Ableton + HW // zblbnutý MIDI out

Vše co se týka MIDI (mimo keyboardů)
Odpovědět
Uživatelský avatar
ReaktoplazmAR
Příspěvky: 2413
Registrován: 04 srp 2008 14:25

Ableton + HW // zblbnutý MIDI out

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

Zdar všetkým,
Mám nasledovný problém s MIDI a bol by som rád ak by mi niekto poradil / nasmeroval ma..

Setup:
NB (vista) s Abletonom /v tomto prípade slúži len ako midi sekvencer/
Zvukovka M-audio FastTrack Pro /v tomto prípade len ako midi interface/
+ synty, sampler, etc..

Už dávnejšie som si všimol že mám problém s midi, a to ten že ked posilam viac ako jednu „midi stopu“ cez midi OUT na zvukovke tak to blbne – neposiela note-off takže noty ostávajú „visiet“ prípadne aj niečo vynechá – proste bodrel.. tak trochu som sa tomu vyhýbal tým že pri skladaní som tých pár výpadkov ignoroval a ked som nahrával tak len po jednej stope...
Doteraz sa jednalo o dost taký pomalý ambientný projekt, takže noty neboli moc nahusto a problémov nebolo moc.. Teraz som do retazca pridal ešte 2 synthy a chcel by som na tom tvorit projekt ktorý je náročnejší na midi, noty nahusto, dost rýchlo, kopa automatizácií atd..
Zistil som ale že takúto „hustú“ midi stopu som neni schopný cez ten midi out na zvukovke poslat ani jednu !!! vobec netuším čím to može byt a som už zúfalý.... robí to úplný chaos..
Ako prvé som skúsil z tej najproblémovejšej stopy vyhodit automatizácie – nepomohlo
Potom som to skúšal na všetkých nástrojoch čo mám doma – rovnaký výsledok
Vymenil som káble – nepomohlo
Skúsil som iný DAW /Reaper/ - nepomohlo
Skúsil som iný midi interface – ešte horšie / aj ked teda ten iný interface bol taký čo mám na midi kontroléry, takže nie moc smerodatné /
Preinštaloval som ovládače... no proste všetko čo ma napadlo ale nič nepomohlo..
Viem že rozhranie na tej zvukovke neni žiadna sláva, ale jednu posranú stopu by to predsa malo zvládnut.. a preto som si aj myslel že rozhraním to nebude lebo ked ani jednu stopu to nepustí.. no ked som zistil že na to druhom rozhraní to ide ešte horšie tak neviem, možno to bude ozaj tým.. Tiež som sa dočítal že používat ableton ako midi sekvencer pre HW neni žiadna slast, hlavne ked používam predpotopné stroje, práve preto som skúšal ten reaper, a nepomohlo... Tu na fore písal Kexik že problémy možu robit rozhrania v plastovej krabici skrz zlé tienenie, tie moje sú obidva v plaste, tak aj to može byt príčina..
Ked by som vedel že kúpou „kvalitného“ rozhrania to vyriešim tak neváham ani sekundu, ale stále mám obavy že to sposobuje niečo iné.. Dve lacné už mám doma a nefungujú, zasa kupovat za 400 € skrz pár starých mašín sa mi nechce.. stredná cesta by bola ideálna,
Napr.: http://www.on-board.sk/um3g-products-7-23.aspx
http://www.thomann.de/gb/maudio_midispo ... 8ad32c1022
len že ja si stále myslím že rozhraním to nebude, lebo proste lezie s toho totálny bodrel aj pri jednej stope, a ked by som kúpil nové a nezmenilo by sa to tak už by som to asi yebol z okna.
chcem ešte vyskúšat iný NB s Windows 7, ale tomu moc šancí nedávam..
Nemáte nejaké nápady čo by som ešte mohol skúsit ???
budem velmi vdačný za každú radu !!

ad: zaujímavé je že s midi IN nemám vobec žiadny problém a používam ho denne!!

Uživatelský avatar
tomy45
Příspěvky: 2529
Registrován: 15 říj 2008 06:43

Re: Ableton + HW // zblbnutý MIDI out

Příspěvek od tomy45 »

Ja to vidim na problem Vista... Ableton bezne v pohode mi posiela midi do predpotopakov ako Juno106, Proteus1, MC303 a Nord micromodular bez problemov naraz a to ako pod win7 64 alebo leopard snow 10.6.3. Ked som mal na starsom NB Vistu haluzilo to, podla mna kvoli intenzivnej diskovej aktivite a ovladace... Midi posielas ako external instrument plugin alebo midi track?

Uživatelský avatar
jakubt
Příspěvky: 256
Registrován: 17 zář 2009 12:18

Re: Ableton + HW // zblbnutý MIDI out

Příspěvek od jakubt »

Zkoušel jsi 2 různé DAW a 2 různé interface - tam tedy problém nejspíš není. Takže zbývá počítač / OS.
Pokud je ten interface externí: Zkoušel jsi dát interface do jiného USB portu? Nemáš ho náhodou zapojený přes USB hub? Je u interface možnost ho napájet přes adaptér (pro některá zařízení napájená přes USB je té elektriky z USB málo, zvláště, jde-li to skrz hub)?

szuwoo
Příspěvky: 39
Registrován: 14 úno 2009 22:34

Re: Ableton + HW // zblbnutý MIDI out

Příspěvek od szuwoo »

Ten isty problem ako opisujes som ma s M.audio Ozone na Viste (Home Premium), taktiez iba na MIDI vystupe, akonahle som zmenil os, na W7 vsetko bezalo.Pred tym to sice bezalo par mesiacov v pohode ale potom od urciteho momentu to zacalo blbnut,skusal som skoro vsetko co aj ty nic nepomohlo a neprisiel som ani na pricinu...

Uživatelský avatar
ReaktoplazmAR
Příspěvky: 2413
Registrován: 04 srp 2008 14:25

Re: Ableton + HW // zblbnutý MIDI out

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

no takže dnes ked som to zapol tak už to natahovalo do nekonečna každú jednu notu ktorú som tade poslal.. to už imho nemá s tým predošlým občasným vypadávaním nič spoločné .. pokúšal som sa teda už asi 10x rozbehat midiox, ale nepodarilo sa, tak som sledoval čo cez ten kábel lezie v hw sekvenceri, mám tam taký primitívny midi monitoring kde sa to len tak mihá na mini displei.. no každopádne zahliadol som tam viac krát po sebe CC 64 čiže hold pedal, a to je ono... ale teraz je pointa v tom že vôbec netuším čo ho posiela, odpojil som všetky kontrolery a usb, nechal som len 1 kábel z midi out do nástroja, vytvoril som nový čistý set v abletone, všetky midi porty vypnuté /okrem out/ a stále to isté
Čo môže posielat ten hold pedal ?? :?:

..no na viste fungujem s tou zvukovkou a s abletonom už cez 2 roky a nemal som s nou doteraz nijaký problém, som nenáročný uživatel a ten NB používam len na ableton a občas cool edit
..midi posielam ako midi track a usb zvukovky nedávam cez hub ale priamo
Btw: nemáte nejaké tipy na obdobu midioxu ?? :?: ide mi hlavne o monitoring toho midi outu..

Odpovědět