozne pacil ten styl - "to boli casy". Velmi ma to pobavilo, take to: "Jaaaj, vnucata moje.... ked ja som bol mlady, vtedy vyrobili prvu K2000-ku. Panecku, to vam bol stroj, to boli FX-boxy, a ake VAST algoritmy! Take sa uz dnes nevidia." :palec+: :lol:

V ziadnom pripade to nemalo znamenat, ze niekoho vytlacam z diskusie alebo nieco podobne. OK ? Volna diskusia.
Ja som tu tiez popisal uz kopec chyb a vzdy som bol rad, ked ma niekto opravil.
Napr. naposledy pred tyzdnom ... :lol: ... to mi pytkin vyjasnil, ze MIDI ma opticky clen vzdy len na vstupe, nie na oboch kabloch. Je to logicky nezmysel, ale aj tak som si to myslel cele roky... 8)

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Benqo píše:
04 říj 2019 12:37
MDudas, concord, vaše emócie z Editora? :mrgreen:
Neryp ! :P
Uz som to tu pisal - SoundTower editor je fajn. Ja by som za neho na zaciatku dal aj tych 60 USD ci kolko. :palec+:
Je dobry na pochopenie celej struktury a moznosti az do hlbky. :shock: (lebo Kurzweil neni len dynamic VAST).
Nebyt toho editora, asi by som si vytrhal vlasy alebo PC3 predal. Bol to moj prvy takto zlozity stroj.

Jeho jediny problem je, ze je STRASNE chybovy. Obcas ukazuje nespravne hodnoty, ine struktury, boxy a pod, zapise nespravne hodnoty do klavesu, dokonca niekomu vraj aj poskodil programy. A pri Setupoch je to vraj este horsie.. :palec-: :palec-: :palec-:

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Vidim dobre, ze PC4 ma aj nejaky pokus o "graficke znazornenie" sekvencera ?

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Tak porovnání zvuku: Fantom x Kurzweil PC4 na technické možnosti by samozřejmě PC4 prohrála. Celkově je otázkou nastavení při nahrávání, ale mě přijde PC4 taková ucinkaná, Fantom má plnější hutnější středy, rozdíl ceny je ve prospěch PC4

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

Fuha tak ale PC4 sa mi aspom podla zvuku javi dokonca dynamickejsia ako FANTOM :!:
Pred Kurzweilom davam klobuk dole. Toto je fantasticky vysledok z 2 GB. Pozrel som si video najprv bez obrazu. A potom pozeram ze VAU toto je PC4. :mrgreen:

Vlasta respektujem nazor ale tak ja pocujem na PC4 body resonance co Fantom absolutne nedava. :wink:

zvlast porovnavacka 1.45-1.55 tam to co hra PC4 zvuk sa dalej sfarbuje casom vs. pri Fantome ostava dalej rovnaky.
Naposledy upravil(a) concord dne 08 říj 2019 10:21, celkem upraveno 1 x.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

To není nic proti Kurzweilovi, ale Fantom mě hodně, hodně překvapil. navíc při živým hraní víc využiješ ty středy a rozdíl v ceně je propastný.... navíc u Rolanda nenajdeš ani zmínku a hodnotě samplů .... takže člověk ani netuší co ta mašina je vlastně zač... navíc mi Fantom přijde věrnější ke zvuku reálných pian Petrof , Bohemia, Steinway co slýchám..., Kurzweil mi spíš přijde jak Yamaha s nenapíchanýma filcema, to ale profíci z vážné hudby nemají rádi...ale třeba u hodně silných uderů si asi Kurzweil vede dobře.... takže je to spíš o celkovým nastavení...

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

Vlasta sample u pian pri Fantome nehladaj. Bohuzial Roland zabludil do slepej ulicky. Kdezto pri samploch sa to bude stale vyvijat u Rolanda su na konci. Kurzweil moze dat do next modelu 5 GB piano a tam bude zvukovy pokrok jak hrom. No a teraz mi povedz co urobi Roland.
+ da sa nasamplovat akykolvek zvuk piana. Tj. ze mozu spravit realnu resonanciu. ...atd je tam cesta. :mrgreen:

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Podľa mňa ten Roland hrá super, ale má prehulené basy a znie príliš čisto. To skôr Kurzweil je viac stredový - vždy býval. Pre mňa je zvuk z PC4 viac "prítomný" ako ten čistý, dokonalý z Fantoma. Skôr ide o farbu zvuku, že preset z Fantoma je viac bright. Btw. Fantom má V-piano, čo je fyzikálny modeling = žiadne sample, že?
Mňa vždy prekvapí, keď hráme s kapelou, že ten môj PC3LE s x rokov starými samplami (ale stredovým zvukom!) sa krásne prereže cez mix. Máme teraz aj P-121 a NS1, no napodiv sa ich zvuky v kapele strácajú...
V PC4 je 42 zvukov klavírov, od zahuhňaných po bright, takže si každý nájde to, čo sa mu páči. Teda dúfam, ze chlapci z Muzykuj spravia aj demá "all piano", ako to mali pri Artise a Forte.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

"Mňa vždy prekvapí, keď hráme s kapelou, že ten môj PC3LE s x rokov starými samplami (ale stredovým zvukom!) sa krásne prereže cez mix." ty samply jsou mnohdy totožný jako u nových kláves, ale máš jen 3-4 zvuky na oktávu. Dnes mají na každou klapku sampl (12 tónů na oktávu, 88 tónů na celou klaviaturu + variace na forta a piano), takže ten rozdíl najdeš u špatného chování na nějaké klapce, ale celkově ty zvuky jsou dobré u většiny firem už dlouho...

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

Benqo píše:
08 říj 2019 10:43
... Btw. Fantom má V-piano, čo je fyzikálny modeling = žiadne sample, že?

Tak tak. Tzv. slepa ulicka. :mrgreen: Je len otazka casu kedy pride na radu samplovanie zvlast bez pedala , z pedalom podobne ako je to u VST.

Fantom ma prekvapil ideou FX. 2 aux + 1 insert. :idea: ......co mi to len pripomina???
.....PC3 :!: no ale mame uz 2019 :mrgreen:

A toto som zkopiroval z jedneho fora

K2000 - 1990
K2500 - 1996
K2600 - 1999
K2661 - 2004

PC88 - 1990
PC2 - 2000
PC1 - 2005
PC3 - 2008
PC3K - 2010

Artis - 2013
Forte - 2014

PC4 - 2019
:?: - 2020
mam takeho tusaka ze Kurzweil si tentokrat pocka na noveho KRONOSA a az potom sa rozhodne z cim pojde do boja.
Presne tak ako to urobil KORG v 2011 - vyrobil KRONOSA *2011 rok po vydani PC3K.

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Fantom ma prekvapil ideou FX. 2 aux + 1 insert.
Ale veď totok je také smiešne - nadupaný Fantom a tak málo... (Montage má tiež len dva inserty/program)? Forte+PC4 ponúkajú 8 insertov/program... + 2x Aux.

Odpovědět