Aky preamp a pomože vlastne ? Help

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
Vrzalík

Re: Aky preamp a pomože vlastne ? Help

Příspěvek od Vrzalík » 17 bře 2011 11:12

jeany_jeany_jeany píše:Ještě k těm mikrofonům. Souhlasím s tím že lepší mikrofon dá větší rozdíl v kvalitě, než ten preamp. Když jsem si pořídil za pěknej peníz JZ V47 (díky Ivo :D )
Je to OT. Zvažuju upgrade mikrofonu k DAV. Mám pár kandidátů. Můžu se zeptat, kolik ta sranda stojí( JZ V47)? Nikde jsem ji v ČR zase neviděl. :( Typově je to neutrální, jasnější nebo spíš temný mikrofon. Chtěl bych ho na vokály a akustické nástroje.( housle, kytara, flétna)
Naposledy upravil(a) Vrzalík dne 17 bře 2011 11:18, celkem upraveno 1 x.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 17 bře 2011 11:14

Vrzalík píše:
Je to OT. Zvažuju upgrade mikrofonu k DAV. Mám pár kandidátů. Můžu se zeptat, kolik ta sranda stojí( JZ V47)? Nikde jsem ji v ČR zase neviděl. :( .
Zase se špatně díváš :wink: A zamýšlíš to na vokály ? Nebo snad housle a spol ? Cena cca 1,6 tvého DAvu :)

Vrzalík

Příspěvek od Vrzalík » 17 bře 2011 11:22

Tak mně prosím hoď link. Na velvetsound jsem viděl jenom Black hole. :wink: Cena je fakt pěkná :lol:.

fova

Příspěvek od fova » 17 bře 2011 11:27

jeany_jeany_jeany píše: Jsou dost čistý a neutrální, což může být pro začátečníka výhoda. Goldmike je lampáč a někdy ta přidaná lampová barva nemusí sednout...
Goldmike neni lampac. Zesileni zajistuje tranzistorovy obvod a pred vystupem je pripojen lampovy obvod, ktery vysledny zvuk lampove obarvi.
Vysledek neni nic bombastickeho a nafouknuteho, jako to delaji nektere ciste lampove preampy. Naopak Goldmike povazuji za pomerne neutralni a rovny preamp, vhodny i pro nahravani nastroju. Nevim, jestli jsi s nim vubec nekdy pracoval.
Podomacku postaveny klon SSL 9000, ktery tu mam take a je ciste tranzistorovy, nafukuje zvuk mnohem vice. Na vokaly je to nadhera, ale na nastroje to je obtizneji pouzitelne.

Vrzalík

Příspěvek od Vrzalík » 17 bře 2011 11:33

Už jsem něco našel. U Thomanna stojí 990Eur. :wink: Ceny jsou trochu vyšší než jsem si představoval, ale rozhodně budu uvažovat :wink:.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 17 bře 2011 11:49

fova píše:
jeany_jeany_jeany píše: Jsou dost čistý a neutrální, což může být pro začátečníka výhoda. Goldmike je lampáč a někdy ta přidaná lampová barva nemusí sednout...
Goldmike neni lampac. Zesileni zajistuje tranzistorovy obvod a pred vystupem je pripojen lampovy obvod, ktery vysledny zvuk lampove obarvi.
Vysledek neni nic bombastickeho a nafouknuteho, jako to delaji nektere ciste lampove preampy. Naopak Goldmike povazuji za pomerne neutralni a rovny preamp, vhodny i pro nahravani nastroju. Nevim, jestli jsi s nim vubec nekdy pracoval.
Podomacku postaveny klon SSL 9000, ktery tu mam take a je ciste tranzistorovy, nafukuje zvuk mnohem vice. Na vokaly je to nadhera, ale na nastroje to je obtizneji pouzitelne.
Nehlede na to ze i cistokrevna lampa muze byt naprosto cista a nebarvici.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 17 bře 2011 12:19

no, ja jsem mel na mix par veci (vokalu) nahranych pres goldmike a oktavu mk319 a zrovna na vetvi jsem z toho nebyl... oktava je temna a goldmike ostrej, to by leckdo moh oznacit za doplnujici se kombinaci, ja dodam, ze se to krasne doplnuje a scita v nedostatcich - vokal pres oktavu je pod dekou, takze potrebuju rozjasnovat a vytahovat vejsky a goldmike se mi zda ponekud tenkej a ostrej a tim padem cloveku hned vylitnou ven sykavky a je to problem. Nemam s tim tech zkusenosti extra hodne, ale dost hodin jsem s tema naberama stravil a asi bych tuhle kombinaci nechtel.

Pokud mas k dispozici 300E (a mozna k tomu jeste nejakych 100, za ktery bys prodal ten stavajici mikrak), tak bych si zatim nechal fasttrack a investoval do mikrofonu. Zkusil bych se podivat, jestli nekdo na bazaru nenabizi nejakou Audiotechniku AT4040 nebo AT4047, pripadne 4050 ale ta uz se asi tak levne neobjevi. Za rok nasetris a koupis bud novou zvukovku s lepsima prevodnikama a preampama, nebo lepsi preamp nebo jinou moznost. Ale zacal bych tim mikrofonem a snazil bych se do kazdy casti retezce dat v kazdy fazi co nejvic, aby ses prehoupnul pres kompromisy. A samozrejme paravan nebo akusticky upravy ti pomuzou taky velmi. Co se tyce pluginu, tak se zatim na nejaky UAD nebo jiny komercni veci vykasli, pro tebe by to byla ztrata penez. Zatim se musis naucit jak co funguje a jak to pouzit a signalu neublizit a na to ti bohate staci free pluginy, mezi kterymi se ostatne najde dost kousku, ktery zdatne konkurujou i tomu UAD.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 17 bře 2011 12:24

Kermitak píše:
... a čistokrevná nelampa zase naprosto špinavá a barvící :wink:

fova

Příspěvek od fova » 17 bře 2011 12:29

Ivo píše:
Kermitak píše:
... a čistokrevná nelampa zase naprosto špinavá a barvící :wink:
Presne tak. Takze rikat obecne, ze lampa nafukuje a barvi je nonsense.
Amorph píše:no, ja jsem mel na mix par veci (vokalu) nahranych pres goldmike a oktavu mk319 a zrovna na vetvi jsem z toho nebyl... oktava je temna a goldmike ostrej, to by leckdo moh oznacit za doplnujici se kombinaci, ja dodam, ze se to krasne doplnuje a scita v nedostatcich - vokal pres oktavu je pod dekou, takze potrebuju rozjasnovat a vytahovat vejsky a goldmike se mi zda ponekud tenkej a ostrej a tim padem cloveku hned vylitnou ven sykavky a je to problem. Nemam s tim tech zkusenosti extra hodne, ale dost hodin jsem s tema naberama stravil a asi bych tuhle kombinaci nechtel.
Mozna to bude znit ode me divne, ale souhlasim s tebou :-)
Dnes uz ani Goldmike ani Oktavu na vokaly nepouzivam prave s ohledem na problemy, ktere jsi popsal. Ale take me ten novy vokalni mikrak stal 10x vic nez Oktava.
Takze je to zase o penezich a ja jsem sestavu Goldmike+Oktava doporucoval s ohledem na omezeny budget.
Clovek musi nejak zacit, ze ano a v te nizsi cenove hladine mi ta kombinace prijde slusna.

boro

Příspěvek od boro » 24 bře 2011 11:46

nino:
Tak si zacni si postupne kupovat drahe veci do retazca, lebo
inak - nechcem ti brat iluzie - ale na to, aby si bol spokojny so zvukom je jednoduchsie ist do studia, ako si iba kupit jednu cast z retazca.
"Detsko-izbovi" producenti [ako sme my dvaja :)] by museli investovat vela penazi a casu aby sme sa skusenostami a kvalitou priblizili profesionalom.

Nino1MOTIF

Příspěvek od Nino1MOTIF » 25 bře 2011 21:27

:-D Detsko-izbovy :D Zo zvukom z motifu som spokojny uplne aj ked sa namixuje a vymastruje znie velmi dobre..Akurat zvuk mikrofonu je na tom horsie, mozno do buducna by som radsej kupil FireFace UC od RME a preamp a novy mikrofon, akusticke podmienky su fajn, nemam ziadne odrazy ani ozveny.

Nino1MOTIF

Příspěvek od Nino1MOTIF » 20 dub 2011 09:05

delay píše:Fova: HiZ není jen na akustickou kytaru, je to prostě vysokoimpendanční vstup (basa, keys...). Tady Nino nějak nenapsal, co točí nebo hodlá točit, jestli jen vokály... ale vzhledem k jeho podpisu - seznamu vybavení mi tohle prostě makovice nebere, místo abych MOTIFa a JazzBasse nakrmil pořádně ((zejména tý base kvalitní HiZ přidá), tak to nechám hnít ve Fastracku, zas nechci bejt hnusnej, jestli někdy koupíš lepší zvukovku, tak OK, pak není vážnej důvod mít na preampu HiZ, třeba máš na basu nějakej DIBox, co já vím...

ALternativní rada: Kup FOCUSRITE SAFFIRE 56, případně STEINBERG MR816 zvukovku. Zaplácneš tím upgrade převodníků i preampy najednou, protože obě zvukovky maj super šváby.
Pokud najdeš ještě pár drobnejch, tak si vem i tu OKTAVU.
Zrusil som objednavku RME FF400, ale vezmem FOCUSRITE SAFFIRE 56 pretoze ako si pisal je to preamp aj zvukovka v jednom..A vezmem aj Oktavu Mk-319.
Dakujem vam za rady, moc ste mi vsetci pomohli.

delay

Příspěvek od delay » 20 dub 2011 09:08

Tak hodně štěstí.

Nino1MOTIF

Příspěvek od Nino1MOTIF » 20 dub 2011 09:52

Díky moc !

Nino1MOTIF

Příspěvek od Nino1MOTIF » 20 dub 2011 14:44

Práve som sa vrátil z jedného obchodu kde mi bolo povedané že kludne na rap stačí aj RODE NT1-A , Preamp :ART Pro Audio Tube PAC a ZVUKOVKA : CAKEWALK UA-25EX. Istý pán mi povedal vraj táto konfigurácia je vhodná a dobrá a ten preamp používa 10r. vo svojom štúdiu. Tak som teraz dosť mimo čo mám vlastne kúpiť a prečo sa rozhodnúť.

Odpovědět