PHYSIS K4

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Romix
Příspěvky: 14
Registrován: 02 úno 2016 11:22

PHYSIS K4

Příspěvek od Romix »

Zdravicko, chtel bych si casem misto meho starsiho keyboardu (Yamaha PSR 443) poridit tuhle vecicku:
http://kytary.cz/physis-k4/HN141596/

Co na ni rikate? ma nekdo zkusenost? Chtel bych zkusit zacit pracovat s Native Instruments Komplete spolu s timto Midi...

Uživatelský avatar
Sabiani
Příspěvky: 377
Registrován: 25 dub 2013 15:18

Re: PHYSIS K4

Příspěvek od Sabiani »

Neni lepsie kupit nieco taketo?
http://www.native-instruments.com/en/pr ... -s-series/
To je hned nadefinovane na NI komplete..

Romix
Příspěvky: 14
Registrován: 02 úno 2016 11:22

Re: PHYSIS K4

Příspěvek od Romix »

Taky jsem se na to dival, ale pak mi prislo ze ten PHYSIS K4 tech moznosti zive editace toho zvuku ma vic, to by melo v NI Komplete taky fungovat ne?

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3094
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: PHYSIS K4

Příspěvek od Fractal »

tyhle dva výrobky se těžko porovnávají, Physis je pro pianisty, né pro keyboardisty, s možností defacto expanze na Physis Piano, cenově taky trochu jinde

po zkušenostech s Yamahou PSR a v případě užívání Komplete bych volil radši NI S-series

Romix
Příspěvky: 14
Registrován: 02 úno 2016 11:22

Re: PHYSIS K4

Příspěvek od Romix »

To ze je to pro pianisty mi naprosto vyhovuje prave. Keyboard jsem mel jen na takovy nauceni a otukani. Chtel bych urcite lepsi klaviaturu, nez ma prave ta Yamaha, kterou mam doma a abych mohl prave "live" editovat zvuk. Nicmene nevim, zda to bude kamaradit s Komplete. Je jasny, ze Midi primo od nich bude asi nejlepsi volba, ale tam tech cupliku, tolik neni, cili hadam, ze v tomhle by mohl mit prave Physis trosku navrch...asi...

Uživatelský avatar
Sabiani
Příspěvky: 377
Registrován: 25 dub 2013 15:18

Re: PHYSIS K4

Příspěvek od Sabiani »

Tak mne pride ten Physis trosku overkill, ani cena neni uplne najnizsia.
Suhlasim s tymto:
po zkušenostech s Yamahou PSR a v případě užívání Komplete bych volil radši NI S-series

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: PHYSIS K4

Příspěvek od TOM-Thak »

Ty NI jsou super - jednak ten jejich browser na zvuky, ze muzes prochazet nastroje nehlede na typ plug inu a pak taky to, ze to mam touchkmoby a ma to taky dalsi pomocniky typu podsviceni key switchu pro knihovny v kontaktu, chord mode, a vsechny parametry muzes strankovat. Neumim si predstavit co chces pri zivem hrani editovat? Kdyz hrajes obouruc tak nic a kdyz hrajes jednou rukou tak druhou max. jeden parametr. No a pokud ti jde o lazeni zvuku, tak v tom je NI serie fakt super, protoze ma automap na NI plug iny a diky tomu hned vidis pod knobama parametry a jejich hodnoty a pak muzes listovat stranky a jit po vsech parametrech. To nez bys takto dobre namapoval ten K4, tak by ses z toho zblaznil... zabralo by ti to hodne casu namapovat dobre vsechny plug iny.

rolyam
Příspěvky: 69
Registrován: 19 kvě 2011 13:40

Re: PHYSIS K4

Příspěvek od rolyam »

... když se zmiňovala mechanika klaviatury ... nemají náhodou oba nakonec stejnej Fatar? Z tohohle pohledu bych asi z toho NI strach neměl (http://www.native-instruments.com/en/pr ... d-details/).
Ale ten Physis se mi líbí taky (kratší verze K5) :-)

Romix
Příspěvky: 14
Registrován: 02 úno 2016 11:22

Re: PHYSIS K4

Příspěvek od Romix »

No nevim no... Navic u toho NI platis jeste za software, kterej k tomu je jakoze zdarma. Nicmene, kdyz uz mas Komplete Ultimate doma, tak to v podstate cast kupujes znova... Ten physis vypada jako poradny delo..:)

Romix
Příspěvky: 14
Registrován: 02 úno 2016 11:22

Re: PHYSIS K4

Příspěvek od Romix »

docela by me zajimalo, pres jaky zvuky to hraje...:)

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2135
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: PHYSIS K4

Příspěvek od tony9 »

Ten Physis má i parádní konektivitu midi i usb. Já mám doma Akai MPK - 88 a štve mě na tom, že můžu ovládat buď počítač a nebo synťák zvlášť. Obojí dohromady nejde. Jinak sem spokojený. Zase ten NI je pro Komplete přímo udělaný. Ono vše má své pro a proti.

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3094
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: PHYSIS K4

Příspěvek od Fractal »

Má někdo výrobek od Viscount Instruments? Zkušenosti s jejich customer service? Hledám na netu info ohledně rozdílů mezi Physis modely H1, H2, H2 Plus a H3, na forech je nezřejmé, který z těchto modelů má "tu horší" hlučnou klaviaturu, na kterou si uživatelé stěžovali, myslím že Viscount používá tři typy: lehce upravený Fatar TP100, Fatar TP40 a třetí typ je mi neznámý, každopádně mě zajímá speciálně Physis Piano H2. Kdyby někdo měl alespoň nějaké ty zkušenosti s klaviaturou a odezvou, jak se na to hraje, třeba jen z rychlíku, dík

Odpovědět