Yamaha P85 + midi usb převodník = problém

Vše co se týka MIDI (mimo keyboardů)
Odpovědět
pianine
Příspěvky: 2
Registrován: 23 srp 2010 22:44

Yamaha P85 + midi usb převodník = problém

Příspěvek od pianine »

Zdravím,
pořídil jsem si piáno Yamaha P85 a hledal levnou možnost jak si rozšířit rejstřík o nějaké ty zvuky navíc (Rhodes, Wurlitzer). Tak jsem si na aukru koupil tenhle levnej midi-usb převodník (http://cgi.ebay.com.au/Best-USB-to-MIDI ... 4cebb24515), aniž bych o midi něco věděl, a zkusil ho zapojit. Výsledek je takový, že program (zkoušel jsem jich mraky) rozezná tak jeden tón z dvaceti, někdy z třiceti, délka odmlk se liší. Když se něco ozve, výška i dynamika funguje správně, indikace na kabelu blikne.
Časem jsem zjistil, že když šlápnu s každým tónem na substain, midi informace najednou do pc lítaj a tóny se ozývají. Akordy nebo tóny hrající rychle za sebou to tímto způsobem ale stejně nebere.
Zapojené to mám správně - in na out, out na in
Substain jsem zkoušel vypojený, zapojený, měnil jsem midi kanály, všechno možný, ale pořád žádná změna.

Zvukovka je integrovaná, hledám nejlevnější řešení.
Myslíte, že se jedná o vadu kabelu, piána nebo jen špatné nastavení? Kabel by měl fungovat bez ovladačů - žádné k němu ani nebyly přiloženy.

Děkuji za každou radu.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Yamaha P85 + midi usb převodník = problém

Příspěvek od Pytkin »

ano je to vadny kabel .. najskor zle zapojeny optoclen .. slo by to mozno opravit , ale radsej by som na tvojom mieste kupil nieco , co funguje ..

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Re: Yamaha P85 + midi usb převodník = problém

Příspěvek od fova »

O tomhle cinskem prevodniku jsem v ramci uspory take uvazoval, ale nakonec jsem ho nastesti nekoupil a vzal od Biscuita prevodnik od Esi:
./post229943.html
Musel jsem pak jeste trochu experimentovat s ovladaci, protoze s tim poslednim to nechodilo spravne, ale dnes mi to funguje.
Tahla zarizeni obecne jsou dost problemova, stejne tak jako napr. redukce z paralelniho portu na usb, kdyz mas doma starsi tiskarnu. Povede se to propojit tak v 50% pripadu.

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Re: Yamaha P85 + midi usb převodník = problém

Příspěvek od fova »

Ultimativni reseni je koupit PCI zvukovku s midi vstupem a propojit klavesy s PC pres midi kabel.

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Re: Yamaha P85 + midi usb převodník = problém

Příspěvek od fova »

Nebo je reseni tady:

./bazar/bazar-pokazeneho-hw-t13281.html#p244046

Uživatelský avatar
charonme
Příspěvky: 1270
Registrován: 01 říj 2008 09:26

Re: Yamaha P85 + midi usb převodník = problém

Příspěvek od charonme »

aj ked je zatial asi najvacsia sanca ze chyba je v kabli, oplatilo by sa otestovat aj samotnu zvukovku a yamahu. Nie je uplne vylucene, ze vada moze byt aj v jednej z nich.

pianine
Příspěvky: 2
Registrován: 23 srp 2010 22:44

Re: Yamaha P85 + midi usb převodník = problém

Příspěvek od pianine »

Myslím si, že pokud by byla vadná zvukovka, indikace přenosu na kabelu by se s každou stisknutou klávesou rozsvítila. Zbývá kabel a Yamaha. Budu doufat ve špatný kabel. Podívám se po nějaké té levnější zvukovce.
Fova: Ta nabídka tedy už není aktuální?

Díky všem za pomoc.

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Re: Yamaha P85 + midi usb převodník = problém

Příspěvek od fova »

Jeden uzivatel Electrozone uz byl s tou zvukovkou rychlejsi. Ale kdyby o ni ztratil zajem, tak dam vedet.

Jinak osobne bych sazel na to, ze u tebe jen na vine mizerne zpracovany kabelovy prevodnik. Myslim, ze Yamaha i zvukovka budou OK.

Odpovědět