ROLAND FANTOM-G

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 06 srp 2008 10:56

EXCOM: dneska se k tomu po case taky chci zas dostat, strasne bych se chtel naucit delat v tom sekvencru a zvyknout si na to.
Slysel ste nekdo uz ty bici z ARX-01 na velkych bednach nebo nejlip na lajfku z velkyho aparatu ? chystam se to testnout u kamose apson na aktivnich kompaktech na maly akce, zajimalo by me jakej je z toho pocit na velkym aparatu

demsky

Příspěvek od demsky » 06 srp 2008 11:01

hubert: nechcem to rozvijat dalej, viem o com pises...
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

hubert

Příspěvek od hubert » 06 srp 2008 11:08

demsky: skoda ja ze sa dozviem nieco viac zo zakulisia......

demsky

Příspěvek od demsky » 06 srp 2008 11:17

hubert: pozri ved ja si Ta vazim a nechcem produkovat zbytocny spam, byval som aj Rolandak takze nemam v umysle tu "skodit" znacke, ale co sa tyka zvukov a syntakov nie som zase tupy.

hubert

Příspěvek od hubert » 06 srp 2008 11:59

demsky: Neviem o com tocis.....zacal si temu ako firmy nemaju peniaze na zaplatenie vyroby zvukov....mna len zaujima ake mas v tejto oblasti info.....a zaujima ma to samozrejme profesionalne. Viem ze si nejake zvuky tusim pre niekoho programoval alebo take cosi takze preto sa pytam a myslim to vazne. To je vsetko a nikde som nenapisal ze si tupy. A co sa tyka zvukov ja mam v tom uz dlho celkom jasno...co sa paci jednemu nemusi sa druhemu takze debat kde su ake dobre alebo nahovno zvuky sa proste nezucastnujem lebo su to len subjektivne veci. Toto plati o zvukoch vseobecne a je jedno ci si Rolandak alebo nie..... Nechcem zasierat toto forum a tuto temu niecim co sem nepatri, ale nakusol si nieco co ma zaujima, takze ak mas naozaj nejake info o ktore sa chces podelit tak mi posli dajme tomu PM...budem rad......a ak to bol len tvoj momentalny povzdych bez hlbsej info v pozadi tak sa na to vyser. Ja som len reagoval na to ze si naznacil ze nieco hlbsie o tom vies.....jasne? peace a tiez si Ta vazim.....ako kazdeho z tohto fora co sa snazi zmysluplne prispievat k danej problematike.

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 06 srp 2008 12:04

Neural_I píše:SoundsFine: ten klavir myslis prosim te kterej preset ? to me uprimne zajima kterej klavir ti na G-cku prijde autentickej, predpokladam ze tvoje G8 a moje G6 maji stejny streva, ja tam proste furt nejak nemuzu najit dobrej klavir. diky
Preset: např. Super NY-Grand.

V EX5 mi vůbec nepřijde, že by existovala kategorie akustických pian.
V podstatě všechna "jakože akustická piana EX" znějí jako nějaké EL.Piano 90´ z Motif XS. V aranži si člověk řekne ... to je docela pěkné elektrické piáno, ale každý pozná, že se jedná o synth. Znějí chemicky a a samply jsou micro krátké.
U F-G má zvuk hloubku a přirozený sustein, přirozený zvuk v plném rozsahu, v aranži znějí zvuky věrně jako klavír. Člověk si řekne ... to je fakt pěkný Grand. Dnes je klavír na F-G přirozenější než u Kurzweilu (PC3X), který dlouhá léta stál na vrcholu. Alespoň já mí kolegové to tak vnímáme při poslechu na například na BM6A.
Uznávám, že pro sólovou hru je lepší Ivory nebo Galaxy, ale v aranžích mně lépe funguje piáno z PC3X a z F-G.

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 06 srp 2008 12:31

SoundsFine: ok diky, pokusim se oprostit se od toho ze jsem na EX5ku uz brutalne navyklej a vnimat taky neco jinyho 8)

synth_synth_synth_synth

Příspěvek od synth_synth_synth_synth » 06 srp 2008 12:56

SoundsFine píše:
Neural_I píše:SoundsFine: ten klavir myslis prosim te kterej preset ? to me uprimne zajima kterej klavir ti na G-cku prijde autentickej, predpokladam ze tvoje G8 a moje G6 maji stejny streva, ja tam proste furt nejak nemuzu najit dobrej klavir. diky
Preset: např. Super NY-Grand.

[glow=red]V EX5 mi vůbec nepřijde, že by existovala kategorie akustických pian.
V podstatě všechna "jakože akustická piana EX" znějí jako nějaké EL.Piano 90´ z Motif XS. V aranži si člověk řekne ... to je docela pěkné elektrické piáno[/glow], ale každý pozná, že se jedná o synth. Znějí chemicky a a samply jsou micro krátké.
U F-G má zvuk hloubku a přirozený sustein, přirozený zvuk v plném rozsahu, v aranži znějí zvuky věrně jako klavír. Člověk si řekne ... to je fakt pěkný Grand. Dnes je klavír na F-G přirozenější než u Kurzweilu (PC3X), který dlouhá léta stál na vrcholu. Alespoň já mí kolegové to tak vnímáme při poslechu na například na BM6A.
Uznávám, že pro sólovou hru je lepší Ivory nebo Galaxy, ale v aranžích mně lépe funguje piáno z PC3X a z F-G.
:lol: :lol: :lol:

Pouze můj osobní názor :
Roland ? Juno G ? Fantom X ?.. G ? mě vůbec nepřesvědčil
Sladký klavír stejně jako ostatní zvuky ? Leady mě doslova rozesmály ale to že hodně trpce ? Vzhledem k tomu že má Roland stroje jako JP8000,SH201,V-GT ? Které umí super zvuky tak jsem čekal alespoň něco málo v Juno G ? Fantom X ?.. G
Je to naprosto uzavřený systém ? pomalé načítání samplů aj.
Jediná fajn věc mi připadala 12tistrkytara a ta myška :lol:
Jediné do čeho bych šel ? tak do systému podobnému http://www.openlabs.com/
Myslím že tohle jsou vyhozené peníze
Jinak za sebe souhlasím s Neuralem ? když jsem měl CS6x s piano modulem tak mi ten zvuk připadal věrohodnější ? ostřejší ? né tak sladce
Když tak mě smažte :)

demsky

Příspěvek od demsky » 06 srp 2008 13:02

hubert: to ze vyrobcovia recykluju sample 10 a viac rokov za tym si stojim, rovnako by som za pomaly 30 rokov sample-based syntezy ocakaval vacsi posun, ale nechcem posobit ako frustrovany klavesak. problem sucasnych klaves/workstations je v tom, ze sa tvaria ze vedia "vsetko" a bohuzial to nie je pravda, zmenila sa aj doba, kedysi si bol hrdy na to ze mas Yamahu, Roland, Kurzweil... a bezne tovarenske zvuky pouzivali veselo vsetci, ci uz do filmu, popu, rocku... hocikde. preslo 10 rokov a "vyslo z mody" pouzivat "akusticke" nastroje ktore boli celkom jasne zo syntaku a sice firmy sa velmi snazia, akekolvek ine zvuky ako synteticke zneju z aktualnych syntakov ako "preview". upozornujem ale ze moje usi su uz zvlastnym sposobom deformovane a urcite sa najdu tisicky spokojnych uzivatelov.

minule som zobral do ruky kalkulacku ked som si zahral napriklad na stage piane roka nord stage 88 lebo ma zaujimalo ako je mozne do neho narvat steinwayacky aj yamahacky top model. malo to taky mierne lowpassovany sound ze nebolo pocut loopy, tak som si zistil ze pri 88 klavesach kazda druha klavesa je novy sampel, cize 44 samplov, potom prichadza 4 alebo 8 velocity vrstiev takze pri 64 MB ROM na jedno piano to vychadza na 180 kB na jeden sampel. mozno ma trochu viac pokial su tie vrstvy napojene na LP filter ktory sa podla dynamiky hry otvara.

hubert

Příspěvek od hubert » 06 srp 2008 14:07

Demsky: no dakujem za vycerpavajucu odpoved na otazku ktoru som jednak nepolozil a ktora mna teda ani nejako velmi nezaujima. K teme ktoru si na predchadzajucej strane nakusol sa uz nejako nevyjadrujes takze to beriem tak ze to bola z tvojej strany nejaka domnienka....ok. S cim s tebou suhlasim je to ziaden nastroj nech sa tvari akokolvek nedokaze vsetko....o tom som presvedceny. Pokial to niekto caka tak sa zrejme este nacaka.....ak sa vobec niekedy docka.Ale to je len taka uvaha. S tou kalkulackou a vobec prepocitovanim samplov....ehmm ako to povedat....je fajn ze si to spravil je fajn ze Ti vyslo nejake cislo....otazka je ze co s tym...Napr. mne sa bud nejaky nastroj paci ako hra alebo nepaci ako hra.....samozrejme su tam aj ine parametre ako je ovladanie, pripojitelnost atd. Ale pokial sa mi paci ako nastroj hra tak mi je lautr jedno ake velke su jednotlive sample. A chalabohu muzikanti si zatial taki ze sa im nieco bud paci ako hra alebo nie a podla toho sa rozhoduju. A obavam sa toho dna ked sa bude nad zvukom nejakeho nastroja onanovat s kalkulackou a podla toho zistovat ci je zvuk dobry /rozumej dobry pre toho kto kupuje/ uff. Jo a kto chce naozaj verny zvuk akustickeho klavira presne podla svojich predstav tak predsa moze pouzit import svojich oblubenych samplov do SW alebo HW samplera a je vymalovane.Tie su obrovske a mozu mu splnit to co ocakava. Alebo moze pouzit akusticky klavir.....to uz bude ale tazsie s vyberom lebo ake velke prekvapenie.... aj akusticke klavire prave preto ze su "akusticke" hraju kazdy inak......otazka je ze ktory hra "dobre".... :D

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 06 srp 2008 15:21

ja mam pocit, ze ak niekto spravi zvukovu library, tak patricne by sa mala ocenit snaha... mna taketo veci celkom tesiaa lebo su ludia ktory to posuvaju dalej.. tie zvuky si nemyslim ze su az tak srackove... je to vec pohladu.. s tym zvukom sa da dalej pracovat, menit, vylepsovat, nastavovat atd.
ja ocenujem vzdy kazdu snahu ktoru niekto vykona a je to velmi prijemne vediet ze su tu ludia ktory s tym chcu nieco robit..

kto ma pod rukami FG vie ako funguje, kto nie tak len spekuluje a to je to srackove na tom, nie zvuky 8)

mna by fakt zaujimalo kolko ludi tuna prislo fyzicky do kontaktu so spominanymi HW ktore sa tu spominaju aby vedeli urobit verdikt na zaklade nejakych PR prospektov, demo ukazok zvuku a podobne... to su potom predsa z cestne argumenty.. a myslim si ze ani nestaci ist do obchodu, vyskusat raz a vyrieknut ortiel.. to je nezmysel.. so vsetkym treba nejaky ten cas pracovat aby bol argument aspon ako tak relevantny.. inak su to len kecy...

demsky

Příspěvek od demsky » 06 srp 2008 16:05

sak ja sa ospravedlnujem toto je thread o Fantome G, ja som ho nikdy nemal pod rukami a napisal som svoj "internetovy" dojem z nastroja na zaklade toho co som pocul a cital. vieme ze hubert ako zastupca Rolandu je asi na niektore veci citlivejsi, co som si uz uvedomil, tak sorry. zase ale ked sa ma niekto spyta na Fantom G tak stale odporucam www.on-board.sk :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 06 srp 2008 16:14

Excom: nemam pocit, ze by se tu nekdo snazil shazovat neci snazeni, jen tu zaznely nazory na zvuk v tech ukazkach. Ta snaha se samozrejme oceni, kdyz si tu knihovnu nekdo koupi;) Ale pokud nekdo udela zvukovou knihovnu patchu, tak si ji nebudu kupovat pro to, abych ji dal vylepsoval a nastavoval, ale abych mel hotovy pouzitelny zvuky. Nicmene proc sem teda ty ukazky davas, kdyz podle tebe o nicem nevypovidaji?

hubert

Příspěvek od hubert » 06 srp 2008 16:16

Demsky: prosim Ta ser na to.......ja som nereagoval na nic co tu bolo popisane o Fantom G......riesi sa tu zvuk a k tomu uz nemam co povedat.......ale opakujem: Je to individualne....niekomu sa paci inemu nie. Ja niesom precitliveny na reci o Rolande........preto som aj na nic z toho co bolo napisane nereagoval.....su to proste subjektivne veci. reagoval som na to co si napisal Ty.......a to nebolo o Rolande.....Takze prosim neprekrucuj fakty. na to co si napisal by som reagoval aj keby to bolo v ktorom kolvek inom threade......a to len preto ze ma zaujimalo co sa za tvojim prehlasenim skryvalo.....teraz uz viem ze vobec nic.....bol to len taky tvoj povzdych....ale vyzeralo to ako tvrdenie niekoho co nieco o tom vie...preto som sa chytil......ale to uz sa opakujem. Jo a ja niesom zastupca Rolandu, len ho mam na predajni...to je rozdiel...ani ma Roland neplati......a ani nikomu ROland ani nic ine nevnucujem......ani si nemyslim ze Roland su najlepsie nastroje na svete sam pouzivam nastroje viacerych znaciek a nemienim na tom do buducnosti nic menit. Ti co ma poznaju to myslim potvrdia ze ked sa aj stretneme tak nikomu netlacim do hlavy ze musi kupit Roland......a vacsina veci o ktorych kecame je uplne mimo Rolandu.......tak tu prosim zo mna nerob nejakeho Roland policajta to si vyprosim....v kazdom pripade dakujem ze odporucas moju predajnu ..... :D :D :D

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 06 srp 2008 16:21

Amorph píše:Excom: nemam pocit, ze by se tu nekdo snazil shazovat neci snazeni, jen tu zaznely nazory na zvuk v tech ukazkach. Ta snaha se samozrejme oceni, kdyz si tu knihovnu nekdo koupi;) Ale pokud nekdo udela zvukovou knihovnu patchu, tak si ji nebudu kupovat pro to, abych ji dal vylepsoval a nastavoval, ale abych mel hotovy pouzitelny zvuky. Nicmene proc sem teda ty ukazky davas, kdyz podle tebe o nicem nevypovidaji?
nieco na tom bude...

ad davanie sem : no davam to sem preto lebo sa nieco deje a povazujem to za news, tak to sem pridam.. that's all... a od toho tu to forum je :) teda aspon myslim...

Odpovědět