Studiologic VMK88plus a Cubase 7.5

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
venca.kratky

Studiologic VMK88plus a Cubase 7.5

Příspěvek od venca.kratky » 16 srp 2015 18:13

Zdravím všechny,
Koupil jsem si tenhle Midi Controller (http://www.studiologic-music.com/vmk-188-plus.html)
s tím, že ho "snadno" připojím a nastavím s Cubase. Bohužel jsem se mýlil.
Přesto, že na displeji mám zvolený Preset Num: 9 Cubase, funguje pouze klaviatura, ale ostatní nic.
V Cubase v Device Setup - jsem přidal Generic Controler, protože nikde StudioLogic tam není, ale co jsem pochopil, potřeboval bych nějaký XML soubor pro nastavení, který jsem nikde nevygooglil. Ani na stránkách výrobce jsem nic nenašel.
Prosím, nemáte někdo tyhle "klávesy" propojeny s Cubase a fungují hlavně tlačítka pro Transport panel ?
Jsem z toho opravdu neštastný. :(
Děkuji moc za jakýkoliv nápad.

tony9

Re: Studiologic VMK88plus a Cubase 7.5

Příspěvek od tony9 » 16 srp 2015 19:15

Podle mne bys měl hledat, jak nastavit v Cubase MMC. Vygoogli si to. Nejsem si jistý, něměl sem DAW zapnutou ani nepamatuju.

venca.kratky

Příspěvek od venca.kratky » 16 srp 2015 19:39

Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem prostě v Cubase zvolil Generic Controller a nastavil MIDI kanály s Adresama - postupně si nastavím všechny tlačítka a fadery, poté si exportuji nastavení pro příště. Sice hodinářská práce, ale nenadělám nic. Z okna ty klávesy nevyhodím :(

Stan

Příspěvek od Stan » 16 srp 2015 19:54

Generic controler je treba nastavit a uz jsem tady myslim jednou ty videa linkoval nicmene tady jsou znova
je to sice pro muj mixpult ale princip bude stejny kdyz mas MIDI chart. Jen budes mapovat misto mixpultu ovladace na klavesach. Ale co jsem tak koukal na webu melo by to pracovat automaticky jde jen o spravne nastaveni MIDI komunikace. Jedine co asi budes muset nastavi extra je komunikace s transport panelem a k tomu slouzi nastavení v MTC panelu ktery je tak trochu schovan pravy klik na sync v transport panelu.

jinak tady je dobry zdroj info o CUBASE -ang-
https://www.youtube.com/channel/UCAv0mI ... ohgOiS2lQg

pomocny link snad z neho neco vycteš
http://code-clarity.blogspot.ie/2012/01 ... c-vmk.html

venca.kratky

Příspěvek od venca.kratky » 16 srp 2015 22:38

Děkuji "Stane" za tip. Nastavil jsem to podobně, jako z toho prvního videa a pomocného linku..Mně je akorát o princip. Koupím si klávesy, který mají v Presetech přímo Cubase, ale je mi to k ničemu..Musím si to ručně nastavit jak u pitomců :-(
Kdyby alespoň k tomu dodávali nějaký XML soubor s nastavením přímo pro Cubase, které by se jen importovalo..Ale to bych asi chtěl po Studiologicu hodně...
Každopádně ještě jednou děkuji :-)

Odpovědět