Alternativa k AKG C414

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
vasek

Alternativa k AKG C414

Příspěvek od vasek »

Ahoj, potřeboval bych pomoct s problémem. Líbí se mi AKG C414 (XLS i XLII) :-)
Ale přece jen je to dost peněz, tak pořád váhám... Co byste doporučili jako levnější variantu? Určitě se nebavme o NT1-A nebo C214, to už je moc nízko. Hodně zvažuju sE 4400a, rozdíl je podle ukázek slyšet, ale není to tak hrozné. Za podobnou cenu je i Warm Audio WA-14. Ty Neumanny TLM mě zvukově až tak nezaujaly.
Použití - právě hodně univerzální. Vokály, kytary, perkuse... V domácím studiu, takže obyč zvukovkou (zatím Scarlett). Dík.

matucha

Re: Alternativa k AKG C414

Příspěvek od matucha »

Austrian Audio - inzenyri z AKG odesli udelat poradny mikraky. Z ukazek se mi to libi. Asi drazsi nez zamejslis, ale nemoh jsem to nezminit.
https://austrian.audio/
https://www.thomann.de/at/austrian_audio.html

C414EB-P48 nebo BULS. Ty sou furt este za prijatelny penize a pritom jsou to posledni dobry vintage C414. Taky hodne pouzivany dost v 80. letech co je pro nektery lidi plus. Myslim, ze maj celkem potencial na zhodnoceni.

vasek

Příspěvek od vasek »

Díky za info. OC818 bohužel nijak levnější není. Co se týče těch starých modelů, nevím, jestli bych si troufl něco takového koupit. Ale věřím, že dobré kousky svou hodnotu mají...

matucha

Příspěvek od matucha »

Koupil jsem starsi a zatim nelitoval. Kdyz jsem si myslel, ze nefungujou jak maj, tak se ukazalo, ze snimaj tak hluboky frekvence, ze je v nich jednoznacne slyset (v sub basech) jak chodej lidi o patro nebo dve nademnout ;) ). Pravda byly to C414EB ale BULS jsou pokracovanim tehoz.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

ja je mel od Matouse parkrat pujceny na nahravani a myslim, ze k nim dosud neznam ekvivalent.

Odpovědět