beatbox+OT

Mikrofony a předzesilovače
ejv

beatbox+OT

Příspěvek od ejv » 09 led 2012 14:22

Zdravim, chcel by som kupit nejaky mikrofon na beatbox, ale som v tom totalna lama, vobec sa nevyznam. Bolo by lepsie kupit dynamicky, alebo kondenzatorovy mikrofon ? Chcem aby som sa v bedniach dobre pocul ( bohuzial zatial mam len hifi vezu s bednami na notebooku ), ale chcel by som to vyskusat aj nahrat, ako to bude zniet. Co vsetko k tomu potrebujem ? Bude potrebna aj zvukova karta ? interna ( mam aj slabsi stolovy pc ) alebo kupit externu ku notebooku ? ... vdaka za vsetky rady, vysvetlenia, objasnenia atd.
Naposledy upravil(a) ejv dne 09 úno 2012 11:47, celkem upraveno 1 x.

komasix

Re: beatbox

Příspěvek od komasix » 09 led 2012 14:43

./post271673.html?hilit=beatbox#p271673
případně dej hledat: BEATBOX
ani si to nezkusil....

ejv

Příspěvek od ejv » 09 led 2012 15:17

Nasiel som na fore 2 temy o tom, jedna riesila len cisto vyber konkretneho mikrofonu, druha bola na mna moc el. zlozita, a ani sa nedoriesila, preto som zalozil novu, potrebujem poriesit vlastnu specificku situaciu, nerobi mi problem vbehnut do shopu kupit osvecenu kvalitu poradenu od predajcu, no nasledne pridem domov a zistim, ze z mikrofonu nevychadza ani hlasok. Som v tom amater, a peniaze som si setril dlho, tak by som rad do detailov rozobral tu moju situaciu, ci sa mi vobec oplati dat za mic 150e, ked mam doma stare repraky s hifi vezou (sony lbt n350), a bude to zniet tak, ako by som kupil tesco mic. Proste radsej to prebrat poriadne, ako by som mal potom lutovat vyhodene peniaze. Potrebujem vediet presny zaklad, co kde ako .. // silna amaterina, ja viem //

edit1. v blizkej buducnosti planujem aj kupu syntetizatora, tak by som potreboval poriesit aj toto prepojenie, vsetko so vsetkym ..
edit2. dalej som cital, ze na tvorbu hudby ( snazim sa v FL ) sa hodia studiove monitory, tak by som chcel vediet aj, ci sa k tomu hodi mikrofon na beatbox, alebo to bude zniet zle. (alebo na druhej strane, ci tie hifi repro budu dostacujuce ku syntaku).

komasix

Příspěvek od komasix » 09 led 2012 16:12

...tak možná ti někdo bude chtít radit takhle, ale fakt se obdobná situace tady řešila stokrát...
Rozepiš se víc o tom jestli chceš primárně na živo nebo nahrávat. Ale předně si pročti tohle forum o mikrofonech -rozdíl mezi dynamikou a kondenzátorem.
Ale třeba se někdo chytí a bude to tady s tebou znovu řešit.

ejv

Příspěvek od ejv » 09 led 2012 16:23

No mikrofon by mal byt prvotne urceny na beatbox, ale chcel by som s nim vyskusat aj rap, teda hladam nejaku strednu cestu, aj co sa tyka live/record tak rad by som si to trenoval doma v izbe tak aby ma bolo dobre pocut, ale samozrejme neskor by som aj rad nieco vyskusal nahrat, co som pozeral tak vacsina beatboxerov ide na dynamiku mam taky pocit, ale napr. , ale to uz bude asi riadne drahy mic.
Takze potrebujem vyriesit toto, a potom aj tie monitory a synth spominane vyssie.

ejv

Příspěvek od ejv » 10 led 2012 18:19

No prosim Vas poradte mi niekto, nech sa uz mozem konecne pohnut vpred, tieto otazky riesim uz dlhu dobu, tak by som bol rad, keby sa niekto podelil o svoje mudrosti, vdaka krasne ..

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 10 led 2012 20:43

hele bude to tim ze se tady moc beatboxeru nepohybuje..
Ja si myslim ze si kup SHURE 58 ,
http://aukro.cz/shure-beta-58-a-i195087 ... tAod4nuihw

nejakou levnejsi jednoduchou zvukovou kartu s mikrofonim vstupem ( predzesilovacem ) a budto Ableton live
nebo nejakej jinej jednoduchej program do kteryho muzes nahravat audio signal. ( reaper, sequel, cubase LE, logic express ) no a pak budto nejaky sluchatka nebo studiový bedny - tak zvaný monitory.. basovejsiho razu - nemusej bejt presny a nezkreslujici... Pak si do to neco naplivej no! :wink:

myslim si ze kdyz to koupis vse sikovne, tak by ses mohl vejit do okolo 5ti do verze se sluchatkama nebo do okolo 8 mi s nejakejma low end bednama..

ejv

Příspěvek od ejv » 11 led 2012 12:34

potrebujem poradit nejaku konkretnu zvukovu kartu, ono sa dnes kupuju na produkciu vzdy externe karty ? Interna do PCI slota na maticnej nie ? Chcem do nej zapojit dynamicky mic, casom mozno aj kondenzatorovy, dalej by som na nu rad tiez casom pripojil studiove monitory, a uvazujem o kupe http://muziker.sk/midi/master-keyboardy ... pk-49.html .. takze nejaku taku, aby sa to dalo vsetko prepojit dokopy .. a co hovorite na ten kontroller ?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 11 led 2012 12:37

interne karty su OK ale vacsinou nemaju mikrofonove vstupy .. externa karta ma vyhodu ze vacsinou ich ma , aj fantomove napajanie a ma vacsinou aj ovladanie hlasitosti v monitoroch a aj v sluchatkach .. na to co chces mi pride asi rozumnejsia externa karta .. interne karty su dobre na digitalne vstupy/vystupy , ked mas okolo pocitaca vela krabic ..

ejv

Příspěvek od ejv » 11 led 2012 12:47

ok vdaka za objasnenie, a vedel by si mi navrhnut nejaku taku vsestranu externu, ktora by vedela toto vsetko menovane pohltit ? zas nie nejaku moc drahu - obmedzeny rozpocet + nejake vyjadrenie ku keybordu, dikes.
+ este mi v hlave drieme otazka rozdiely medzi midi keybord kontroller a midi keybord kontrollerom so syntakom ? ktory typ je vlastne ten akai co som pridal ?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 11 led 2012 12:52

ten keyboard nepoznam .. ale problem to urcite nebude ..

zvukovka napriklad nieco taketo http://www.on-board.sk/usb-zvukove-kart ... 39-23.aspx .. cena okolo 200 EUR je OK ? alebo chces ist este nizsie ?

ten akai je keyboard controller ..

ejv

Příspěvek od ejv » 11 led 2012 13:04

no mozno by bodla este trosku lacnejsia karta, co vlastne urcuje kvalitu zvukovej karty? ( okrem mnozstva moznych pripojitelnych prvkov) .. Keby to mal byt midi keybord kontroller so syntakom, co by mal mat navyse ? ( viem, ze syntak :D , ale ako sa to prejavi v praxi ? ) viem, trosku dost pritiahnute za vlasy, ale stale mi do hlavy nelezu tie rozdiely medzi tymi kontrolermi .. tak ak sme sa pochopili, vdaka za odpoved :P

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 11 led 2012 14:21

no ak je tasm syntak , tak to proste hraje aj bez pocitaca ..

lacnejsie zvukovky :
http://www.studio.sk/m-audio-usb-audio- ... k-pro-usb/

alebo ak este menej :
http://www.studio.sk/m-audio-usb-audio- ... ck-usb-ii/

ejv

Příspěvek od ejv » 11 led 2012 14:36

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 11 led 2012 14:40

no to je samohrajka .. ale v tom ponimani je to syntak .. ze to hralje aj bez pocitaca .. pri syntakoch treba ale hovorit o kvalite tych zvukov ..

Odpovědět