Roland Aplha Juno 2

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 28 úno 2009 19:28

Ja mam MKS50 taky lehce brumi, ale tam je inverzni displej jako na TX81z. To druhe mi pripada, jako by se v tom nekdo hrabal, mel´s to otevrene?
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

cybersrot

Příspěvek od cybersrot » 28 úno 2009 19:42

kdepak, jeste jsem se neodvazil a taky jsem se jeste nenabazil tech ujetejch presetu pod 8 :)
vecer to rozdelam a zkusim 'vytrhnout' podsviceni, mrknu na baterku jestli pujde vymenit a nafotim to rovnou .

Bornnover

Re: Roland Aplha Juno 2

Příspěvek od Bornnover » 29 srp 2010 23:54

Předem promiňte za oživování topicu, ale název mluví za vše.

Mám Alpha Juno 2 a sháním pro něj VST ovladač, kterej by byl free, pro Windows. Pro MacOS existuje jakýsi Juno Controller (zdarma), pro Windows se mi podařilo sehnat jen nějakou německou věc za 20 euro a pak na ebayi neověřený softwary po cca 30ti dolarech.

Druhou věcí je, že vlastním Akai LPD8 (klidně se mi smějte :) ) kde je 8 knobů - nešly by nějak namapovat na ovládání Juna? S tím VST by to snad mělo jít lehce, ale přímo přes SysEx v tom se fakt nevyznám. Mám převodník jen In-Out.

Díky!

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 30 srp 2010 00:37

Virtual PG300 funguje

Bornnover

Příspěvek od Bornnover » 30 srp 2010 00:42

Ale co tu čtu tak je to jen Pro Mac a pro Logic, jenže já potřebuju pro Windows a pro Ableton Live

našel jsem něco, ale to pořád padá (i samostatně i jako vst)

Peter Cherry

Příspěvek od Peter Cherry » 09 zář 2010 15:24

Co říkáš tomuhle http://ctrlr.org/page.php?p=screens :) Standalone i VST verze a někde na netu jsem viděl i návod jak to rozchodit realtime v Abletonu.
BTW, nemáte nějaký zajímavý patche pro Roland Alpha Juno 2 ?

peteness

Příspěvek od peteness » 09 zář 2010 21:27

Alpha juno ma tak male mozosti, ze se obavam tady pathe moc nepomuzou. Ja Alpha 2 dost dlouho testoval a prislo mi, ze je dobry pouze na tri veci.
1) Jisty druh tluste basy. Ma to ale pomalou obalku, takze na rychle rytmicke veci se to moc nehodi.¨
2) Hoover, ten je bezkonkurencni
3) Takovy ten vesely lehce rozladeny organ v unison rezimu (ma to naky spesl nazev?), naco jako tady v refrenu (to je nadhera): http://www.youtube.com/watch?v=x4J7VpBP ... playnext=1
Jinak je Alpha Juno 2 imho zbytecny velky a tezky zastaraly kram.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 zář 2010 23:15

da sa pouzit ako klavesnica .. podla mna dobra klavesnica k pocitacu ..

badkick

historicky kutik - Roland Alpha Juno

Příspěvek od badkick » 17 srp 2012 14:40

a.tom.x píše:Zvukově příjemné leč dosti jiné než starší 60 nebo 106. Má víc možností práce s oscilátorem (víc druhů vln) - díky tomu jdou na Junu Alpha udělat třeba velmi pěkné temně znějící smyčce. Obecně co do množství programovatelných parametrů nejbohatší z řady Juno. Filtr bohužel nejde do samooscilace, ale je pěkně měkký, spolu s obálkou umožňující extrémně dlouhé časy ideální na plochy. Jinak příjemné basy, zvukové efekty. Zvuk řady Alpha je poměrně snadno rozeznatelný a pokud se ti dostane do ucha tak ho snadno poznáš...

Bohužel jen 6 hlasů. Při použití v nahrávce musíš hodně pracovat s kompresorem a ekvalizérem. Juno Alpha má tendenci tvořit zvukovou kouli a v celkovém mixu přebije všechno ostatní, zejména když použiješ chorus (zvuk bez něj je relativně tenčí než na 60/106).

Programování bez PG-300 nepříjemné, ale jednoduché. Na hrátky se sys-ex dump je třeba manuál (podivný způsob nastavení a načasování při přijímání sys-ex dumpů). Vysílá všechny parametry jako sys-ex - takže kroucení v reálném čase bez problémů. Pro živé hraní má 4 základní funkce na úpravu zvuku v real time (pod tlačítkem) - je tam tuším VCF brilliance (intenzita filtru), LFO, VCA Attack a ještě něco na co už si nevzpomenu. Bohužel tyto 4 kontrolery nejde přijímat a vysílat po MIDI - nechápu.

Membránová tlačítka mají tendenci k promáčknutí - doporučuji před koupí pořádně vyzkoušet - neurvalý předešlý majitel mohl napáchat dost škody. Rozhodně bych neskočil po prvním exempláři který mi padne pod ruku a nebude v pěkném stavu.

Cena 5.000,- (funkční vrak) - 7.500,- (velmi pěkný) - 9.000,- (max. za kus ve sběratelské kvalitě - orig. krabice, nepoužívaný, bez škrábance, stojánek na noty, cartridge - sběratel se ale bude blbě hledat je to moc rozšířený nástroj). Cartridge tak za 500,-.

Moje osobní preference v rámci řady Juno jsou:

1. Juno 60 (6)
2. Juno 106, MKS-7
3. Juno Alpha 1/2, MKS-50

Závěr: Milý doplňkový nástroj na pár zvuků, velmi dobrý master keyboard pokud ti nevadí ten Joystick. Až narazím někde na MKS-50 tak ho koupím.

T.
chcel som povodne zalozit novy topic pre R. Juno Alphu :-D, ale vidim, ze sa to tu uz rozoberalo presne pred 10 rokmi :-D lol. takze by ma zaujimal vas nazor teraz - s odstupom po 10 rokoch :-)
Myslim totiz, ze sa na ten synth niektori ludia (nechapem celkom preco - najmä v porovnani s ostanymi starymi Roland Junami) pozeraju tak trochu s despektom.
:-(je mi jasne, ze to nie je univerzany nastroj v porovnani s nejakym Tritonom, Kxxxx a podobne.
IMHO ide vsak jednoznacne o kultovku z ranneho hardcore techno a rave obdobia najma vdaka PWM hooveru, ale aj velmi pekným Juno-stringom, acid zvukom a basam (ako spominal atomx).
jeho hlavnou nevyhodou je zrejme ovladanie cez AlphaDial - pomerne neprakticke a zdlhave v porovnani so slidermi a to ze nereaguje asi až na tolko midi prikazov.
Struktura synthu je vsak velmi podobna vyssie menovanym syntakom a daju sa naviac pouzit až 3 OSC/vlny na 1 hlas.
Ad len 6 hlasov - tolko maju aj ostatne juna, ci nie?
106 bola tiez velmi popularna (viac asi v mainstreame) - a mam pocit ze je velmi popularna aj v sucasnosti.
Cena Alfy je casto cca 3-4x nizsia nez 106ky...
dik za nazor :-D
Naposledy upravil(a) badkick dne 17 srp 2012 15:08, celkem upraveno 4 x.

badkick

Re: historicky kutik - Roland Alpha Juno

Příspěvek od badkick » 17 srp 2012 14:45

pete ness píše:Alpha juno ma tak male mozosti, ze se obavam tady pathe moc nepomuzou.
s tymto by som si dovolil nesuhlasit - ako pisal atomx - "Obecně co do množství programovatelných parametrů nejbohatší z řady Juno." Nepride mi, ze mi boli moznosti tvorby zvuku vyrazne horsie nez u ineho juna - skor je to naopak. Co sa tyka samotneho zvuku - ci sa (ne)paci jeho charakter, to uz je inak vec
este nie velmi vydarena ukazka zo stareho topicu ./smetiste/tazka-hadanka-syntak-t12587-15.html moj nazor - je to celkom dobry DCO nastroj

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 srp 2012 16:01

moj nazor je stale rovnaky .. je to sunt .. :) to je neporovnatelne s junom 6/60 ..

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 17 srp 2012 18:10

alfa juno byl muj uplne prvni syntak. Pouzival jsem ho spis jako klavesy ale byl tam preset myslim 5-1 lead a ten jsem cpal do kazdy skladby.:-) Muze mi ho prosim nejakej majitel juna nahrat?.:)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 17 srp 2012 18:35

Pytkin píše:moj nazor je stale rovnaky .. je to sunt .. :) to je neporovnatelne s junom 6/60 ..
Hele ta ukázka je o ničem, nesoudil bych podle toho.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 srp 2012 18:54

atomix : ziadnu ukazku som nepocul .. hovorim len zo skusenosti ..

Odpovědět