Kurzweil PC4

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Benqo
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od Benqo »

PC4-7 s kladivami by bolo super mega kúúúl :mrgreen:
Tak snáď o dva roky Forte2-7 ;)

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Tak podle mě je Forte 7 stále cool, ale i ta cena :mrgreen: :mrgreen: . Podle mě PC4-7 a hlavně SP-6-7 míří do trhu FA, Krome a podobně. A tam půjde hlavně o cenu, prože v ostatních aspektech na živé hraní je Kurz lepší. Takový FA je spíše společník na dlouhé zimní večery, než seriozní nástroj na živé hraní....já takto používám SD-50, na cvičení to má linkový vstup a z komplu si pustím youtube, zvuky to má na midi taky slušný. To je něco co Kurzweil nikdy nebude a vůbec mu to neškodí

MDudas

Příspěvek od MDudas »

A ja by som chcel spolocnika na dlhe zimne vecery ... PC4 s vyvazenou klaviaturou. Tot cez prazdniny som zase omylom sedel za drevenym pianinom, potom som prisiel domov, skusil svoje PC3-7 ... a fuj. Da sa na to zvyknut, TP8 je univerzalna, pomerne dobre urobena... ale fuj... :oops:
A k tomu este chcem tocitka, ako ma Nord. Tie s diodami. :wink:

Jasne. Forte je super uz teraz. Staci ak budu vylepsovat ten OS !
(Dodnes som nepochopil, preco tie velke updaty (kde pridavaju zasadne veci) su zdarma. Sak 20€ za FM syntezu alebo CC sequencer by nikoho nezabilo a im by to pomohlo zaplatit viac vyvojarov.)

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Tak PC4 pro dlouhé večery určitě, ale myslel jsem to jinak. Roland jde u série FA cestou, že ti to nahrazuje i zvukovou kartu, můžeš to mít stále připojený k PC i během nehudebních aktivit a máš super zvuk..... jen nesmíš šahat na klávesnici, ta tě ihned nasere :mrgreen: :mrgreen: . Já se budu snažit rozchodit už po x té mechaniku na XP-10, aby si měli děcka na co hrát a věř že je to problém. Tam ani kontakty nemají svoje přesné místo a uprostřed klapek jsou takový plastový vodiče, ty když se pohnou tak jseš v řiti... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jen musím sehnat nějakou super bílou vazelínu, co tam v originálu byla a už není :shock:

Jinak Dave Weiser napsal, že nemáme čekat naPC4-6 verzi 61, že je to jako bušit hlavou do zdi... :mrgreen:

gari
Vybavení

Příspěvek od gari »

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Damy a pani, PC4-7 bude vraj na predaj od januara 2021. Co budem dovtedy robit??? :?: :shock: :mrgreen:

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

:mrgreen:

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

PC4 v Muzikeri za 1519,-€ 😁

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Ještě dotaz, tady ten masterkeybord dělají dlouho?
https://kurzweil.com/km88/#specs

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

Asi nie, este nieje v ziadnom obchode.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Tady jsem to našel : https://www.kraftmusic.com/kurzweil-km8 ... oller.html
Cena není zlá, ale z popisu nevím: 88-Note RPHA - Express yourself on the 88-note, fully weighted Real Piano Hammer-Action keys. Tailor the KM88 output response to best suit your sound source and playing style via 7 selectable key velocity maps. Je to kladívková mechanika - odhaduji dodavatel bude asi Medeli?

Pak ještě nechápu virtuální slidery, to asi míňej z tabletu? - Virtual Controllers - Expand your control with the KM88’s host of virtual controllers – 9 sliders, 9 knobs and 9 switches per zone!

Jinak to beru jako zajímavý počin k PC-4-77, která doufám bude zajímavější pro větší skladnost jako dodatečná kladívková mechanika na doma na cvičení. Ono stejně kladívková mechanika co je na PC4 má prý problémy s aftertouchem na černých klapkách, takže toto řešení se mi zdá být lepší.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

No vidis, a ja zase nechapem naco v dnesnej dobe vypustia tak nezaujimavy kus hardware len so zakladnymi funkciami. :shock:
Ved riadiaca klaviatura ma riadit iny software/hardware - tato holota je pre koho ? Pre zacinajucich VST Plugin pianistov ?
Ak aspon ta mechanika neni vyssej kvality (co nepredpokladam), uplne mi unika zmysel tohto pocinu.
Jedine ze ... ten stojan na noty ... a rozsirovanie portfolia, aby sme zarobili este 2-3 dolare navyse... :wink:

Kukni si napr. NI Komplete Kontrol Sxx ? IMHO je to o 2 generacie inde...

gari
Vybavení

Příspěvek od gari »

Presne ako vravi Mdudas, a idealne mali to spojit s nejakym DAW alebo nejakym inym softwareom a pekne namapovat funkcie.

Odpovědět