konfigurace SWsampler / multitrack editor / master keyboard

Vše co se týka MIDI (mimo keyboardů)
Indus
Příspěvky: 7
Registrován: 12 lis 2007 11:51

konfigurace SWsampler / multitrack editor / master keyboard

Příspěvek od Indus »

Poradi mi nekdo s konfiguraci? Chtel bych vyuzivat nasledujici:

1. v multitrack editoru vytvorit midi tracky, priradit vhodny zvuk a prehrat ven z PC pres zvukovku.

2. hrat na masterkeyboard pres MIDI do PC, tam opet priradit zvuk tak, aby mi to hralo (nejlepe bez latence:-)) z PC (zvukovky) ven.

3. 1 a 2 pripadne kombinovat v multitracku s wavy (basa, kytara), ktere budu nahravat do PC pres zvukovku

Potreboval bych vedet, jestli je to vubec splnitelne a pripadne co vsechno potrebuju. Zatim jsem na webu vybrouzdal, ze by mi mohlo stacit:

vykonne PC (jaky optimalne procesor/ram?)
zvukovka (mam Audiofile 2496, to by snad melo stacit)
SW Cubase, Sonar (neco dalsiho?)
SW sampler (tady si vubec nejsem jistej jak funguji a co umoznuji)
masterkeyboard ( vybral jsem si Behringer UMX25)

Jsem temer uplnej zacatecnik, tak se omlouvam za pripadne hovadiny:-)
Kdysi jsem mel SoundGalaxy s Wavetable do ISA slotu a pouzival nejakou prastarou verzi Cakewalku (na Windows 3.11 :-)) na automat. bici, ale ted jsem s tim asi 15 let nedelal...

Ind.

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

indus: komp staci hocaky moderny, dobre je rozsirit ram (ale 1GB uz v podstate staci)
sw cubase, sonar, ableton, samplitude, protools LE/m-powered, fruity studio, logic (na mac-u) atd, atd. je ich vela a v podstate sa lisia najviac sposobom ovladania. mnohe z nich obsahuju uz zabudovany sampler alebo samplery (ableton, fruity)
sw samplery umoznuju to iste ako hw, snad aj o chlp viac
masterkeyboard co si si vybral je sracka, nie azda koli vyrobcovi, ale imho 25 klaves nestaci.
zvukovka co mas je na zaciatok uplne super

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

urcite si vyber daky aspon 4 oktavovu .. lepsie 5 ..

Indus
Příspěvky: 7
Registrován: 12 lis 2007 11:51

Příspěvek od Indus »

kexik: Diky za info.
SW ableton live byl pribalenej u zvukovky, tak ho prubnu.
Klavesy jsem v podstate vybral zamerne jenom se dvema oktavama...ehm neumim na to moc hrat. Mam je hlavne proto, abch nemusel manualne pridavat noticky pres piano roll. Pokud se vrati pianistka z matersky, ma vlastni nastroj.
Indus

Uživatelský avatar
Amorph
Moderátor
Příspěvky: 5042
Registrován: 24 lis 2005 22:22

Příspěvek od Amorph »

Pises, ze budes nahravat kytaru/basu. Na to potrebujes predzesilenej vstup a ten na Audiofilovi neni. Takze potrebujes jeste dokoupit predzesilovac, kterej pak pripojis na vstupy Audiofila.

Indus
Příspěvky: 7
Registrován: 12 lis 2007 11:51

Příspěvek od Indus »

amorph:
jj, basu mam aktivni a ke kytare pouzivam tak jako tak efekt s predzesikem.
Ind.
Indus

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

ten ableton co si mal k zvukovke je drek: ma silne obmedzeny pocet stop atd. ale na vytvorenie dojmu staci a potom treba aj tak dokupit full verziu
patri ale k drahym softom...

Cyril
Příspěvky: 5837
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Příspěvek od Cyril »

takze asi lze doporucit software Reaper

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Re: konfigurace SWsampler / multitrack editor / master keybo

Příspěvek od fova »

Indus píše: vykonne PC (jaky optimalne procesor/ram?)
zvukovka (mam Audiofile 2496, to by snad melo stacit)
SW Cubase, Sonar (neco dalsiho?)
SW sampler (tady si vubec nejsem jistej jak funguji a co umoznuji)
masterkeyboard ( vybral jsem si Behringer UMX25)
Procesor neni tak kriticky, jako spis operacni pamet. Pod 1GB nechod, pri vyuzivani velkeho mnozstvi pluginu je minimem 2GB. Me se ted zrovna hrouti pri praci pocitac s 1GB RAM a budu muset dokoupit dalsi 1GB.

Audiofilka je vyborna karta pro zacatek.

Tu lite verzi Abletonu mam a vubec ji nepouzivam. Daji se koupit lite verze Cubase nebo Sonaru za par tisic, ktere nemaji prakticky zadne omezeni.

SW sampler krome toho, ze do nej muzes nahravat (samplovat) nove nastroje nebo zvuky pres mikrofon, prehrava take samply ze sve databaze (obvykle nekolik DVD). Ty si neco zahrajes pres MIDI klavesy, nahrajes si to do stopy v sekvenceru, priradis tomu sampler, vyberes vhodny zvuk, on ti to s tim zvukem prehraje a ty si zkonvertujes midi noty do wavu. Vyborny soft sampler s tunami zvuku je Kontakt. Dale muzes zauvazovat napr. o Sampletanku - je toho spousta.

Jako masterkeyboard muzes koupit pro zacatek jete samohrajky s dynamickou klavesnici a MIDI IN/OUT nekde ve vyprodeji. Nejake Casio nebo Yamahu.
Naposledy upravil(a) fova dne 12 lis 2007 14:53, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

Cyril píše:takze asi lze doporucit software Reaper
na pouzitie so samplerom moc nie. ako sekvencer je reaper slabota...
ja osobne by som doporucil nejaky lahceny cubase, alebo ako inak fruity studio :)

Cyril
Příspěvky: 5837
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Příspěvek od Cyril »

tak mozna EnergyXT2 (stoji par korun)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

indus : ak by si chcel kupovat , tak do konca novembra je stale akcia na Cubase 4 za polovicnu cenu ..

Indus
Příspěvky: 7
Registrován: 12 lis 2007 11:51

Příspěvek od Indus »

diky vsem,
takze pro zacatek zkusim nejaky athlon s 1 GB pameti (radsi do 1 slotu, at muzu pozdeji rozsirit) a trochu si pohraju s tim abletonem, at se s tim naucim, nez budu neco investovat do SW. Jak jsem psal, delal jsem s cakewalkem, ale ovladani bude asi podobne u vsech SW, zejo.
Zrovna na Kontakt a Sampletank jsem koukal na netu, stahnul jsem nejake demo verze, tak vyzkousim.

to fova: No dobra rada s tema klavesama, mrknu se po web bazarech...

Kua, abych zacal setrit:-))
Indus

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Příspěvek od fova »

Pro ten rozjezd staci par tisic.

Rozhodne se s nakupy neunahli. Teprve casem si clovek udela jasno v tom, co vlastne potrebuje a co mu vyhovuje. Na zacatku to obvykle nevi.

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

no, procesor treba v ramci rozpoctu co najrychlejsi, samozrejme. rychlejsi procak = viac nastrojov a efektov naraz bez predrendrovavania
sampletank ma aj free variantu. zaujimavy sampler zadarmo je sfz sampler, ktory prehrava sf2 kniznice. tie sa daju zadarmo postahovat na sf2midi.com. najdes tam kopec tovarenskych plniek do starych e-mu, ensoniqov, atd...

Odpovědět