Korg EMX + KP3 + (ableton,fl studio)

Vše co se týka MIDI (mimo keyboardů)
Odpovědět
Jammal23
Příspěvky: 6
Registrován: 01 úno 2014 22:16

Korg EMX + KP3 + (ableton,fl studio)

Příspěvek od Jammal23 »

Dobrý den,
chci docílit MIDI spojení Korgu Electribe MX pomocí Korg Kaoss Pad 3 s počítačem ( Ableton či Fruity Loops ).
Z návodu KP3 jsem se dozvěděl že skrz USB je možno posílat MIDI noty do počítače a naopak / tedy MIDI IN a MIDI OUT skrz USB.
Ideálně bych chtěl aby EMX bylo jako MIDI Master a PC s abletonem či s FL studiem Slave. Tedy bych musel skrz KP3 posilat midi out do pc.
Pokud by s výše uvedeným zapojením byl problém přijal bych i možnost že počítač by byl master,tedy zasilal by midi pro sequencer EMX.

Tak tedy,teď jak na to? Skrz FL studio jsem zkoušel posílat MIDI do KP3 , jenže u EMX se mi již sequencer nerozjel , jako kdyby kp3 neposlalo midi skrz midi OUT ten samý problém byl když jsem zapojil zapojení opačně, a to tak že korg posílal midi do kP3 a PC přijímalo MIDI z Kp3. to se mi opět nerozjel sequencer pro změnu v PC .. Kde může být problém? Zapojení jsem měl na 100% správně ( Kabeláž ) .

Na Kp3 i Emx jsem Clock nastavoval KDYŽ - EMX-MASTER = INTERNAL SYNC (KP3-EXTERNAL SYNC,PC=MIDI INPUT ENABLE) ,když - EMX-SLAVE = EXTERNAL SYNC (KP3=EXTERNAL SYNC,PC= MIDI OUT SEND)

Problémy které předpokládám -

- Má pouze základní znalost MIDI
- Neznalost nastavení MIDI kanálů , CC ,atd...
- Nastavení midi v PC

Jinak dříve jsem zkoušel EMX synchronizovat s PC pomocí kláves a nebyl zde problém. Zapojení bylo obdobné, a to - - midi in v EMX do midi out kláves , a z kláves USB do PC . Zapojení fungovalo bez problému...

PORADÍ MI NĚKDO JAK NA TO ??? DĚKUJI :)

Uživatelský avatar
charonme
Příspěvky: 1270
Registrován: 01 říj 2008 09:26

Re: Korg EMX + KP3 + (ableton,fl studio)

Příspěvek od charonme »

to mi nikdy nenapadlo ze kp3 by sa dal pouzit ako usb midi interface. da sa?

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Korg EMX + KP3 + (ableton,fl studio)

Příspěvek od MDudas »

Povodny standard hovori, ze na toto je urceny MIDI Thru - na MIDI Out su iba data daneho zariadenia.
Cize na mnohych zariadaniach MIDI data z MIDI In netecu dalej do MIDI Out, ale do MIDI Thru.
Niektore zariadena Thru nemaju a niektore vedia tzv Soft-Thru - spajaju vlastne a prichadzajuce data do MIDI Out.

Jammal23
Příspěvky: 6
Registrován: 01 úno 2014 22:16

Re: Korg EMX + KP3 + (ableton,fl studio)

Příspěvek od Jammal23 »

No právě skrz obyčejné klávesy CME M-KEY mi to šlo... tak nevidím důvod proč s kp3 by to nemělo jít když je to plnohodnotné zařízení které umí posílat i přijímat MIDI skrz USB port... ZDE cz navod - http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=& ... B_zJMupJPQ

Uživatelský avatar
Microdesignum
Příspěvky: 46
Registrován: 18 kvě 2011 08:44

Re: Korg EMX + KP3 + (ableton,fl studio)

Příspěvek od Microdesignum »

Str. 19 v návodu:
Pokud propojíte USB konektor do počítače a nainstalujete USB MIDI ovladač, pak USB spojení bude vysílat a přijímat stejné MIDI zprávy jako MIDI konektory.
To je formulováno trochu nejasně, ale snad by to mělo fungovat.
Možná by pomohlo nastavit EMX a KP3 na stejný MIDI kanál, třeba 1.
Na druhou stranu, u mého Rolandu SD-50 bych přesně tuhle funkci také očekával, ale nefunguje to (a v návodu to je nějak divně popsáno, že to nefunguje).
Taky by se možná dalo použít obyčejný MIDI Thru box, což z jednoho MIDI vstupu udělá více totožných MIDI výstupů.
Na otestování MIDI komunikace je dobrý prográmek MIDI OX - mohlo by to pomoct zjistit, co všechno se dostane do počítače.
Možná to není tento případ, ale když už jsme u toho - existují USB-MIDI převodníky, které určitá synchronizační MIDI data záměrně filtrují, aniž by na to někde upozornili - konkrétně M-Audio.
Český výrobce MIDI ovladačů
http://www.microdesignum.cz

Jammal23
Příspěvky: 6
Registrován: 01 úno 2014 22:16

Re: Korg EMX + KP3 + (ableton,fl studio)

Příspěvek od Jammal23 »

http://aukro.cz/show_item.php?item=3922 ... edium=nove co tohle? s timhle by to mozna bylo jednodusi za tu cenu :lol: ... to by snad nebyl ani problém v zapojení ESX to EMX to PC a z THRU emx to KP3? Někde mi bylo totiž řečeno že KP3 musí být vždy na konci řetězce..

Jako nastavení emx na stejný kanál jste myslel Global midi Channel? A v PC taky vše na midi ch 1? ještě to vyzkouším,každopádně v PC mám USB to MIDI driver ke KP3 , v FL studiu KP3 vidím jen není možno MIDI přijmout ani vyslat.. SW indikuje odesilani midi zprav ale u EMX se sequencer stejne nerozjede.. dle me bude chybaa nekde v nastaveni KP3 či v MIDI nastaveni...

Jinak v PC mam WIN 8-64bit

Jammal23
Příspěvky: 6
Registrován: 01 úno 2014 22:16

Re: Korg EMX + KP3 + (ableton,fl studio)

Příspěvek od Jammal23 »

Výborná konektivita: USB MIDI, podpora karet SD/SDHC, a editační software

Přes konektory MIDI IN/OUT a USB port můžete snadno připojit a ovládat externí MIDI zařízení. Data smyček a uživatelských nastavení (jako např. Programy) lze ukládat na SD/SDHC karty. K dispozici je také software Editor*, určený pro snadnou a přehlednou archivaci souborů s daty samplů, případně taky editor pro MIDI nastavení.

* Běží na Microsoft Windows XP (SP3 a vyšší) / Vista (SP2 a vyšší) / 7 (SP1 a vyšší) / 8, a na Mac OS X 10.5 a vyšší.

* je ke stažení zdarma na stránkách Korg.


************** Mimochodem jen tak bokem co sem našel v recenzi...

Uživatelský avatar
Microdesignum
Příspěvky: 46
Registrován: 18 kvě 2011 08:44

Re: Korg EMX + KP3 + (ableton,fl studio)

Příspěvek od Microdesignum »

S dalším MIDI-USB převodníkem by to mohlo fungovat, je docela levný, tak za vyzkoušení to stojí.
[quote=Jammal23]Jako nastavení emx na stejný kanál jste myslel Global midi Channel? A v PC taky vše na midi ch 1?[/quote]
Ano, Global MIDI Channel - myslel jsem to hlavně pro otestování, zda jsou průchozí MIDI zprávy typu Nota nebo Kontrolér. Ale pokud se jedná o průchod synchronizačních MIDI povelů pro rozběhnutí sekvenceru, tak volba kanálu na to nemá vliv.
Český výrobce MIDI ovladačů
http://www.microdesignum.cz

Odpovědět