Yamaha MOXF vs Motif XF

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
SoundsFine
Příspěvky: 511
Registrován: 28 črc 2008 15:29

Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od SoundsFine »

Dostala se mi pod ruce novinka od Yamaha. Yamaha MOXF6.
Pro ty, co mají Motif XF se o žádnou novinku vlastně nejedná, a to z následujících důvodů.

Yamaha MOXF je kromě absence sampleru výkonově, zvukově, ovládáním (SW) totožná s Motif XF.
Měl jsem oba nástroje vedle sebe a zvuková kvalita je stejná, drtivá většina zvuků jsou identické.
Popravdě, kolik lidí ale dnes sampler v Motifu používá? Myslím, že moc ne.
Marketingové politice Yamaha v tomto případě nerozumím. Pro mě je MOXF jasný zabiják Motifu XF.
MOXF umí v podstatě to samé (krom sampleru) včetně zvukového rozšíření, ale cenový rozdíl je obrovský:
MO XF6: 975,- E
Motif XF6: 2500,-E

:?:

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od Pytkin »

zasadny rozdiel je aj v konstrukcii .. MO bol vzdy plastak , a Motif seriozna heavy duty konstrukcia ..

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od Keyboarder »

MOXF = levný plastový výlisek.
Pokud jsi měl oba nástroje vedle sebe a nezjistil jsi kromě absence sampleru žádný jiný rozdíl, je pro tebe MOXF ideální řešení. Pokud to však někdo s muzikou a hraním myslí opravdu vážně, potřebuje něco, na co se dá také hrát, takže jeho nástroj musí mít kvalitní klaviaturu s aftertouch a především kvalitní zpracování (tj. pevná nebakelitová konstrukce, kvalitní potenciometry a táhla, konektory, atd.), což MOFX nesplňuje ani náhodou!!! Když jsem si sáhl na jeho knoby a modulační kolečko, bál jsem se, že mi zůstanou v ruce. I jeho klaviatura je pro mne nepoužitelná. Takže finanční politika Yamahy je naprosto v pořádku – kdo si chce jen hrát, nebo mu stačí jen slušná zvuková banka do studia, spokojí se s MOFX. Kdo ale skutečně a často hraje, ten potřebuje víc – ale za kvalitu si pak musí připlatit. Ikdyž já bych si za 2500,- Eur určitě koupil něco jiného než Motifa, ale to je už jiné téma...

A poznámka na závěr: sampler neslouží jen pro samplování vlastních zvuků, ale např. pro import a přehrávání zvuků nebo zvukových efektů a smyček, které jinak v nástroji nejsou, což se na pódiu používá mnohem častěji, než sampling jako takový.
Naposledy upravil(a) Keyboarder dne 14 lis 2013 08:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hammond
Příspěvky: 1128
Registrován: 05 říj 2010 18:44

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od Hammond »

Ak chces cisto zvukovu banku, postaci aj nejaky modul. Ale hudobny nastroj nieje len zvukova banka, ako tu uz odznelo.

Uživatelský avatar
SoundsFine
Příspěvky: 511
Registrován: 28 črc 2008 15:29

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od SoundsFine »

Pokud bych chtěl klávesy na Live, tak je to jasné. Na seriózní hraní je MOXF ostuda.
Pokud bych měl MOXF jen kvůli zvukům do studia, nevidím smysl pořizovat "velký" Motif XF.

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2916
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od demsky »

Na domace pouzitie je to v pohode, nasiel som video s Alexandrom Brandonom (ano s tym video game music skladatelom, ktory zlozil hudbu napriklad do Unrealu, alebo Deus Ex).

Uživatelský avatar
SoundsFine
Příspěvky: 511
Registrován: 28 črc 2008 15:29

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od SoundsFine »

Pytkin píše:zasadny rozdiel je aj v konstrukcii .. MO bol vzdy plastak , a Motif seriozna heavy duty konstrukcia ..

Mluvíš nesmysly!

Yamaha MO6/8 žádné plasťáky nejsou, MO8 má identickou klaviaturu jako nejnovější Motif XF!
V kvalitě materiálu také neshledávám žádný rozdíl - rozhodně vhodné i na "pódiové zacházení".
http://www.muziker.cz/klavesy/syntezato ... yamaha-MO6

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od Pytkin »

soundsfine : ja predsa nehovorim o klavesnici .. a vlastne vobec nemam dovod ta presviedvat o tom ..

Uživatelský avatar
SoundsFine
Příspěvky: 511
Registrován: 28 črc 2008 15:29

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od SoundsFine »

Píše, že byl vždy plasťák.
Což není pravda.
Přece, když nevíš, tak nemusíš odpovídat za každou cenu hlouposti.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od Pytkin »

podla teba to nema plastovu skrinu ? Uz si ho rozoberal ?

EDIT : aha .. teraz som si vsimol ze ty hovoris o MO .. Ja cely cas hovorim o MOX a teraz aj MOFX ..

Uživatelský avatar
SoundsFine
Příspěvky: 511
Registrován: 28 črc 2008 15:29

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od SoundsFine »

Pytkin: Celou dobu "hovoris o MOX a teraz aj MOFX"... ,ale píšeš o MO :!:

Už ty sračky nehul. Pak píšeš krávoviny.

Uživatelský avatar
countrymetalman
Příspěvky: 217
Registrován: 23 lis 2007 14:05

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od countrymetalman »

MOXF6 jsem zakoupil minulý týden na otestování, mohu k tomu sdělit jen tolik, že horší nástroj zpracováním i zvukově jsem snad doma ještě neměl, a to už jsem důkladně testoval i např. Korgy X50, M50, Kross a spustu podobných, papírově ještě více lowendových než měl být MOXF. S plnohodnotným Motifem to zvukově nemá vůbec nic společného!!!!! Mizernější preampy než u MOXF jsem dosud nepoznal a tovární zvuky jsou cca na úrovni Korgu Kross, nicméně i na ten se mi hraje lépe, co se klávesnice i ovládání týče. Pokud kdokoliv tvrdí, že MOXF zní stejně jako Motif nebo S70/90, zkušenější klávesáky předem varuji, že to pravda není ... Jinak MOXF jsem ihned po pár zbytečných pokusech, zda je to schopno nějak vyždímat kvalitu zvuku trochu podobnou tomu, co dává Motif standardně, vrátil zpět na prodejnu. TO JE SNAD AŽ K NEUVĚŘENÍ, JAK YAMAHA DOKÁŽE OKLAMAT TOLIK ZÁKZNÍKŮ TÍM, ŽE JIM V PROSPEKTECH NASERVÍRUJE, JAK MOXF MÁ TYTÉŽ SAMPLY A ENGINE JAKO PLNÝ MOTIF, ALE O ROZDÍLU V CELKOVÉ KVALITĚ ZVUKU NEPÍŠE NIC, VLASTNĚ YAMAHA ANI NELŽE, PROTOŽE NIKDE NEUVÁDÍ, ŽE MOXF JE I ZVUKOVĚ STEJNĚ DOBRÝ JAKO PLNÝ MOTIF :lol:

anthea_x
Příspěvky: 216
Registrován: 08 kvě 2014 14:22

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od anthea_x »

Dobrá tráva. Však?

markuc

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od markuc »

anthea_x :D

jinej komentář to snad ani nesnese, tenhle člověk si z nás buď na všech fórech a diskuzích dělá pr..l, nebo to bude ta tráva, jak píšeš ...

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Yamaha MOXF vs Motif XF

Příspěvek od Pytkin »

yamaha ma vonku novy nastroj :

Odpovědět