Yamaha MODX

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Yamaha MODX

Příspěvek od Greyhound90 »

Jak to vidíte? Řečeno slovy Cimrmana vidím budoucnost velmi dobře. Přemýšlím o koupi.
https://kytary.cz/yamaha-modx6/HN194873/
Máte již nějakou zkušenost?

Uživatelský avatar
Stardust
Příspěvky: 508
Registrován: 11 led 2007 13:21
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Stardust »

Jo, taky mě to zaujalo, třeba ta váha je neuvěřitelná. Těším se na něčí první dojmy :-)

Vete
Příspěvky: 14
Registrován: 28 úno 2016 08:01

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Vete »

Hral som na prvom kuse MODX 7 čo prišiel do Melodyshopu. Na to že to bolo 76 klapková verzia vážila len okolo 7,5 kg čo je velké plus. Je to vlastne ochudobnená verzia Montage. Klávesnica sa mi zdala nič moc ale to v low endových verziach býva normálne ale hral som na tom len zo 10 minút.
Má aj otočný kontroler na prelínanie AWM syntézy s FM syntézou ako Montage. Zvuky sa mi zdali celkom fajn ale na posúdenie by som musel na tom pohrať v kapele na skúške alebo to mať nejakú dobu doma. V FM syntéze napodobniť originál DX 7 asi bude možné (boli tam niektoré zvuky ktoré si pamätám z DX 7 čky aj podľa názvu) ale surovosť originálu to zrejme nedosiahne počúval som to len cez slúchadlá a narýchlo. Ako druhý kláves k stage pianu namiesto mojej starej MOX si to určite viem predstaviť - dokonca s tým tak nejako rátam. Celková konštrukcia sa mi zdala o niečo lepšia ako MOX, MOXF. Celkom zaujímavý nástroj ktorého cena myslím po prvom uvedení trocha poklesne.

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od ZFarkas »

uz ho mam objednany, tak jak dorazi, napisu prvni dojmy. rad bych si ho nechal prave kvuli FM synteze v kombinaci se samply a kvuli bass+drums sequenceru na doprovody a jamy na live eventy jako zaklad pod Prologue a Grandmother co mam na sola. tim ze umi menit harmonizaci podle hraneho partu kdekoliv po klavesnici a ne jen jako samohrajky v leve doprovodne casti a soucasne se da pouzit na doprovodnej pad FM zvuk v kvalite prece jen blizsi sytejsimu zvuku analogu nez digitalne znejicim samplum, tak jsem celkem zvedav jak se to bude pojit s temi lead analogy. zatim co jsem mel i kvalitni samohrajky na doprovody, treba Korg PA3X tak jednohlas treba na Mooga sytosti stale valcoval cely mnohohlasy a polyfonni doprovod i s basou a bicima dohromady, na vsech digitalnich samohrajkach a sequencerech..

Vete
Příspěvky: 14
Registrován: 28 úno 2016 08:01

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Vete »

Farky, som zvedavý na tvoje hodnotenie. Tvoje názory celkom akceptujem resp. viem o čom hovoríš a píšeš.

Uživatelský avatar
dano
Příspěvky: 3608
Registrován: 13 kvě 2005 20:37

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od dano »

Mne sa ten nastroj velmi paci. Vyzera to tak, ze co sa tyka pomeru cena/kvalita, nema v dnesnej dobe konkurenciu. No a kombinaciu AWM+FM som si oblubil uz na SY77, takze aj tento rozmer je fajny. Silne zvazujem kupu.

Uživatelský avatar
Stardust
Příspěvky: 508
Registrován: 11 led 2007 13:21
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Stardust »

Já jsem teda skalní Kurzweilista, ale vzhledem k tomu, že s Forte neplánují nižší řadu jako je právě MODX u Yamahy, skončím asi u konkurence.

ToPi
Příspěvky: 21
Registrován: 03 říj 2014 11:11

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od ToPi »

Také se těším na recenze. O zvucích nepochybuji, ty měl skvělé i MOX6. Právě jsem dokončil pomp hardrockové album a všichni si pochvalují právě zvuky kláves. Hlavně jsem rád, že si po Rolandu uvědomila i Yamaha, že bez 76klávesové verze to prostě nejde.
Docela by mě zajímalo ovládání, jsem na to totiž docela blbej a neporadil jsem si ani s Korg Krome s návodem v ruce. Paradoxně na MOX jsem se naučil aspoň něco (ale to nejspíš jen proto, že české zastoupení Yamahy umí na rozdíl od ostatních napsat pořádný návod). V podstatě využívám jen layer, split a kombinaci s rytmusem na skládání. Tak pokud by si někdo, kdo se rozepíše, vzpomněl i na nás zaostalé :-)
Taky by mě zajímalo, jestli něco udělali s těmi ovládacími knoflíky (hlavně tím hlavním otočným), protože na MOX jsem se na to bál i jemně sáhnout.
A co klaviatura? MOX měl příšerně měkkou, Korg Krome zase zbytečně tvrdou. Za naprosto dokonalou považuji tu na Roland FA 07 (klavíristi, nezabíjejte mě) :-)

vg.atvg
Příspěvky: 32
Registrován: 22 lis 2009 16:03

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od vg.atvg »

nakroutili v továrně na 8-op FM nějakej rozumnej vokál? klidně chemickej, ale bez drnčení, cinkání a úpění :-)

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od ZFarkas »

Tak uz mam MODX davno doma, vynikajici workstation po vsech strankach a jednoznacne "must have" vybavy snad kazdeho klavesaka, tedy aspon tech, co jim nestaci pouze samohrajka..

Pdorobneji popisu az po svatkach jak si s tim pohraju detailneji. Prvni dojmy - studio - lepsi zvuky zejmena z FM osc nez co jsem kdy vytahl z Nord Lead, Kingkorga nebo Jupiter 50, lepsi sampl zvuky (a prempy a FX!!) nez co mi lezlo z obdobnych Rolandu (FA, vcetne Fantomu G) a vsech Korgu workstationu, srovnatelne celkovou kvalitou zvuku skutecne s top modely Kurzweil PC3K, Korg M3 / Kronos apod. To samé live v mono režimu - průrazné a plné zvuky ale současně neořezané shora ani nijak digitálně znějící, fazově posunutý zvuk se u MODX nekoná.

Když jsem si přinesl před lety MOXF tak jsem to šel vratit na prodejnu hned, to se nedalo a nestalo za to ani dale zkouset nastavovat... MODX je uplne neco jineho. Klavesnice MODX mechanicky taky super! Absolutne lepsi nez klaviatura treba u Rolandu FA, Krossu 1+2 apod. low-mid level.
Po 3 tydnech pouzivani a zkouseni spis zacinam nabyvat dojmu, ze co ted s analogem Korg Prologue, no nema o moc "teplejsi" zvuky celkove nez MODX, zejmena zvuky z kombinaci FM a samplů.. Roland D50 jsem prodal - MODX umi stejnou kvalitu, expresivitu a sílu zvuku v FM synteze jako D50 v LA synteze a samply jsou samozrejme rozdil :wink:

Tak asi tak, prvni s cim nejsu uplne spokojen jsou bici - v MODX neni nasamplovany TR 808 ani TR909 ani KR-55 :evil: ale doufam, ze to pujde natahnout jako user samply a zvuky.. Kvalita preampu, prevodniku a FX je u MODX na urovni jinych top modelu workstationu, takze si s tim pohraju.

Uživatelský avatar
Stardust
Příspěvky: 508
Registrován: 11 led 2007 13:21
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Stardust »

Díky za postřehy. Asi zajdu do hudebnin vyzkoušet. Případně pošetřit :-)

Miles K
Příspěvky: 18
Registrován: 27 srp 2014 10:47

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Miles K »

ZFarkas píše:
14 pro 2018 08:53
Tak uz mam MODX davno doma, vynikajici workstation po vsech strankach a jednoznacne "must have" vybavy snad kazdeho klavesaka, tedy aspon tech, co jim nestaci pouze samohrajka..

Pdorobneji popisu az po svatkach jak si s tim pohraju detailneji. Prvni dojmy - studio - lepsi zvuky zejmena z FM osc nez co jsem kdy vytahl z Nord Lead, Kingkorga nebo Jupiter 50, lepsi sampl zvuky (a prempy a FX!!) nez co mi lezlo z obdobnych Rolandu (FA, vcetne Fantomu G) a vsech Korgu workstationu, srovnatelne celkovou kvalitou zvuku skutecne s top modely Kurzweil PC3K, Korg M3 / Kronos apod. To samé live v mono režimu - průrazné a plné zvuky ale současně neořezané shora ani nijak digitálně znějící, fazově posunutý zvuk se u MODX nekoná.

Když jsem si přinesl před lety MOXF tak jsem to šel vratit na prodejnu hned, to se nedalo a nestalo za to ani dale zkouset nastavovat... MODX je uplne neco jineho. Klavesnice MODX mechanicky taky super! Absolutne lepsi nez klaviatura treba u Rolandu FA, Krossu 1+2 apod. low-mid level.
Po 3 tydnech pouzivani a zkouseni spis zacinam nabyvat dojmu, ze co ted s analogem Korg Prologue, no nema o moc "teplejsi" zvuky celkove nez MODX, zejmena zvuky z kombinaci FM a samplů.. Roland D50 jsem prodal - MODX umi stejnou kvalitu, expresivitu a sílu zvuku v FM synteze jako D50 v LA synteze a samply jsou samozrejme rozdil :wink:

Tak asi tak, prvni s cim nejsu uplne spokojen jsou bici - v MODX neni nasamplovany TR 808 ani TR909 ani KR-55 :evil: ale doufam, ze to pujde natahnout jako user samply a zvuky.. Kvalita preampu, prevodniku a FX je u MODX na urovni jinych top modelu workstationu, takze si s tim pohraju.
A jaký máš model, MODX7 nebo MODX8 ? Díky.

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od ZFarkas »

MODX 6 kvuli tahani v ruce - pres svatky jsem na tom doladil epiana a B3 co mam vychytany editaci na Korgu SV1 a solove nastroje (tr, sax, vl, harm..) co mam na Rolandu XP-30 - na obou techto nastrojich v kvalite live absolutne nerozeznatelne od skutecnych nastroju nebo vintage keyboard originalu.. a jsem spokojen, po upravach aby to "hrálo" slusne nejen pres stereo hifi sluchatka, ale i pres mono stage monitor a do PA jsem na MODX 6 nasel vsechny potrebne zvuky v kvalite originalu, spokojenost. Napr. Fantom G, PC3K, M3, SK1, FA, Krome a starsi modely MOxx tak univerzalni moznosti a dokonalej zvuk nemely, u MODX hraje nejvetsi roli vedle konecne i v mid-level nastroji kvalitni profesionalni DA jednotky a preampů a celkového zpracování audio vystupů taky pritomnost komplexního FM engine, který lze navíc kombinovat a morfovat s AWM samply, něco jako u D50 samply + LA synteza. Myslim, že Montage diky FM engine ( hoodne analogová příchuť zvuku!!) je o kus vpředu i před Kronosem a určitě před SuperNatural nebo Boutique a podobnymi pokusy o udajne imitaci analogu od Rolanda..

ToPi
Příspěvky: 21
Registrován: 03 říj 2014 11:11

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od ToPi »

A co hlavní knob? Na MOX byl přinejmenším velice svérázný (byť navzdory všem fyzikálním zákonitostem spolehlivý) :-)

Miles K
Příspěvky: 18
Registrován: 27 srp 2014 10:47

Re: Yamaha MODX

Příspěvek od Miles K »

Prosím, nemáte někdo manual k Yamaha MODX? Nástroj jsem koupil v česku, ale CZ manual nebyl.
Díky, Milan.

Odpovědět