Ovládání několika spuštěných softů jedním MIDI kontrolerem

Vše co se týka MIDI (mimo keyboardů)
msmucr
Příspěvky: 255
Registrován: 03 črc 2014 14:12

Re: Ovládání několika spuštěných softů jedním MIDI kontroler

Příspěvek od msmucr » 30 zář 2015 23:47

@Fillippos

To co popisuješ, by mělo jít realizovat.
Jinak MCU je jen standardizovaná sada normálních MIDI událostí (tzn. zas jen noty a kontrolery, plus nějaké další události pro popisky klik atp., ale to se stejně na NK nepoužívá).. NanoKontrol má prostě nějaké presety, kde jsou předdefinované MCU povely rovnou pro určité aplikace.. nebo volný režim, kde to jde přenastavit.
Potíž je v tom, že když paralelně pošleš MCU MIDI události do TM a Reaperu (se zapnutým MCU control surface pluginem), tak zataháš za první kliku na NK a projeví se to jak v TM, tak v první stopě v Reaperu.

Takže podle mě je cesta přes to zmíněné manuální namapování.. Tzn. přepnout celý NK do režimu, který je v manuálu popsaný jako "Jiný DAW software" a doeditovat to přes Korg Kontrol Editor.
TM podle zmíněného popisu v manuálu a Reaper pomocí ručního mapování Actions na libovolné MIDI noty nebo CC s fixní hodnotou (samozřejmě, aby se nepřekrývaly s tím, co se posílá do TM).

Pak by mělo jít v Reaperu vcelku jednoduše..
- v preferencích Reaperu Audio/MIDI Devices zvol midi port z Korgu a přes pravé tlačítko myši povol "Enable input for control messages"
- otevři si Action Window
- použij "Find shortcut..." pro rychlé vyhledání akce (např. mezerník najde akci play)
- dole vlevo dej Add pro přidání dalšího shortcutu
- zmáčkni odpovídající klávesu na NK a potvrď
...
to by mělo zabrat

U té druhé aplikace od Disku popravdě nevím, asi by to mělo být napsáno v dokumentaci.. něco jako MIDI implementation chart..
Kdyby to bylo nějak zásadně jiné, tak si asi dokážu představit další nákup dalšího NK.. za tu cenu asi není moc co řešit. Navíc se dělá ve dvou barvách - černá a bílá, aby se nepletlo jaký bude pro kterou aplikaci.. :)

Michal

Odpovědět