AKG c214

Mikrofony a předzesilovače
matucha

Re: AKG c214

Příspěvek od matucha » 03 bře 2011 13:42

delay píše:Matucha: Zkoušel jsem to na svůj hlas, naší zpěvačky a dvou rapperů a to opakovaně, průběžně... Nemyslím si že to je nějak zavádějící, popsal jsem pouze svojí dosavadní zkušenost. Jinak samozřejmě souhlasím, ale v komerčním studiu bude vždycky na výběr z více alternativ. Já pro sebe domů chtěl univerzální 1'' konďas na všechno, ale ono to prostě asi nejde okolo 10tis. pořídit.
Aha, tak to je relevantnejsi potom. Tos moh napsat k tomu rovnou ;) (trebas to uz psal, ale ja sem uz nekoukal smerem nazpet v tematu).

Fractal

Příspěvek od Fractal » 03 bře 2011 14:21

takže je ta c 214ka univerzál? nebo ne

delay

Příspěvek od delay » 03 bře 2011 14:56

matucha: V pohodě, nic se neděje, já nerad vypouštím takový jednoznačně znějící tvrzení, protože mi chybí porovnání zvláště s TLM102 nebo AT4040 třeba, tedy s mikrofony v podobném prodejním segmentu. K C214 jsem se nakonec přiklonil hlavně z důvodů kladných ohlasů při náběrech kytarových komb (což je moje nejčastější použití), kde si mi vcelku líbí, každopádně z ní mám celkově lepší pocit než z bývalé K2, kde jsem daleko víc cítil něco nepěkného a hlavně se toho nikdy uplně nedalo zbavit. U C214 to tak nevnímám, to co je špatně se to dá částečně schovat a líp se s tím dělá... Připadá mi, že to píšu pořád dokola, tak sory, jestli s tim už prudim.

fractal: Já nevim. Myslím, že tady matucha někde nedávno napsal větu ohledně C214, která se mě líbíla a tak nějak to vystihovala: Bylo to asi tak, že kdo s C214 neudělá dobrej zvuk, ať nehledá chybu v mikrofonu, ale... :). Tak si to snažím brát k srdci.

Odpovědět