Nord Stage 3

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Nord Stage 3

Příspěvek od vasek »

Jako novopečený majitel zakládám téma na tento krásný a nabušený nástroj.
Obrázek

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Nord Stage 3

Příspěvek od vasek »

Začnu tím, proč jsem Norda vybral - samozřejmě jsem konzultovat s kolegy, zkoušel v obchodech, sledoval profíky. Ale asi to nejdůležitější, co rozhodlo, byl zvuk klavíru ve srovnávačkách. V každé srovnávačce mi přijde, že Nord je hodně jinde, než zbytek světa. Klavír se fakt nejvíc podobá reálnému klavíru, vedle toho Kronos i Kurzweil PC zní jak hračky (no offense :-) a vůbec nezpochybňuju, že v kapele můžou fungovat výborně).
Hodně jsem spoléhal na jednoduchost v ovládání, což se potvrdilo. U ostatních značek se v obchodě dají jen sjíždět presety. Kdežto k Nordu může člověk sednou nepolíben a okamžitě může kroutit zvuky a reálně zkoušet, co to umí. Ovládání je opravdu moc dobrý, ale k tomu se dostanu později, až to pořádně prozkoumám.
No a co se týče ceny, tak jsem se rozhodl to neřešit. Všechny nástroje, který mi dělají radost, byly drahý a po zkušenostech nechci převalovat v hlavě, že jsem možná přece jen neměl šetřit a že teď toho lituju.

Uživatelský avatar
judik
Příspěvky: 238
Registrován: 08 říj 2007 11:22
Vybavení

Re: Nord Stage 3

Příspěvek od judik »

Ahoj a díky za založený podnětného tématu a gratuluji k pořízení kláves, které opravdu hrajou. Ta poslední věta - tesat do kamene :-)

ps. jsem zarytý Kurzweilista, ale měl jsem NE2r a hrálo to skvěle, od té doby Nordy sleduju ...

Ivan.ps
Příspěvky: 177
Registrován: 08 lis 2010 23:11

Re: Nord Stage 3

Příspěvek od Ivan.ps »

Tak ja sa pridávam tiež k spokojným majiteľom NS3. Kúpil som pred necelým mesiacom. Ako plusy vnímam jednoznačne zvuky klavírov + intuitívne ovládanie. Na druhej strane mierne sklamanie z ostatných zvukov typu string, brass, atď. + absencia niektorých funkcií, ktoré sú už dnes bežné aj pre strednú triedu klávesových nástrojov. Ak si ale človek uvedomí, na aký účel je NS3 primárne určený, tak jednoznačne treba uznať, že je to premyslene vyrobený profi nástroj.

Obrázek

Vete
Příspěvky: 14
Registrován: 28 úno 2016 08:01

Re: Nord Stage 3

Příspěvek od Vete »

Ja mám NS2 compact už cca 5 rokov. Hrá výborne to načo je určený .... stage piano, Hammond, e.piana, DX piana, nejaké stringy a pady, lead synty. Zabudni ale na dychy,saxafóny a iné klasické nástroje. Na tieto zvuky si musíš poriešiť niečo iné (Ja napr. na to používam Yamahu ). V propagačných videách a ukážkach v Nord knižnici síce dychy akože znejú ... v skutočnosti je to podľa mňa nepoužiteľné.
Nakoľko na tento nástroj tu nie je založené žiadne fórum inšpiráciu čerpám z medzinárodného fóra https://www.norduserforum.com
Píšu tam ľudia z celého sveta ktorí už majú s Nordami dlhoročné skúsenosti. Dá sa tu stiahnúť kopec dobrých nordových samplov ktoré tu dávajú muzikanti zdarma. Napr. acordeony sú v Norde (včetne knižnice NORD) dosť tragické ale keď dobre polistujete v norduserfóre nájdete sampel Acordeona z MOTIFU ktorý je vynikajúci (typický pre naše ľudovky) a sám ho už niekoľko rokov využívam.
Inak Nord čo sa týka nastavovania zvukov ...... tak to je paráda a mne to najviac vyhovuje. Žiadne nekonečné preklikávanie menu a podmenu a neviem koľkých hladín a podhladín ( ako napr.VAST na Kurzweily kde pritom stráviš doslova roky)) ale úprava zvuku je vymyslená klasicky .... stačí pozrieť na panel a urobiť príslušné korekcie.
Čítal som na Nord fóre nejaké sťažnosti majiteľov NS3 na zvuk Hammond, ktorý je údajne horší ako NS2. Vraj k tomu bude urobená nejaká aktualizácia softwaru pre NS3. Najlepšie by bolo postaviť NS3 vedľa NS2 a vypočuť. Inak veľa vecí ktoré by som vylepšil na starom NS2 je novom NS3 vyriešená veľmi dobre ( napr. tlačítko pre sekciu piana SOFT, MEDIUM, TREBLE, BRILLANT, väčší displej, lepšia synt. sekcia.) Inak spolu s Yamahou MODX alebo Korgom napr. Kronos výborná kombinácia na live hranie s kapelou.

Vete
Příspěvky: 14
Registrován: 28 úno 2016 08:01

Re: Nord Stage 3

Příspěvek od Vete »

Aby ste ten sampel Acordeonu dlho nehladali je to na tejto stránke:
https://www.norduserforum.com/post35608 ... eon#p35608
Je to s príponou nsmp tak neviem či pre NS3 to netreba skonvertovať.

dafson
Příspěvky: 50
Registrován: 25 srp 2009 11:13

Re: Nord Stage 3

Příspěvek od dafson »

Ahoj,

co mě to stálo peněz než jsem zjistil co mě vyhovuje a baví a rozhodně mě nebaví pořád sahodlouze programovat zvuky. Koupil jsem nový Nord electro 6D 73 a od té chvíle jsem sháněl bráchu k němu nakonec z finančních důvodů pouze starší NORD Stage ex ale vůbec toho nelituji. Nord je skvělý zvukaři také rádi vidí tento nástroj a hlavně v kapele se zvukově neztratí.Jen škoda těch vysokých cen -((

Ivan.ps
Příspěvky: 177
Registrován: 08 lis 2010 23:11

Re: Nord Stage 3

Příspěvek od Ivan.ps »

Chlapec má celkom šikovné videá ohľadne tvorby synth zvukov na Nord Stage 3.
Ľuďom, ktorý sa roky zaoberajú syntetizátormi to asi veľa nedá, ale mne, čo som doteraz synthy vôbec nepoužíval to dosť pomohlo.

V starších videách vysvetľuje postupne celú synth sekciu v NS3.

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Nord Stage 3

Příspěvek od vasek »

Díky za to, na to se určitě podívám.
Jedna z negativních věcí na NS3 je absence rozumných presetů, na kterých by člověk mohl bez znalosti programování prozkoumat možnosti synťáku.

Hupox
Příspěvky: 119
Registrován: 22 zář 2003 09:11

Re: Nord Stage 3

Příspěvek od Hupox »

Ahoj. Ma niekto z vas cesky manual v PDF a bol by mi ho ochotny poslat? Dakujem Stano
MacBookPro, MainStage 3, Soundcraft UI24R, Adam Audio T5V, Yamaha Modx8

Hupox
Příspěvky: 119
Registrován: 22 zář 2003 09:11

Re: Nord Stage 3

Příspěvek od Hupox »

vasek píše:
29 led 2020 16:02
Díky za to, na to se určitě podívám.
Jedna z negativních věcí na NS3 je absence rozumných presetů, na kterých by člověk mohl bez znalosti programování prozkoumat možnosti synťáku.
Ahoj. V pamati NS3 je ulozenych dost zakladnych presetov v Synth sekcii. Par z nich som uz vyuzil.
MacBookPro, MainStage 3, Soundcraft UI24R, Adam Audio T5V, Yamaha Modx8

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Nord Stage 3

Příspěvek od vasek »

Máš pravdu, něco tam je a taktéž jsem už využil :)

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Nord Stage 3

Příspěvek od ZFarkas »

Mám jen dotaz na majitele Nordu - nikde na svych stránkách Nord neuvádí kvalitu a technické údaje svých sample knihoven a interního procesingu Nord nástrojů. Je to tedy stále 16b/44kHz nebo ty poslední modely už jedou komplet na 24b/48kHz a FX na 32b? V tom je totiž naprosto zásadní rozdíl ve výsledném zvuku. Doslova nebe a dudy... :wink:

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Nord Stage 3

Příspěvek od MDudas »

Nie kazdy ma akusticke kriteria nastavene tak, ako ty. Ale to uz si si asi vsimol...

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Nord Stage 3

Příspěvek od biscuit »

lol
okamzite me napadla parela souvisejici s lead2 vs lead2x. clavia se rozhodla, mimo jineho, vymenit 18b prevodnik za 24b s 96 kHz sample rate, vysledkem cehoz byla situace, kdy vetsina lidi, ktera vyzkousela oboji, prisahala, ze puvodni verze mela lepsi zvuk :-D
aneb parametry a zvuk (samozrejme, ze subjektivne posuzovanej) nejdou vzdy ruku v ruce...

Odpovědět