UHL Instruments X3 - klávesy

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

UHL Instruments X3 - klávesy

Příspěvek od Greyhound90 »

Slyšeli jste někdy o těchto klávesách? Zní jako Hammondky. Vynikající.

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: UHL Instruments X3 - klávesy

Příspěvek od vasek »

Tady hodně záleží na zkreslení. A to asi dělá externí krabičkou.

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: UHL Instruments X3 - klávesy

Příspěvek od Vla-sta »

Pokud ti jde o Deep Purple zvuk, tak existuje jedno levnější řešení: SRX-97 Jon Lord's Rock Organ (special SRX board 2007)

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: UHL Instruments X3 - klávesy

Příspěvek od Greyhound90 »

Vla-sta: to je hodně dobrý a výborná cena. Díky za tip.

Miles K
Příspěvky: 18
Registrován: 27 srp 2014 10:47

Re: UHL Instruments X3 - klávesy

Příspěvek od Miles K »

Asi nejzdařilejší emulátor Hammond, prodává se i expander verze - HX3.5 MIDI Expander- 750EU.
Co se týká zkreslení, domnívám se, že na ukázce použil Loun¬sberry Pedals OGO-1 Organ Grinde.
Přílohy
HX3 Expander.jpg

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: UHL Instruments X3 - klávesy

Příspěvek od Keyboarder »

Greyhound90 píše:
15 bře 2021 10:55
Vla-sta: to je hodně dobrý a výborná cena. Díky za tip.
Greyhound90 - je třeba mít na paměti to, že na výsledném zvuku těchto karet se velkou měrou podepíše hostitelský nástroj - respektive jeho efektová jednotka. Svého času jsem měl SRX 07 - Ultimate Keys nainstalovanou v Rolandu Juno Stage. I přesto, že samotné vzorky hammondů na té kartě zněly dobře (lépe než ty v nástroji), tak slabá a nepřirozená simulace leslie, kterou Juno Stage má, neumožňovala tyto zvuky používat jinak, než jen na podkladová kila - na sóla bohužel nikoliv. Ale třeba zvuky el. pián a "analogových" padů a brassů z této karty zněly i v Junu Stage výborně!

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: UHL Instruments X3 - klávesy

Příspěvek od Vla-sta »

Ono SRX 07 jsem měl taky, to je soubor SRJV, ta karta co jsem psal byla udělaná speciálně pro potřeby Deep Purple, nějak spolu laškovali a odhadem v té době už samplovali na 96-122KHz, ty starý karty byli max. tak 48,1Khz. U Hamoundů je samozrejmně kritický element lampové zkreslení a leslie, obě věci je problém simulovat dokonale, na sucho zní dobře hodně simulací, ale prosazovat se v řevu 100W Mashalů je problem. Chtělo by to samozřejmě nástroj typ Fantom nebo RD. Jinak osobně miluju Hamoundy od Viscountu, ale to je hodně drahý špás

U současných modelů se SRX karty instalují virtuálně, asi bych to hledal tady: https://www.roland.com/cz/products/rc_s ... fications/

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: UHL Instruments X3 - klávesy

Příspěvek od Greyhound90 »

ale prosazovat se v řevu 100W Mashalů je problem.
Vla-sta: To byl vždycky můj celoživotní problém při živém hraní. Plno kláves zní dobře jako samotné, ale jakmile tam dá kytarista tvrdé kilo, klávesy zmizí v propadlišti dějin a z klávesového hráče se stává na pódiu statista. Jedinou dobrou zkušenost při živém hraní mám s KORG M50.

Odpovědět