Jak namapuju pady na Novation slmkii pres automap?

Vše co se týka MIDI (mimo keyboardů)
Odpovědět
Stíví

Jak namapuju pady na Novation slmkii pres automap?

Příspěvek od Stíví » 19 bře 2015 18:23

Dobrý den, hudební přátelé,

prosím Vás, nenašel jsem žádné informace o tom, jak namapovat pady u novation slmkii pres automap. Konkrétně bych chtěl namapovat bicí Studio drummer od Native instruments. Děkuji za rady, už jsem z toho vyřízenej :)

dJR

Re: Jak namapuju pady na Novation slmkii pres automap?

Příspěvek od dJR » 20 bře 2015 06:36

Automap je vopruz! Navíc je myslím pro mapování knobů a faderů. Pady jsou vpodstatě noty, takže si zjisti, které noty spuští které bicí (projdi si Drum mapu, která je příloho manuálu ke Studio Drummeru) a v SetUpu Novation si změň přiřazení Padů k notám. (nebo naopak zjisti, které noty vyšlou pady a to pak přeházej v Drum mapě Studio Drummeru - ale toto vřele nedoporučuju, protože rozložení bicích po klávesnici si drží nějakou logiku).

dJR

Stíví

Příspěvek od Stíví » 20 bře 2015 15:04

Děkuju! Pokusim se to teda vyřešit tou první variantou.

jakubt

Příspěvek od jakubt » 21 bře 2015 01:41

v automapserver - preferences, záložka Mixer/Plugin mappings, tam vybrat některý MIDI kanál a klik na Edit Mapping, objeví se černé okno s knoby a fadery atd. a u padů tam jsou editovatelné hodnoty not.
JInak celkem souhlas s tím, že Automap je vopruz... a nikdy nevím, jestli je polofunkční, nebo jestli jen nevím, co s ním (ale jsem líný to nějak víc studovat).

dJR

Příspěvek od dJR » 21 bře 2015 08:52

jakubt: Já jsem celkem šťoural a chci věcem přijít na kloub a pak udělat závěr. Automap je polofunkční...

Je to marketingová reakce. Zjistilo se, že většinový zákazník má respekt i s obyčejného nastavení generického kontroleru - prostě jednoduchého přiřazení CC a čísel not.

DAW na to reagují tzv. quick controlers QC ve spojení s QC Learn Modem - což je dobrý koncept

A výrobci MIDI kontrolérů vyvinulu monstra typu Automap, aby měli prodejní argument oproti konkurenci.

Jak říkám, já si prošel Automap a vrátil jsem se k tomu, že používám Novation Impulse jako generický MIDI kontroler a v DAW vždy pužiju QC Learn Mode pro namapování knobu/faderu. Prostě jen klikneš na QC Learn Mode, lehce zakroutis knobem/faderem a DAW si to okamžitě propojí. Takhle nad tím máš vědomou kontrolu.

Odpovědět