Prenos midi súborov do pc

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Dušan
Příspěvky: 9
Registrován: 28 úno 2017 21:32

Prenos midi súborov do pc

Příspěvek od Dušan »

Ako si zálohujem vytvorené súbory z automatického bubenníka Alesis SR-18 do PC.

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2135
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Prenos midi súborov do pc

Příspěvek od tony9 »

Teď sem se díval na tu mašinu na googlu. Nemá to usb. Takže záloha nejspíš přes midi out.

rolyam
Příspěvky: 69
Registrován: 19 kvě 2011 13:40

Re: Prenos midi súborov do pc

Příspěvek od rolyam »

... popis na stránce 52 manuálu (na webu Alesis dokument SR18 - Reference Manual) ... záloha v podobě SysEx dat přes MIDI OUT.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14152
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Prenos midi súborov do pc

Příspěvek od dendy »

nabuduce takto nejak :
Dusan píše: Ahojte, prosim, vedel by mi niekto poradit ako si mozem odzalohovat subory vytvorene na automatickom bubeniku Alesis SR-18 do PC ? Dakujem

biscuit
Příspěvky: 10636
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Prenos midi súborov do pc

Příspěvek od biscuit »

napadlo me to samy, ale myslel jsem si, ze by mi nekdo zase napsal, ze jsem moc upjatej :-) dekuju dendy, zes to rekl za me.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Prenos midi súborov do pc

Příspěvek od MDudas »

Kedze tam nebol ani otaznik, mozno to malo byt povodne takto:

Dušan Kollár: "Ako si zálohujem vytvorené súbory z automatického bubenníka Alesis SR-18 do PC."

Pokračovanie nabudúce....

Dušan
Příspěvky: 9
Registrován: 28 úno 2017 21:32

Re: Prenos midi súborov do pc

Příspěvek od Dušan »

Ahojte,prosím o radu.Ako som už písal mám automatického bubeníka Alesis Sr-18.Mám aj prevodník USB- MIDI .Potrebujem však program do PC aby som si všetky vytvorené skladby mohol v prípade zlyhania Alesis SR- 18 zálohovať. Môže mi niekto poradiť aký program je na to vhodný a kde si ho zaobstarám alebo stiahnem z internetu.
Ďakujem za odpoveď. Dušan.

Uživatelský avatar
dedko
Příspěvky: 976
Registrován: 14 říj 2009 18:55
Vybavení

Re: Prenos midi súborov do pc

Příspěvek od dedko »

môžeš použiť akýkoľvek DAW ktorý používaš (predpokladám že akýkoľvek, ja používam Reaper), alebo nejaké jednoúčelové softíky, napr. https://www.bome.com/products/sendsx#, alebo MIDI OX atd.

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Prenos midi súborov do pc

Příspěvek od Keyboarder »

Dušan píše:...Potrebujem program do PC aby som si všetky vytvorené skladby mohol v prípade zlyhania Alesis SR- 18 zálohovať
Ještě je asi třeba ujasnit, co chceš vlastně zálohovat: MIDI informace, nebo audio? Píšeš, že se Ti jedná o zálohu v případě, že by Alesis selhal. Když by se tak stalo někde na vystoupení, budou Ti „pouhá“ MIDI data naprosto k ničemu. Pokud by sis své songy zálohoval jako audio (Wav, mp3), mohl bys je v případě nouze pustit i z telefonu.
Pro zálohu MIDI dat je dostačující jakýkoliv free MIDI sequencer – např. http://www.anvilstudio.com/
Pro audio nahrávku stačí nějaká základní zvuková karta a jakýkoliv free audio rekordér – např. http://www.audacityteam.org/

A pokud se nepletu, tak Audacity umí pracovat i s MIDI

Dušan
Příspěvky: 9
Registrován: 28 úno 2017 21:32

Re: Prenos midi súborov do pc

Příspěvek od Dušan »

Zdravím všetkých priateľov hudby, muzikantov a prosím o pomoc.Potreboval by som program do PC,ktorý by mi nahral v reálnom čase midi data do PC.Mám tento problém: Z externého zariadenia potrebujem zkopírovať v reálnom čase cez rozhranie Midi/USB do PC všetky data ktoré som vytvoril.napr.skladba ktorá trvá 3 minúty kde sú bicie nástroje a basová linka. Softwer Audacity dokáže zkopírovať data cez rozhranie Midi/USB do PC v reálnom čase len v niektororých formátoch.Avšak nie v MIDI.Prosím poradte mi jednoduchý soft do PC.
ĎAKUJEM za radu.
S pozdravom Dušan.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Prenos midi súborov do pc

Příspěvek od Pytkin »

Dusan : A ty si tie data vytvoril v midi ? alebo ako ?

Dušan
Příspěvky: 9
Registrován: 28 úno 2017 21:32

Re: Prenos midi súborov do pc

Příspěvek od Dušan »

Ahoj,externé zariadenie tj.AlesisSR18 pracuje s MIDI .Má výstup aj analógový ale aj Midi cez rozhranie MIDI/USB.
Dušan

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Prenos midi súborov do pc

Příspěvek od MDudas »

Tak skus to anvilstudio, ci Ti napisal Keyboarder Libor.
Alebo mozno PreSonus Studio One 3 Prime - okresanu verziu velkeho DAW.

Takych softov s MIDI nahravanim je kopa, akurat tie free tu pozna malo ludi.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Prenos midi súborov do pc

Příspěvek od Pytkin »

Nainstaluj si Reaper.fm .. Ten vie vsetko a mozes ho pouzivat bez licencie .. MIDI vystup z SR18 das do MIDItoUSB prevodnika a nahras do neho ..

Odpovědět