Kurzweil PC4

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
MDudas

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od MDudas »

No ved kukni to video - 37:20 - na displeji su hodnoty od 0 do 99.
A nieco ako klasika.... to je asi tak Kurzweil-klasika. Tu pouzili prastaru strukturu a parametre z Yamahy.

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

...na displeji su hodnoty od 0 do 99.
Chlapci nikdo z Vas nemal DX7?
MDudas fuha ozaj teraz neviem. Ale napadlo ma teraz ze ci to nebudu lahsie jednotky 0....99 zrejme max ,lahsie pre programovanie - poctitanie. Aby im vychadzali vzdy cele cisla . A zrejme su si tohto vedomi a tak to zachovali.
Tu ozaj poradi ten kto realne spravil zvuk do DX7. Lebo logicke vysvetlenie tu nieje.

A to sme sa pozreli este len na displej. A uz sme v bludnych vodach. Vdaka KURZWEIL. :mrgreen:

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Chlapci, sklamem vas. Hodnota R je "rate" a teda rychlost v dB/s, pokial si dobre pamatam.
Skusal som na mojom Kurzovi preprogramovat jeden (!!!!) zvuk z DX7, kde som sa snazil o priblizne hodnoty L a R, no cele zle... Nikdy viac. Na yt ma poserp tutorial, kde robi FM podla schemy, no L a R dava od oka.
Je to strasna matematika, lebo to nie su v skutocnosti linearne ciary ale krivky, ktore sa pod hodnotou 20 spravaju uplne inak ako pri vyssich hodnotach. Na nete je jedna diskusia, kde sa to snazia vyjadrit vzorcami, no sam som bol z toho jelen. Na MasteringVAST sme o tom tiez trosku diskutovali.
Preto velky palec hore, ze PC4 ma realny FM engine, ktory to cele spravi za nas ❤

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

MDudas píše:
11 říj 2019 00:12
A ked vidim tie modulacne parametre kazdeho operatora, tak si hovorim - malo tych parametrov mame v Kurzweile. :shock: :shock:
Treba ich VIAC!
Podla mna ak by v Kurzovi dovolili real time ovladanie obalok jednotlivych operatorov, tak by nam z toho vybuchli hlavy... Uz samotne real time ovladanie Levelu operatora + frekvencie v kombinacii s kurzweilovskymi FUNs a MIDI CC je mega... plus kaskadovanie s VASTom... ach, nech uz to priiiiide 😎😎😎

Chlapci, ale ak natrafite na nejaky VASTovsky FM program, tak zakladom je, ze zmena Levelu modulatora ma za vysledok zmenu farby tonu (pridava vyssie harmonicke) a zmenou Levelu Carriera ma za vysledok hlasitost. Kedze ma kazdy operator vlastnu obalku, tak napr. zvuk moze zacat ako SAW a skoncit ako SINE a pod.

Sorry za eseje na temu FM, ja to strasne zerem 😇

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Takze manual od DX7 hovori toto a nic viac: (cely DX7 manual ma 32 stran. PC3 manual ma 380 stran... :wink:

"Each RATE parameters can be set from 0 to 99. A 0 setting produces the longest (slowest) RATE,
and a 99 setting produces the fastest RATE."

OK Benqo, takze dB za sekundu. :lol: To je velmi divna, a dost pomala jednotka. Aj keby bolo 333 dB/s, tak je to nejake pomale, ci ?
Ved je sakra casovy rozdiel medzi nabehom za 5ms a napr doznievanim 5 sekund - ved to je pomer 1:1000 a oni maju len 99 jednotiek.
Povedzme 99dB/s... to je 9,9db za 100 milisekund a teda 0,99dB za 10 ms. To fakt nemoze tak fungovat. Attak pod 10-20ms by sa nedal nastavit.

"Podla mna ak by v Kurzovi dovolili real time ovladanie obalok jednotlivych operatorov, tak by nam z toho vybuchli hlavy..."
= Modulator modulatora modulatora skaskadovany do dalsej VAST vrstvy, tam modulovany a kaskadovany dalej ? A potom na to este CC step sequencer a potom este FX boxy :shock: :oops: .... No mne uz sa zapaluje ta zapalna snura, co mi trci z ucha.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Podle mě 0-99 simuluje jen běh potenciometru, skutečné digitální hodnoty budou asi úplně jiné

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Presne ako pise Vlasta, 0-99 su viac-menej polohy potenciometra. 0 je najpomalsi rate, co je cca 10min do dosiahnutia max/min hodnoty L - jestli se nemylim a 99 je najrychlejsi, par ms (presne dB/s si nepamatam). Medzilahle polohy medzi 0-99 sa neinterpoluju priamou umerou.
DX7 manual je fajn na rychle pochopenie nastroja, ale FM popisuje velmi okrajovo. The Complete DX7 obsahuje asi vsetko o programovani FM v DX7/PC4 😎.

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

MDudas píše:
12 říj 2019 02:13
...
Ved je sakra casovy rozdiel medzi nabehom za 5ms a napr doznievanim 5 sekund - ved to je pomer 1:1000 a oni maju len 99 jednotiek.
Povedzme 99dB/s... to je 9,9db za 100 milisekund a teda 0,99dB za 10 ms. To fakt nemoze tak fungovat. Attak pod 10-20ms by sa nedal nastavit.
:mrgreen: Dobre na to ides MDudas.
99 dB/s. To je podla time=60/rate to vychadza 0,6 s. To je 600ms. A to je pomale.
Fakt netusim co su to za jednotky. Ale dB/s to asi nebude.

Najmensia casova jednotka v systeme je tusim 0,02s opravte ma ak sa mylim :mrgreen:
a potom je to podla mna 99...20ms co predstavuje rate 30dB/s :mrgreen:

Ale ci to plati aj v pre FM engin to neviem. Je to moj odhad.

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

A potom tych 99 neviem coho je rate 30dB/s.
lenze ako pises Benqo neda sa smerom k 0 pocitat linearne. Takze 0 je 10min :?: To sa mi nezda.
Naposledy upravil(a) concord dne 12 říj 2019 10:09, celkem upraveno 1 x.

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Totok su tie matematicke uvahy, paci sa:
https://github.com/google/music-synthes ... elope.wiki
https://groups.google.com/forum/#!msg/m ... SCdu8IPk8J

edit: Je tam napisane, ze rate 0 je 0.2819dB/s = cca 10 minutovy decay z plneho do nuloveho levelu. Rate 99 je 16165dB/s (HA!!!) = cca 6ms. Plus jednotlive Levely a Rates zavisia medzi sebou.
Naposledy upravil(a) Benqo dne 12 říj 2019 10:14, celkem upraveno 1 x.

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

:mrgreen:
tak to som sa uz stratil uplne. :mrgreen:

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

Aku ma samplerate FM? alebo najmensi casovy usek medzi samplami?

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

To mi podla tvojho prispevku vychadza krasne cislo 10000 samplerate.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Moc spekulujete. Jen by mě zajímalo kolik vrstev s tím FM se dá udělat a jestli se za to dá pověsit do cesty VAST .

Odpovědět