Yamaha MODX

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Keyboarder »

ZFarkas píše:
02 led 2019 11:42
Pres svatky jsem na tom doladil epiana a B3 co mam vychytany editaci na Korgu SV1 a solove nastroje (tr, sax, vl, harm..) co mam na Rolandu XP-30 - na obou techto nastrojich v kvalite live absolutne nerozeznatelne od skutecnych nastroju nebo vintage keyboard originalu.. a jsem spokojen, .......
Smím se zeptat, proč jej teda prodáváš?

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Keyboarder »

To ZFarkaš
Abych ještě upřesnil svůj dotaz v předchozím příspěvku:
mi se také MODX zvukově velmi zamlouvá, ale po svých zkušenostech s nástrojem MOX6 bych se i zde obával o kvalitu klaviatury a celkové zpracování. Byl toto důvod Tvého rozhodnutí se nástroje zbavit, nebo jsi narazil ještě na něco jiného, co Ti vadí? Myslím, že bys tím mohl těm, kteří o nástroji uvažují, pomoci. Děkuji za odpověď.

ToPi
Příspěvky: 21
Registrován: 03 říj 2014 11:11

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od ToPi »

To by mě také zajímalo. Uvažuji totiž o koupi velmi vážně.

jozefbacso
Příspěvky: 2
Registrován: 20 úno 2019 21:54

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od jozefbacso »

zvazujem o kupe Modx 8 od yamahy.chcem sa spitat dasa pouzit cisto na fraze ,paterny ,jednoznacne pouzit ako samohrajku? samozrejme na lepsej zvukovo a user rytmickej urovni.....
dakujem

ToPi
Příspěvky: 21
Registrován: 03 říj 2014 11:11

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od ToPi »

Tak co? Nemá někdo nějaké další nové čerstvé (ony vlastně zatím ani jiné být nemohou) zkušenosti s tímto nástrojem? :-)

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od ZFarkas »

MODX 6 davam do prodeje, nejrychlejsi zajemce muze mit za 24.000 CZK pri odberu osobne Brno, kompletni baleni jako nove z prodejny, zarucni list a fa, krabice, manualy, zdroj..

Na rovinu uvadim, ze MODX je o tridu lepsi nez jakakoliv konkurence v teto stredni tride workstationu a to z duvodu, ze FM engine nema nic spolecneho s klasickou ROM sample architekturou, ale je to defacto DCO zdroj zvuku, obdoba LA syntezy u Rolandu D50, jinymi slovy blizsi mekkym a plnym analogovym zvukum, nez zvuky tvorene z vrstev digitalnich multisamplu. Ale nepoznate to doma u nearfield bedynek ani se sluchatkama, ale az na stage pres poradnej PA aparat a obvykle v mono rezimu.. Tam je to sakra cejtit, asi jako kytara pres analogove efekty + kombo do mixu vs kytara pres digital multiefekt do mixu. To je kvalita zvuku nebe a dudy. Ostatni soucasna konkurence na trhu nema pridany zadny jiny podobny dalsi zdroje zvuku k multisamplum. Kdysi to bylo naopak u D50 - to byl syntezator s LA syntezou a ve kterym byly poprvy pridany nejake kratke sample vzorky :-)

Jinak je to ale klasika china plastak, no tak za tyhle penize chtit celokovovy provedeni s drevem je asi nesmysl.. Presto klavesnice - zejmena klavirni feeling tedy pocit z dynamicke krivky je OK, pocitove lepsi nez u Rolandu FA nebo Krome. A MODX ma konecne i poradne hlasitej preamp, treba FA, Juna nebo Korgy ale i predchozi MOXF jsem musel dat skoro naplno vołume aby to trochu lezlo ven, MODX staci podobne jako vintage max do poloviny drahy volume a zvuk MODX ma navic celkove poznatelne lepsi dynamiku, tedy vyssi dynamicky rozsah, nez konkurencni nastroje, stejne jako treba kazdy ihned pozna ze zvukova karta Audient iD22 ma vyrazne vyssi dynamiku a hloubku naberu nez treba Steinberg UR nebo Zoom LiveTracky (kdyz vezmu ty co jsem mel a testoval osobne).

A maso je moznost libovolneho vrstveni layeru z FM zvuku a standardnich sample zvuku, dosud mozne pouze midi propojenim min 2 ruznych klaves, tady je to vsechno v jednom. Nicmene muj nazor, ze prece jen lepsi multisample zvuky urcene pro stage live se daji vyzdimat z XP-30 a SY99 nadale plati, FM syntezu nepotrebuji - mam pure analogy s FM funkcí, proto prodavam..
Naposledy upravil(a) ZFarkas dne 24 čer 2019 15:44, celkem upraveno 5 x.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od MDudas »

Tu poslednu vetu si nemusel. Uz to tu vieme vsetci... :D

PMC
Příspěvky: 209
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od PMC »

ZFarkas píše:
24 čer 2019 14:26
A maso je moznost libovolneho vrstveni layeru z FM zvuku a standardnich sample zvuku, dosud mozne pouze midi propojenim min 2 ruznych klaves, tady je to vsechno v jednom.
Tomu nerozumím. Tím jsi chtěl říct, že to umí hrát zvuk syntezovaný pomocí frekvenční modulace a současně syntezovaný pomocí wave table syntézy?

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od ZFarkas »

to PMC: jj presne tak, umi to i kombinovany zvuky ulozene pod jednu pamet tj napr. FM piano z FM engine a pod to treba nekolik smyccu a padu z wave multisamplů dohromady.. Skoda ze Roland uz nedela nejakou obdobu - full LA synteza plus ROM vzorky.. Korg uz dela ale opacne - u Prologue jsou 2 pure analog obvody a k nim treti OSC s digitalnimi vlnami - to co bylo u DGWS kdysi.. Prologue uz pouzivam tak, ze si nedovedu ani predstavit nejake live eventy bez neho.. Na sola, rytmicke beglajty, pady, proste na vsechno a uplne jedno v jakem stylu, proste ZVUK co sedne od jazzu po akustickou dechovku nebo folk..

PMC
Příspěvky: 209
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od PMC »

ZFarkas: to mi zas tak vyjímečné, jak to podáváš nepřijde. Třeba Kronos také umí hrát současně zvuky z různých zvukových engine, nebo ne?

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od ZFarkas »

aha.. no tezko debatovat, pokud se nerozlisuje zvuk a princip obycejnych virtualnich simulaci od autentickeho tvoreni zvuku, napr. FM nebo LA syntezou ne?

PMC
Příspěvky: 209
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od PMC »

Aha, to vážně nerozliším. Když ti smíchám zvuk na kronos + fm z kronos a potom kronos + fm z reface dx, poznáš podle zvuku co je co?

Uživatelský avatar
Stardust
Příspěvky: 508
Registrován: 11 led 2007 13:21
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Stardust »

Toho si prosím nevšímej, celý ten příspěvek je "wrong on so many levels"

ToPi
Příspěvky: 21
Registrován: 03 říj 2014 11:11

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od ToPi »

Tak už mám také doma MODX 7. Zatím jsem se nedostal k bližšímu studiu, mohu posuzovat jenom zvuky (z těch jsem byl nadšen už u MOX6). Možná jde jen o můj pocit, ale zdá se mi, že to tovární přednastavení zvuků (aspoň těch, co jsem používal) je oproti svému předchůdci trochu zparchantělé (víc prošpikované efekty a s nešťastně nastavenými korekcemi), takže člověk si vlastně musí ten přirozenější zvuk, na který byl zvyklý z MOX6, znovu vymodelovat. Ale každopádně to vypadá, že s tím pracovat půjde a že to bude tvárnější, než KROME nebo FA, co mi prošly rukama před časem. Teď jen najít čas.

Uživatelský avatar
sven
Příspěvky: 28
Registrován: 19 zář 2019 21:06
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od sven »

Hello, nedavno mi k P-125 pribudol MODX7. Zvuk grand piana z P-125 mam dost napocuvany, a preto bolo pre mna trocha sklamanim, ako plocho hraje CFX piano na MODXe, specialne nizke tony. Po troche hrania s nastaveniami som ale dosiel k zaveru, ze to piano je nastavene divne, a po nastaveni EQ (viac basov, viac vysok), a doladeni citlivosti klaves, je vysledok vyrazne lepsi (P-125 to stale nie je, ale ta bezi na lepsom Pure CF engine). Takze pokial na tom planujete hrat piano, doporucujem trocha potweakovat.

Niekto podobne skusenosti a tipy co ako tweaknut?

Odpovědět