Logic Pro X 10.2 (incl. ALCHEMY !)

Vše o sekvenceru Apple Logic
dendy
Vybavení

Logic Pro X 10.2 (incl. ALCHEMY !)

Příspěvek od dendy » 25 srp 2015 21:45

Takze sepkanice o tom ze Alchemy kupilo Apple aby ho zaclenilo do Logicu sa ukazali ako pravdive :mrgreen:

Mame tu update, pre majitelov LPX samozrejme zadarmo, a Alchemy je sucastou :) pecka, velmi sa tesim, Logic takyto moderny monster synth potreboval ako sol ...

http://www.musicradar.com/news/tech/log ... led-626880

Obrázek
Obrázek

msmucr

Re: Logic Pro X 10.2 (incl. ALCHEMY !)

Příspěvek od msmucr » 25 srp 2015 21:56

Chápu radost uživatelů LXP, Camel Audio mi bylo vždycky sympatické a z Alchemy se dají vydolovat některé bytelné zvuky.
I když se musím upřímně přiznat, že mě ta kontinuální devalvace hodnoty software a instrumentů docela štve. Samozřejmě v tom Apple nejede sám..
No nic, to je jen takový povzdech. Vždycky si na to vzpomenu, když někde čtu.. Proč nějaký instrument/plugin od malé vývojářské firmy stojí majlant (respektive se koná tradiční ripoff :)) a ještě si to kurvy chrání třeba iLokem, když přece Apple prodává LXP za $179 a je tam skoro úplně všechno..

Michal

Stan

Příspěvek od Stan » 25 srp 2015 21:58

Nice :) uz jsem na to koukal a chtel jsem to sem hodit je toho plnej net :palec+:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 26 srp 2015 00:27

msmucr píše: když přece Apple prodává LXP za $179 a je tam skoro úplně všechno..
tak vsetko v logicu stale este nieje :-) reverby su tam uplne zufale, delayom tiez dako neviem prist na chut - vzdy nakoniec siahnem po NI Replika, o kvalitnom multiband distortion ani nehovoriac, parametricky EQ sice nieje zly ale tomu z Melda free baliku nesiaha ani po pas... EXS24 uz tiez dost zaspal dobu a zasluzil by si vylepsit, spusta veci co maju moderne samplery tam chyba.. editacia audia je v logicu zalostna.. a v neposledom rade to x rokov stare otrasne a neprehladne gui pluginov (hlavne instrumentov) by uz tiez mohli vynovit - ako majitel logicu vnimam Alchemy ako zasluzene odskodne za to ze seru na spustu inych veci kde Logic zaostava za inymi DAW ako su Ableton, Cubase, Studio One a dalsie...

maju este riadne co vylepsovat este :-)

marion

Příspěvek od marion » 26 srp 2015 01:45

Tak ja som alchemy nepoznal a kedze som presiel na logic tak hned skusam a akoze pecka ... tie zvuky su uplna bomba ... pripomina mi to mozno omnisphere ... dokonca mam pocit ze tie zvuky mi sedia este viac ... naozaj obrovsky posun ... a 3000 presetov, resp. 14gb zvukov zadarmo ... to je tiez velke plus ... asi vedeli preco to robia

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 26 srp 2015 08:09

ja som doteraz pouzival len Alchemy player na ipade.. takze som netusil aky komplexny engine ma desktopove Alchemy.. odpadavam s tych moznosti.. tolko typov filtrov .. oscilatorov .. modulacne moznosti.. nekonecne komplexny a kvalitny synth .. myslim ze toto bude odteraz moj workhorse no.1 a na ostatne synthy bude sadat prach :)

marion

Příspěvek od marion » 26 srp 2015 13:28

Tak ja som tzv presetista ... :-) teda radsej ako vytvarat vlastne zvuky rad prechadzam vela presetov a preset uz len upravim podla potreby. Ale keby som nebol na logicu tak by ma nasrali :-) zatial aj u mna adept na no.1 synth

U-o

Příspěvek od U-o » 26 srp 2015 16:51

Je to super, škoda, že jen Mac only...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 26 srp 2015 22:23

tuto je prehlad co ma ta logicovska alchemy naviac oproti poslednej alchemy 1.5 ..

http://createdigitalmusic.com/2015/08/d ... whats-new/

je fajn ze to neni len copy-paste ale ze tam je spusta vylepseni...inak je fakt kuriozne ze za cenu mensiu nez stalo povodne alchemy ma teraz clovek alchemy + kompletny daw zo spustou dalsich bundlovanych pluginov...

pre niekoho to uz moze byt dost dobry dovod prejst na OSX/Logic :-)

marion

Příspěvek od marion » 27 srp 2015 09:13

Tak som to vcera porovnaval s omnisphere a naozaj si mozu konkurovat. Omni je podla mna uplne top - teda alchemy je tym padom taktiez obrovske monstrum. Kvalitou zvukov ma trochu navrch omni, to potvrdzuje aj 40gb na disku oproti 14gb u alchemy. Ten rozdiel vsak nie je az taky velky, niekedy je to lepsie v prospech alchemy. Hlavne vsak zvuk alchemy je jasnejsi, cistejsi kdezto omni ma sice mohutnejsi zvuk ale je taky viac deep alebo ako to povedat, chybaju tam vysky, je cely viac basovy a obsahuje vela aj inych elementov teda samotny zvuk nie je tak cisty - ale je mohutnejsi. Asi pre solo nastroj by som zvolil omni, pre vsetko ostatne asi alchemy. Taktiez omni vyrazne zatazuje PC co je nevyhodou tak chces pouzit vela nastrojov. A este omni je skor na presety, alchemy viac a tvorbu vlastnych zvukov. Moj test by som vyhodnotil ako remizu ... ale vzhladom na to co pises dendy ... ze je zadarmo v cene logicu tak nie je o com. Pre mna este jedna vec ... na iMac 27 pri takom velkom rozliseni sa stare instrumenty zobrazuju velmi male ex24, ultrabeat a taktiez aj omni a trocha to kazi celkovy dojem, alchemy je uz optimalizovany a graficky celkovo velmi pekny.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 27 srp 2015 09:32

tym starym instrumentom trochu pomaha ked si zvacsis velkost na 150% .. aj ked potom je to zubate.. ale aspon clovek nemusi do toho zmurit ..

druha vec je.. teraz uz vlastne ani neviem preco by sm pouzival akykolvek stary instrumenet.. alechemy pokryje vsetko :-)) este aj EXS24 sa stava zbytocnym (dokonca vie alchemy importovat EXS24 banky)

omnisphere ma vacsie sample banky ale z pohladu soundizajnu nema take moznosti ako Alchemy .. alchemy je v tomto univerzalnejsi synth .. v podsate Alchemy je podla mna najkomplexnejsi najuniverzalejsi synth co vobec existuje - VA, additive, granular, format synteza, plnohodnoty sampler .. asi jedine co tam nieje je FM synteza :))) inak ma vobec nenapada co by sa tam este dalo doplnit .. nic ..

thovt

Příspěvek od thovt » 27 srp 2015 09:49

Dendy: je mozny nejak pomoci Alchemy nahradit funkci "convert regions to new sampler track" z EXS24?

Fencer
Vybavení

Příspěvek od Fencer » 27 srp 2015 10:02

Po aktualizaci Logic Pro X na verzi 10.2 (a stazeni dodatecnych 14 GB dat pro Alchemy) se mi sice objevi Alchemy v seznamu pluginu, nicmene po otevreni zobrazi "Refreshing library ..." a v tomto stavu zustava i po hodine cekani. Nevi nekdo, jak tohle vyresit? Diky.

Filip

Axerathix

Příspěvek od Axerathix » 27 srp 2015 10:15

Sice pre niekoho je to fajn novina, ale pre tych ktory si kupili Alchemy na Win a cakali na 2 verziu (co je v podstate mozno tato) je dost nefer, ked autor sa vykaslal na vyvoj pre Win a presiel pod niekoho, kto vydava plugin len pre jeden OS a este ktomu len pre Logic. Povodne som chcel tento synth v buducnosti kupit, a stastie ze som to nestihol, osobne by sa mi to dost nepacilo, aj sa nepaci ale nedotyka sa ma to osobne takze je mi to v podstate jedno. Aspon si nasetrim na Omnispheru.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 27 srp 2015 10:21

Axerathix: nj chapem.. ako podobne ludia nadavali ked kedysi Apple kupilo Emagic a Logic 5.5 bol posledny pre Win.. hold to je zivot, biznis ..

btw. skus radsej potom pozet SERUM synth.. to je architekturou podobnejsie Alchemy a kvalitativne tiez .. https://www.xferrecords.com/products/serum a nestoji ani polovicu co Omnisphere - to je podla mna mrte predrazene, ved stoji skoro tolko co cele Native Instruments Komplete 10 !

Odpovědět