YAMAHA MOTIF XF

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
EXCOM

Re: YAMAHA MOTIF XF

Příspěvek od EXCOM » 26 srp 2010 17:39

ta FLASH mala byt vo vnutri aspon o velkosti 1GB, zbytok by si mohol uzivatel dokupit a rozsirit na 2GB.. je to uplny nezmysel.. hlavne, ze cele PR je postavene prave na FLASH expanzii ...

napad je to fasa a dost sa mi paci.. ale tento isty obchodny model spravili aj pri EX5.. a vtedy boli prekne drahe tie FLASHky

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 29 srp 2010 22:05

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 17 led 2011 01:50

Po půl roce žádné reakce? Tak začnu.

Jednoznačně jsem rozčarovaný.
Nástroj nepřináší téměř nic nového.
Flash je fajn, ale dá se bez ní opravdu pohodě žít.
Po pár měsících musím bohužel říct, že 2GB jsou zatraceně málo, málo, málo !!! 1,5GB už mám plných a takže stejně musím dohrávat, mazat, atd.
Rychlost načítání do Flash je neskutečně pomalá a takových 500MB trvá více než půl hodiny :evil: Děs.

Kromě pár nových zvuků v internal paměti, bez nichž lze opravdu žít, nic nového pod sluncem.
Za čtyři roky vývoje od XS, Yamaha opravdu nic nového neukázala!!!
(například piáno S6 je zvukově úplně mimo a pokud máte např. "Kawai EX" nebo "Model L" pro XS, pak věřte, že lepší klavíry v XF zdaleka nenajdete).

Co mě vyloženě zklamalo:
- displej - stejný nečitelný rozmazaný šmejd jako u XS
- malá polyfonie - při použití grand piána už si moc dalších nástrojů nezahraje
- 2GB Flash je jednoznačně málo, takže vám stejně nezbude, než loudovat a to v případě XF trvá neskutečně dlouho
- FX jednotka - výkonově úplně stejná jako u XS, tedy žádný pokrok (čekal jsem alespoň insert na každém kanálu (16)
- Lan - stále stejná písnička, pokud chcete současnou integraci ASIO karty a Motifu v DAW, pak si musíte pořídit ASIO kartu jedině od Steinberg-Yamaha. Ostatní ASIO karty nepodporujeme, děkujeme za pochopení :lol: Přesto, že Virus, Lexicon, Korg už roky frčí snad s jakoukoliv ASIO kartou.
Už by se měli u Yamahy konečně probrat!
- 128 MB pro sampler - v dnešní době skoro výsměch.

Čochtan13

Příspěvek od Čochtan13 » 26 črc 2011 19:56

Nelze, než souhlasit :(

Přešel jsem na Motif ze staré PSR 730-ky po shlédnutí několika demo a prostudování manuálů, ale skutečnost je těžkým zklamáním.
Banky nástrojů jsou sice lepší (bylo by špatné, kdyby za 20 let nebyly), ale polyfonie z 64 na 128 není až tak zřetelná.

Nástrojové živé hraní je slušné, ale zklamáním je nemožnost přehrávat skladby přímo z flashky. To, že je nutno vše nahrávat nejdříve do paměti je děs, to i stará PSR-ka uměla přehrávat z disket přímo, navíc stačí malá neopatrnost a flashku si zformátujete a je po p..... :roll:
Vyhledávání uložených skladeb je příšerné, na čemž se podílí displej, který je na pódiu zcela nečitelný.

Nedoporučuji se pokoušet spojit Motif s PC přes doporučovaný LAN. Tak příšerné postupy snad neměl v 80-tých letech ani Sinclair ZX Spectrum. Vše je pomalé, stačí jeden překlep a při návratu do screenu zjistíte, že vše neuložené zmizelo. Ukládání IP ... čísel přes dvojí kliknutí na Enter/Execute se sychtováním přes STORE připomíná starou sovětskou vojenskou techniku. Navíc spojení přes LAN stejně nefunguje.

S Motifem je dodáván software Cubase AI5, ale nikde nenajdete postup, ani driver, jak PC s Motifem spojit. Je to na Vás a na shánění informací po netu.
Za ty peníze.... lepší by bylo je propít! :x

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 26 črc 2011 20:23

Čochtan13 píše:
Nedoporučuji se pokoušet spojit Motif s PC přes doporučovaný LAN. Tak příšerné postupy snad neměl v 80-tých letech ani Sinclair ZX Spectrum. Vše je pomalé, stačí jeden překlep a při návratu do screenu zjistíte, že vše neuložené zmizelo. Ukládání IP ... čísel přes dvojí kliknutí na Enter/Execute se sychtováním přes STORE připomíná starou sovětskou vojenskou techniku. Navíc spojení přes LAN stejně nefunguje.
co sa tyka toho ethernetoveho(LAN) pripojenia, tak mne to slapalo jak hodinky.. paradne rychle, velmi pohodlne, nestazoval som si.. vsetko okazmite loadnute..
na kompe si si vytvoril jeden folder a tam si vsetko len daval.. potreboval si naloadovat sample? tak si ich praskol do foldra na PC a okamzite si ich videl v XSsku..
ja som s tymto mal len kladnu skusenost...

je ale pravda, ze to nastavovanie, dalo co to zabrat...

Odpovědět